Morele zatopione na orzechowym ciescie

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
składniki
1 1/2 puszki moreli
6 jajek
300 g miekkiego masla lub margaryny
150+150 g cukru
paczuszka cukru waniliowego
szczypta soli
250 g maki
5-6 lyzek mleka
100 g mielonych orzechow laskowych
lyzeczka proszku do pieczenia
cukier puder

sposób przygotowania
Zaczynam od przygotowania formy, wykladam ja papierem do pieczenia ,i posypuje ja cieniutko cukrem pudrem (tak, tak to nie pomylka). Oddzielam bialka od zoltek. Nastepnie wkladam margaryne, 150 g cukru, cukier waniliowy i szczypte soli do wiekszego garnka lub miski i dobrze miksuje, pojedynczo dodaje zoltka i dalej miksuje. Teraz dodaje na przemian make, proszek i mleko i dalej wyrabiam ciasto. Ubijam bialka z 150 g cukru na sztywna piane, gdy piana jest gotowa dodaje ja do masy razem z orzechami i delikatnie wyrabiam mikserem. Wykladam ciasto na blache , wyrownuje lyzka i ukladam na nim morele , brzuszkami na dol. Ciasto wkladam no nagrzanego wczesniej piekarnika, pieke 55 min w temp 18ß-200 stopni. Gotowe ciasto posypuje cukrem pudrem.

_255457_n.jpg
 

morela70

Member
Wrz 19, 2004
50
0
0
To ciasto brzmi tak smacznie, że postaram się zapomnieć o konieczności leżenia brzuszkiem na wierzchu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
składniki
1 1/2 puszki moreli
paczuszka cukru waniliowego
Mam pytanie dotyczące tych składników - jakiej wielkości są puszki moreli oraz paczuszki cukru waniliowego? W Polsce cukier waniliowy bywa w przynajmniej trzech rodzajach wagowych, o puszkach nie wiem, ale być może też się różnią.
I czy można zamiast moreli użyć brzoskwiń? Pewnie można, ale wolę się upewnić :wink:
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Johasiu mozna uzyc brzoskwin, tez juz tak zreszta robilam i nawet jutro zrobie wlasnie z brzoskwinami
icon_smile.gif
puszki sa tutaj tak samo duze jak w PL. Jesli chodzi o cukier waniliowy, to wystarczy ten maly ok 7 gramowy, wiem ze sa nawet opakowania 32-gramowe, ale to jest za duze
icon_smile.gif


zycze smacznego

Ruzia
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Dzięki.
icon_smile.gif