Ziemniaki paprykowe po turecku, tureckie frytki

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ten turecki przepis to prosty sposób na ciekawe ziemniaki, rodzaj frytek z sosem, który dodaje im interesujacego, orientalnego smaku. Smaczny dodatek do mięsa, ryb i dań wegetariańskich lub jako samodzielna przekąska.

DSC_0117.JPG

4 duże ziemniaki

Sos:
2 łyżki pasty paprykowej (do kupienia w sklepach typu Kuchnie Świata, sklepach z art. arabskimi i tureckimi, przez Internet)
1 łyżeczka cuminu
1 duży, przeciśnięty ząbek czosnku
Ew. sól do smaku

Ziemniaki umyć, obrać i pokroić w kostkę ok. 2x 2 cm.
Usmażyć na oleju, jak frytki, następnie odsączyć na papierowym ręczniku.
Z oleju, który pozostał na patelni wziąć 2 łyżki i wymieszać w salaterce z pozostałymi składnikami sosu. Usmażone ziemniaki dokładnie wymieszać z sosem, podawać ciepłe.
 

Załączniki

  • DSC_0117.JPG
    DSC_0117.JPG
    117.3 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przyglądam się temu przepisowi od dłuższego czasu i nabieram na to danie coraz większej ochoty. Problem jest z papryką, o jakiej piszesz. Ja mam parę metrów od domu, na ul. Zwycięzców sklep węgierski. Mogę kupić wszystkie wędliny, przetwory, no i oczywiście oryginalną pastę wegierską - tylko gdzie Rzym, a gdzie Krym. Czy ta węgierska bardzo się różni w smaku od tureckiej? Wiem, że nie odpowiesz mi na to pytanie.Tak głośno sobie kombinuję, że może warto by spróbować, bo poza moją dzielnicę raczej się nie ruszam. Rozwiązanie drugie, poczekać, aż grypa pójdzie sobie z mojej rodziny i wtedy poprosić kogoś o zaopatrzenie. W każdym razie na pewno coś wymyślę. Pozdrowienia i dobrej nocy
wink.gif
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Seniorko - ja kupuję pastę paprykową w tym sklepie węgierskim koło Twojego domu i myślę, że ta pasta jak najbardziej się nada do takiej potrawy
icon_smile.gif
Kupuję też różne paprykowe pasty w sklepie w tureckim markecie, który w zeszłym roku został otworzony w Warszawie. Moim zdaniem ta węgierska od tych tureckich nie odbiega znacząco smakiem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Shinju, jesteś kochana. Oczywiście, że kupię tę na Zwycięzców. I dzięki Tobie danie mam zaklepane. Serdecznie pozdrawiam
icon_lol.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, myślę, że pasta węgierska jak najbardziej się nada
daumen.gif
smak jest w zasadzie faktycznie podobny.
Niedługo wrzucę jeszcze inne przepisy z zastosowaniem jej.
Smacznego!

Shinju, też odwiedzam turecki market
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Na bank robię jutro te ziemniaki, jak otworzą sklep, żebym mogła kupić tę pastę. One są mi bardzo potrzebne, a dlaczego, opowiem po zrobieniu. Czekam też na inne przepisy. Pozdrowienia
icon_lol.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Jak powiedziałam, tak zrobiłam, oczywiście z pastą węgierską. Reszta bez zmian. Wyjątkowo dobre.
lecker.gif
A mnie chodziło jeszcze o to , żebym mogła z nimi zjeść mięso kurczaka, którego zrobiłam z przepisu miesięcznika Kuchnia, a z którego sos po tym "kuchennym" eksperymencie nadawał sie tylko do wylania. Tak też zrobiłam, a mięso osmażone na świeżym maśle zjadłam ze smakiem z tymi pysznymi kartofelkami. Zrobiłam je z całej porcji
icon_redface.gif
, a resztę, która została, odgrzałam na maleńkim ogniu, dodałam do nich jajko sadzone i miałam kolację. Powiedziałabym, że danie uniwersalne. Mi, serdeczne
anbetung.gif
. Zrobię je jeszcze raz w tym tygodniu. Mam przepis na wołowinę po turecku, więc obiecałam proszony obiad. Pozdrowienia.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, dopier teraz zobaczyłam Twój wpis, jest mi ogromnie miło, że Ci smakowało!
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Tak, to ten. Jadąc Al. Krakowską widziałam,że mają jeszcze sklep w okolicach Raszyna, goggle mówi, że to Krakowska 85.
I polecam jeszcze sklep arabski na ul. Wspólnej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Hmm, może i inny. Nazwa ta sama, więc wydawało mi się, że to filia
icon_smile.gif
.