Muffinki cytrynowe z jagodami Bajaderki

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
przepyszne muffinki napisane tu przeze mnie (mam nadzieje że to legalne) ze specjalną dedykacją dla świeżo upieczonych :mrgreen: posiadaczek formy muffinkowej- Joanki i jej Mamy :wink:


2 2/3 szkl. mąki
1 łyżka proszku do pieczenia
duża szczypta soli
1/2 szkl. cukru
skórka otarta z 1 cytryny
2 jajka
1 szkl. mleka2/3 szkl. oleju
1 1/2 szkl. jagód (jak mrożone to nie rozmrażac)
3 łyżki masła stopionego
1/2 szkl. cukru

Rozgrzać piekarnik do 200 st, foremki do muffinów posmarować masłem. Mąkę przesiać, dodać pozostałe suche składniki. Jajka rozbełtać, dodać do nich mleko i olej, dodać do suchych składników i tylko wymieszać do momentu gdy masy zaczną się łączyć. Wsypac jagody i bardzo lekko i krótko wymieszac. Przełożyć masę do przygotowanych foremek. Piec ok 20 min, aż będą pięknie rumiane, sprawdzić patyczkiem- powinien byc suchy. Po wyjęciu z piekarnika zostawić w foremkach na 2 min, wyjmować po jednej, moczyć górę w rozpuszczonym maśle i potem leciutko obtoczyć w cukrze (są równie smaczne bez tego).
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Zrobiłam nareszcie!!! Pyszne, szybkie, smakowały wszystkim nawety moim nie ruszającym owoców braciom!!!! Zaraz przyjdą koleżanki i spodziewam sie że im też bedzie smakowało
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Zrobilam- sa pyszne
daumen.gif
...tylko ja zamiast jagod dodalam kawalki czekolady mlecznej i dlatego nie posypywalam juz ich cukrem .
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,362
824
113
Wspaniale Paulinko, że przypomniałaś. Jakoś w tegorocznym lipcu jestem "niewyraźna". Tego mi trzeba, muffinków cytrynowych bajaderki ... no, wszelkich muffinków.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Pyszne! U mnie z wanilią zamiast cytryny. Ponieważ czarnych jagód miałam tylko szklankę, na wierzch dołożyłam troche borówek amerykańskich.
Wyszło mi 15 muffinek.

muffiny_z_jagodami_bajaderki3.jpg
muffiny_z_jagodami_bajaderki2.jpg
 

Załączniki

  • muffiny_z_jagodami_bajaderki2.jpg
    muffiny_z_jagodami_bajaderki2.jpg
    34.2 KB · Wyświetleń: 0
  • muffiny_z_jagodami_bajaderki3.jpg
    muffiny_z_jagodami_bajaderki3.jpg
    35.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Martik125

Member
Mar 10, 2008
1
0
0
Jadłam i testowałam różne muffinki, rózne przepisy. Znałazłam swój ukochany!!!!!!!!!!!!!!!!!

SĄ CUDOWNE NAJLPESZE, WYŚMIENITE zarówno zaraz po upieczeniu jak tez na drugi dzien ( o ile zostaną ;)

Zrobiłam od razu 3 porcje
icon_smile.gif