Likier a la Bailey's*

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Składniki:

1/4 l whisky -- Passport Scotch najlepiej
1 puszka mleka skondensowanego słodzonego -- gotować 3 godziny zamknięte lub użyć gotowej masy krówkowej Gostyń
1/2 szklanki śmietany kremówki -- ew.może być 18% byle słodka była
2 łyżki cukru pudru
1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej -- czubata,rozpuszczona w odrobinie wrzątku
1/2 łyżeczki cukru waniliowego -- ewentualnie

Ostudzić ugotowane mleko,wyłożyć do miski.Miksować z kawą i cukrem dolewając powoli whisky.Następnie dolać ostrożnie śmietankę i krótko zmiksować.
Uwaga:długie miksowanie powoduje powstanie dużej ilości bąbelków powietrza,które później trudno wychodzą!
Wychodzi ok.0,7 litra likieru.
Lepszy jest podobno jak postoi z miesiąc ale ja nie wiem bo przeważnie wypijamy go zanim minie ten miesiąc
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

giga

Member
Paź 11, 2005
35
0
0
Zrobiłam dziś ten likier Pyszny jest - właśnie degustuję :lol:
Zamiast whisky Passport Scotch dałam Johnnie Walkera, bo taką miałam ;)
U nas w domu nikt nie lubi whisky a ten Jaś Wedrowniczek stał chyba z rok, bo dostał go mój małż w prezencie. Teraz już długo nie postoi :lol:

I jeszcze mam pytanie - czy ten likier ma stać w lodówce, czy nie musi :
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
W lodówce nie, bo trudno wychodzi z butelki, ale ciemnym miejscu jak najbardziej
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,344
113
Przypominam, bo właśnie zrobiłam.
Nie miałam whisky, zrobiłam z rumem (350 ml takiego, jak na zdjęciu), dałam tylko 1 łyżkę pudru i zamiast śmietanki mleko 3,2%. Wyszło mi 700 ml + około 1/2 szklanki. Bardzo, bardzo dobre.


rum.jpg
 

Załączniki

  • rum.jpg
    rum.jpg
    46.1 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
ja nie pijąca alkoholi zrobiłam baileysa :dump: i jeszcze na dodatek trochę za dużo rumu mi się wlało, ale w smaku jest tak dobry, że chyba zmienię zasady i zacznę regulrnie :cheers: , ba już nawet myślę o zrobieniu następnej porcji :mrgreen: :cheers: Dzięki Dziuniu :cheers:
 

fikumiku

Member
Sie 18, 2006
31
0
0
Nie mogłam się oprzeć i też zrobiłam :D Poezja smaku!

Użyłam szkockiej whisky Black Duke (ok. 30 zł za 0,7 więc nie tak tragicznie ;P )

A wyszło coś takiego
cheers.gif


likieroc5.jpg
 

Lirene

Member
Paź 20, 2005
263
0
0
Rozumiem że mleko skondensowane trzeba gotować w kąpieli wodnej?
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Zrobiłam dzisiaj z podwójnej porcji dla teściów, mających oszałamiający zbiór prezentowej whisky, której nie piją. Spotkała się z należytym entuzjazmem.
W zeszłym roku spożytkowałam w ten sam sposób mojego imieninowego Jasia Wędrowniczka (kto daje takie prezenty kobiecie, nie mając pewności, że jest entuzjastką łiskacza?
icon_lol.gif
). Uwielbiam ten likier.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Martini lubie, było bez pudła, ale tłum mi go wychlał, jak sie tylko oddaliliście
icon_lol.gif
Łiskacz jest bardziej kontrowersyjny
icon_wink.gif
Choć można zrobić z niego pysznego bejlisa.
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
zrobilam- dodalam tylko 1 lyzke cukru ale i tak jest dla mnie za slodki- nastepnym razem zrezygnuje calkowicie z curu pudru, no i wszyscy podczas degustacji stwierdzili, ze jest za slaby...zatem przy powtorce zmienie proporcje...
icon_wink.gif
 

marcmur

Member
Mar 31, 2007
30
0
0
Ja znam ten przepis pod nazwą danlejs. Dodaje oprócz whiski także trochę rumu(w moim przypadku tuzeński), oraz trochę spirytusu na wzmocnienie) i przyznam , że jest to trunek lubiany przez damską część towarzystwa.