Maluns

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Na prosbe Dziuni wpisuje przepis na 'maluns' (czyli w tlumaczeniu cos à la ziemniaczane 'okruszki' ;)).

Jest to danie pochodzace z Gryzonii (Graubünden) i smakuje troche jak odsmazane prazuchy ;) choc wykonanie nieco inne.

maluns2.JPG


Maluns

500 g ugotowanych dzień wcześniej ziemniaków w mundurkach (mączystych)
ok. 150 g mąki (od 125 do 175 g)
ok. 50 g masła (możemy też użyć masła klarowanego)
sól

Ugotowane, zimne ziemniaki obrać i zetrzeć na tarce na grubych oczkach. Dodać mąkę (im wilgotniejsze ziemniaki tym więcej potrzeba mąki), posolić i rozetrzeć delikatnie palcami tak, aż powstanie ‘kruszonka’. Masło rozgrzać na patelni i smażyć maluns stale mieszając aż do otrzymania złocistych ‘okruchów’. Można podawać je z dodatkiem sera czy mięsa / wędliny, jak i z kefirem / jogurtem czy – tradycyjnie – z musem jabłkowym. W wersji kolacyjno-obiadowej możemy podać je z którymś z win z regionu Gryzonii, jak np. Maienfelder, Jeninser czy Fläscher.

Smacznego!

maluns2.JPG


(wiecej szczegolow tutaj - klik, a kilka wczesniejszych wakacyjnych zdjec z Gryzonii rowniez tutaj)

 

Załączniki

  • maluns2.JPG
    maluns2.JPG
    129.8 KB · Wyświetleń: 1

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Bardzo spodobał mi się pomysł takich złocistych ziemniaczanych okruszków dlatego popełniłam na dzisiejszy obiad
fiesgrins.gif

Troszkę pozmieniałam jak to ja ale niewiele
icon_wink.gif

Ziemniaków nie gotowałam w mundurkach bo nie lubię smaku takowych - czuję gorycz i bardzo mi to przeszkadza. Więc ugotowałam obrane.
Nie ścierałam na tarce a pokroiłam w niby kostkę na kratce do krojenia sałatki jarzynowej
fiesgrins.gif

Mąką obsypałam w płaskiej misce i podrzucając omączniłam pięknie kosteczki co świetnie zapobiegło sklejaniu się kawałeczków i doskonale było widać ile tej mąki trzeba wsypać.
Smażyłam w 2 partiach, mieszałam podrzucając co jakiś czas.
Danie trochę kaloryczne
fiesgrins.gif
bo ziemniaki i mąka i cały tłuszcz wchłonął się w okruszki - ale jakie to było pyszne
mniam.gif

Zjedliśmy z jajem sadzonym, kiełbaskami i sałatką z ogórka kiszonego, cebuli, szczypiorku i jabłka.
Próbować tego z musem jabłkowym jakoś nie mam odwagi
icon_redface.gif
ale powtórka będzie na 1000 % z kefirem
lecker.gif

Świetna alternatywa dla tradycyjnie przyrządzanych ziemniaków, ryżu czy kasz do obiadu.
Dzięki za zamieszczenie przepisu
anbetung.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Wow! Nie sadzilam, ze ktos to kiedys wyprobuje!
icon_redface.gif
Tym bardziej sie ciesze, ze smakowalo
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Wow! A dlaczego tak sądziłaś?
fiesgrins.gif
przecież wygląda przesmacznie i jak się okazało tak samo smakuje
icon_biggrin.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
No bo to takie 'zwykle' danie, malo wyszukane, ot - prazuchy inaczej ;) Ale ja akurat lubie takie rustykalne smaki
lecker.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
No właśnie - zwykłe, proste, mało wyszukane - jak zwał tak zwał - ale takie są najlepsze
lecker.gif

jeszcze raz dziękuję za przepis
handclasp.gif