Ile gramów w amerykańskiej szklance ?

kucharz123

Member
Maj 21, 2011
1
0
0
Witajcie,

Na jednej z amerykańskich stron znalazłem przepis na ciasto w którym jest napisane :

3 cups (300 grams) sifted cake flour

1 1/2 cups (300 grams) granulated white sugar

Z tego co wiem w amerykańskie "cup" mają 240 ml a polskie 250 ml. W polskiej szklance mieści się 160 g a z przepisu wynika że w amerykańskiej jest 100 g. Może Wy wiecie czy to błąd na stronie czy ja czegoś nie rozumiem
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
amerykanskie szklanki moga miec 200ml
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
Tutaj jest tabela z przeliczeniem cups na g i oz.
A tutaj można w znaleźć różne inne przeliczniki.

Wydaje mi się, że 1 cup suchej, świeżo przesianej mąki tortowej (jak w pytaniu z 1 postu) może ważyć około 100g.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a jest podane jak ta make nabierac?

Oni czesto podaja miary objetosciowe, ale tez okreslaja w jaki sposob nabrac.
Na przyklad cukier brazowy czy ugnieciony czy luzem w szklance to duza roznica wagowa.
Make generalnie nabiera sie z czubem i wyrownuje rowno z rabkiem miarki. Tak nabranej maki jest mniej nizby uzywac miarki z podzialka i potrzasac nia tak, zeby wyrownac wierzch przed odczytaniem zawartosci. Taka 'utrzepana' maka jak wszystko inne (suszone ziole) uklada sie i ubija i jest jej wiecej.
Nie bardzo wiem po co szukac wielkosci szklanki skoro mozna uzyc wagi. Z drugiej strony, cukru bym dala mniej, jesli sie da. Oni mja potwornie slodkie ciasta.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Tak jest.
Ale Ewa, zeby Kanada bardziej zachowawcza byla... To brytyjskie wynalazki.
Funt masla to 4 sticks.
 

kremlinek

Member
Gru 21, 2011
54
0
0
Dzięki dziewczyny za pomoc. Już się parę razy nadziałam na przepis, który nie był podany w gramach tylko w amerykańskich szklankach. Kilka razy takie ciacho mi nie wyszło
gruebel_2.gif

Będę próbować o co chodzi z pomocą Waszych linków
icon_smile.gif