Sałatka ryżowa z pomidorami i bakłażanem

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Lekko zmodyfikowany przepis z "Tamarind & Saffron" Claudii Roden

Na 6 porcji:

1 duża cebula, posiekana
2-3 łyżki oliwy
5 pomidorów (ok. 400 g), obranych i posiekanych
1/2 łyżeczki cukru
1/2 łyżeczki mielonego ziela angielskiego
szczypta chilli w płatkach (albo jeszcze lepiej pul biber)
sól (wg upodobań, dopasować do ilości ryżu)
250 g ryżu (używam basmati)
2 bakłażany (500 g), pokrojone w kostkę lub półplasterki
olej słonecznikowy lub oliwa do smażenia bakłażanów
1-2 łyżki posiekanej mięty
1-2 łyżki posiekanego koperku
2-3 łyżki orzeszków piniowych (opcjonalnie)


W garnku poddusić do miękkości cebulę na dwóch łyżkach oliwy. Dodać pomidory, cukier, ziele angielskie oraz chilli i gotować to wszystko na słabym ogniu przez 10 minut.
Dodać 340 ml wody i sól i doprowadzić do wrzenia. Dodać ryż, zamieszać, przykryć i gotować na słabym ogniu do czasu aż ryż będzie miękki, a płyn wchłonięty (u mnie to jakieś 10 minut). W razie potrzeby dolać trochę wody.
W międzyczasie usmażyć bakłażany w głębokim tłuszczu. Mają być lekko brązowe. Osączyć z tłuszczu na ręczniku papierowym.
Gdy ryż jest gotowy, dodać do niego zioła, bakłażana i orzeszki. Wymieszać i przykryć na kilka minut (w przepisie była mowa, żeby jeszcze to razem gotować, ale nigdy tego nie robiłam).

Mnie to smakuje i na zimno, i na ciepło. Zawsze po ugotowaniu zjadam porcję na ciepło, resztę na zimno.

A, bakłażany do tej pory kroiłam w plastry/półplastry. Podczas mieszania z ryżem one się rozpadają, ale mnie w niczym to nie przeszkadza. Komuś mogą jednak przeszkadzać skórki. Bakłażana można też upiec (pokrojonego, oczywiście) wtedy będzie mniej tłusty.

Zdjęcie dodam, jak nie zapomnę zrobić.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Bardzo mi się ten przepis podoba. Będę robić. :D

A myślisz, że z grillowaną cukinią zamiast bakłazana też można?
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Rób, rób, po fajne. Co do cukinii - móc to pewnie można, ale czy wyjdzie równie dobre? Nie chce Ci się lecieć po bakłażana, co?
fiesgrins.gif





Dzisiaj pokroiłam bakłażana na cienkie frytki i usmażyłam. Chyba przy takiej formie pozostanę, bo najsprawniej mi idzie.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Ojojoj. Polubić, zdecydowanie polubić.

Daj znać, czy z cukinią dobre.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Zrobiłam, zjadłam, na razie na ciepło. Dla mnie za słodkie, na drugi raz nie dam cukru. No i spróbuję z bakłażanem, z cukinią było ok.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Cukinia jest słodkawa. Wczoraj zapomniałam dodać cukru i było OK. Chyba już go będę pomijać.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Ja na pewno będę pomijać. Ale danie fajne. W przyszłym tygodniu spróbuję z bakłażanem i napiszę, jak mi podeszło.
icon_biggrin.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
W oryginalnym przepisie było dwa razy więcej cukru. Fajny smak ma ryż ugotowany w pomidorach, co nie?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam, efekt poniżej
icon_smile.gif


20160907_171308.jpg
Większe zdjęcie tu: https://lh3.googleusercontent.com/kZR44J3W1...wW=w513-h911-no Niestety skrypt forum protestuje i krzyczy, że tagów za dużo przy tym linku
icon_evil.gif


Parę zmian wprowadziłam. Cukru nie dodałam wcale, pomidory były wystarczająco słodkie, a chyba po to ten cukier tu jest, żeby przełamać ewentualną kwaśność pomidorów. Nie dodałam przepisowej ilości wody do ryżu, co okazało się błędem, sos był dość płynny, więc nie chcąc uzyskać potem zupy, postanowiłam dodać połowę wody, ryż w rezultacie przykleił się do dna garnka i był bardzo posklejany (nie, nie mieszałam nic, a nic podczas gotowania). Myślę, że porządne przepłukanie ryżu przed gotowaniem może pomóc. Dodałam 1 płaską łyżeczkę pul biber, za mało, w ogóle nie było jej czuć, więc następnym razem dodam więcej. Z pewną taką nieśmiałością
icon_wink.gif
dodałam koperek i miętę, bo pierwsze skojarzenie po przeczytaniu przepisu, to: "A gdzie podział się kumin???"
zahnlos.gif
Ale okazało się, że niepotrzebnie się obawiałam, obu ziół nie czuć bardzo, a dobrze dopełniają smak. Dodałam jednak spory ząbek czosnku, bakłażany i sos pomidorowy bez czosnku, to jednak za dużo dla mnie
icon_wink.gif
Nie dodałam mielonego ziela, bo go nie używam, tzn. mielonego, używam w całości, kulki, więc wrzuciłam jedną dużą. Zamiast orzeszków piniowych dodałam pekany, pokrojone, co okazało się dobrym posunięciem, bardzo pasowały. Chciałam dodać orzechy włoskie, ale nie miałam, a pekany się bardzo tu dopasowały. Bakłażany pokroiłam jednak w półplasterki i obsmażyłam szybko na niedużej ilości oliwy, zawsze tak robię, tzn. smaruję je pędzlem naoliwionym i praktycznie na suchej patelni obsmażam. Pewnie smażone w większej ilości tłuszczu będą lepsze, ale i bardziej tłuste niestety. Bardzo się nie rozpadły po wymieszaniu z ryżem, skórki mi tez nie przeszkadzają, więc forma półplasterków jest ok.
W smaku sałatka bardzo dobra, choć nadal szukam kuminu
zahnlos.gif
Jadłam taką przestudzoną, a dziś resztę będziemy kończyć na obiad pewnie na ciepło.
W ogóle, to kupiłam do tej sałatki i bakłażany i cukinię, byłam święcie przekonana, że dodaje się jedno i drugie
dump.gif

 

Załączniki

  • 20160907_171308.jpg
    20160907_171308.jpg
    971 KB · Wyświetleń: 5

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Ziele angielskie daje to coś
fiesgrins.gif


Ja basmati zawsze płuczę. Chyba, że zapomnę
zahnlos.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Ja basmati też płuczę (no chyba, że ten
zahnlos.gif
). A ziele rozbijam w moździerzu.

Dzisiaj podejście numer dwa, znowu z cukinią, o bakłażanie zapomniałam. I jak pisałam, nie dodam cukru, dodam czosnek.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Ja ziele też w moździerzu rozgniatam. Ale można też młynkiem potraktować. Spróbuj Dziuniu, warto. A z cukinią to Kawa namieszała
fiesgrins.gif

To fajna sałatka do pracy, ale raczej w wersji bez czosnku
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Ja wcześniej solę i czekam aż się spoci. Moim zdaniem wtedy chłonie mniej tłuszczu.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
No własnie tak zrobiłam wczoraj. I przed chwilką zakończyłam konsumpcję. Zostało mi jeszcze na kolację. Ale to jest dziko dobre, z bakłażanem lepsze.
zahnlos.gif