IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Rogaliki z ciasta francuskiego z szynką*
Aanita
post 9 Sep 2005, 15:41
Post #1

uczeń

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 20

Składniki
50 dkg ciasta francuskiego - może być mrożone - ja miałam schłodzone kupne icon_smile.gif ;
20 dkg szynki lub innej wędliny;
20 dkg startego żółtego sera;
żółtko do smarowania.

Z ciasta wykroić trójkąty. Każdy trójkąt posypać obficie serem i położyć na nim plasterek szynki. Zawinąć. Posmarować rozbełtanym żółtkiem i posypać resztką startego sera.

Piec ok. 15 minut w temp. 200C.
Go to the top of the page

+Quote Post
nać
post 28 Oct 2008, 19:58
Post #2

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 1.388

zrobiłam jako przekąskę dla maluchów podczas urodzinowej imprezy córci...rewelacja!!!szybko i pysznie:)

+Quote Post
Cinka
post 4 Jan 2010, 23:21
Post #3

kucharz 3 gwiazdek

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 1.716

Ja z ciasta francuskiego najczęściej robię takie rogaliki.
Załączony plik  franc.jpg ( 28.65K ) Suma pobrań: 17

Farszu trzeba niewiele (robię na oko) trochę wędliny drobno pokrojonej lub startej na grubych oczkach tarki, trochę sera żółtego, serek topiony, ketchup, przyprawa do pizzy - mieszam wszystko razem na pastę i nakładam na środek kwadracika/prostokąta łyżeczkę do herbaty farszu, (nie więcej bo wypłynie!) rogi zwilżam białkiem i zlepiam przeciwległe dwa nad farszem, całość smaruję białkiem i do pieca na 225stopni do zrumienienia - pyszności!
Farsz w sumie może być dowolny:słodki serek, owoce, marmolada i wytrawne wszelkie kombinacje. Polecam.

+Quote Post
kero
post 19 May 2016, 10:24
Post #4

pomoc kuchenna
**

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 53.284

Dobre jest także nadzienie z pieczarek podsmażonych na maśle z cebulką .

+Quote Post
Hanka145
post 20 May 2016, 02:23
Post #5

uczeń

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 2.354

Ja pieklam z nadzieniem do ruskich pierogow, z kapusta i grzybami tez, a na deserowo to:
na spodzie warstwa sera typu filadelfia, na to plastry jablka (granny smith) albo gruszki, zachodzace na siebie i posypane b. lekko cukrem z cynamonem. Pieklam niezawijane, takie otwarte, ale zawijane kiedys tez, wtedy posmarowane po wierzchu jajkiem rozbitym z woda.
Spodobal mi sie tez pomysl "napoleonek" (z netu) - piecze sie kwadraty ciasta posmarowane jajkiem z woda, na upieczone naklada sie dowolny krem, bita smietana czy cos innego, na to swieze owoce - truskawki, maliny, czy inne i na wierzchu znow krem i drugi kwadrat.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 20th June 2019 - 22:39