Filet z sandacza w sosie makowym*

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Filet z sandacza w sosie makowym

Źródło przepisu - "Kuchnia francuska. Najlepsze dania" Przekład z niem. J. Smolińska Świat Książki 1999

Składniki:
Ryba:
4 filety z sandacza, po ok. 200 g każdy
sok z 1 cytryny
sól, świeżo zmielony biały pieprz
250 g mąki *
50 g masła

Sos:
125 ml białego wina
3 żółtka
2 łyżki zmielonego maku
200 g masła
sok z 1/2 cytryny

Wykonanie:
Opłukane filety osuszyć i skropić sokiem z cytryny. Doprawić solą i pieprzem. Obtoczyć w mące i smażyć na maśle na złotobrązowy kolor (ok. 10 minut). Trzymać w cieple.
Z wina odlać 2 łyżki na sos. Resztę zagotować, polać nim mak, zostawić do napęcznienia.
Roztopić masło. Do żółtek dodać 2 łyżki wina i ubić w kąpieli wodnej na puszystą masę.
Dodać do niej cienkim strumieniem stopione masło, cały czas ubijając, aż powstanie zawiesisty sos.
Dodać sok z cytryny. Zdjąc z ognia, dodać napęczniały mak, doprawić do smaku solą i pieprzem.
Podać do filetów z sandacza.

Pasującym dodatkiem są ziemniaki posypane posiekaną natką pietruszki i sałata.
Napój - alzackie białe wino wytrawne, np. Riesling.


* myślę, że to błąd - wystarczy dużo mniej

Moje uwagi:
Dla naszej trójki sos robiłam z ok. 2/3 porcji.
Maku nie mieliłam, tylko utłukłam w moździerzu.
Z braku sandacza wykorzystałam tym razem poczciwego mintaja czy morszczuka, ale i tak danie wyszło pyszne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
Joanna @ 15 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1076245Oj, zazdraszczam okrutnie! Uwielbiam sandacza, ale nie jadłam go od wieków.....
Sandacz byl u nas na Wigilie. Nabylam cala rybe ( tylko bez wnetrznosci, ale z glowa) za 59 zl , sfiletowalam i tak dalej, zamrozilam pare kawalkow, bo na kolacje potrzebowalam dokladnie 5 sztuk ( zrobilam zawijane w ciescie francuskim na podkladzie puree z groszku mrozonego).
Wydajność: 10 kawalkow filetow, zupa, ca 500 ml sandacza w galarecie. Drogo...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
Joanna @ 16 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1076369Niestety, drogo jak czort....
No, zrobilam. Sos oczywiscie mi sie zwarzył, musialam ratowac
icon_smile.gif
. Gesty, bogaty w smaku ( i w kalorie!),sandacza ugotowalam, bo jak pomyslalam, ze jeszcze troche masla ...
Podalam z ryżem gotowanym w stylu pilau ( suchy ryz przesmazony na oleju, zalany bulionem w stosunku 2:1)
 

Załączniki

  • sos_makowy_francuski_cc.jpg
    sos_makowy_francuski_cc.jpg
    30.4 KB · Wyświetleń: 1

Giecikowa

Member
Lis 27, 2012
1
0
0
A czy można tego sandacza podać również na zimno? Poszukuję przepisu na rybkę na zimno, ale bez pomidorów i przecieru. Takich rybek na "czerwono" ma juz troche przesyt.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Nie, tę rybę podaje się na ciepło.
Na zimno polecam faszerowaną albo jakąś inną w galarecie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: