IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

6 Stron V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Mój nr 1 - chleb ziemniaczano-czosnkowy
h-elen
post 11 May 2008, 12:11
Post #101

szef kuchni

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 7.687

Witam Chlebowych Mistrzów! Jako początkująca "chlebowiczka" chciałam powiedzieć, że pierwszy chleb upiekłam z podobnego przepisu. Dałam surowy czosnek z praski i starkowaną na jarzynówce cebulę. Nie wpadłam na to, aby przypiec jedno i drugie. Chleb wyszedł aromatyczny i zrobiłam z niego grzanki do świątecznego żuru. Smakowało wybornie. Niestety, nie mam zdjęcia z tego wyczynu. Ale za to dzisiaj zrobiłam chlebek z przepisu na opakowaniu glukozy (nie ma to byc reklamą- firmy Delekta). Nazwałabym to raczej bułeczkowym chlebem, bo dodatek rodzynków powoduje, że jest bardziej bułką nadającą się do masła. Acha, są w nim ziarna słonecznika i dyni.
Miałam problem z nacięciem chleba, ale wpadłam na pomysł aby użyć nożyczek. Udało się, byłam bardzo dumna - do czasu, bo widzę, że inni też na to wpadli. Ale metoda, godna polecenia.

Z góry przeprasza za zdjęciowe komplikacje. jako początkująca miałam problem z załączeniem fotki.

Ten post został edytowany przez h-elen: 11 May 2008, 12:21
Załączone pliki
Załączony plik  IM000786.JPG ( 785.25K ) Suma pobrań: 0
Załączony plik  IM000786.JPG ( 785.25K ) Suma pobrań: 0
Załączony plik  IM000786.JPG ( 785.25K ) Suma pobrań: 1

Go to the top of the page

+Quote Post
Hainaut
post 24 May 2008, 20:10
Post #102

pomoc kuchenna
*

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 8.028

Korzystajac z weekendu i z tego, ze mozna rano troche czasu poswiecic dla kuchni upieklam dzis ten chleb. Staralam sie trzymac przepisu, tyle ze zamiast maki orkiszowej dalam orkiszowa razowa (taka mialam). Czosnku i rozmarynu dalam troche na oko i bylo nieco mniej niz w oryginale. Czuc je bardzo, ale to bardzo delikatnie.
Jako, ze nie mam jeszcze zbyt duzej wprawy w formowaniu chleba nieco sie on "rozjechal" i w rezultacie powstaly 2 dosc plaskie bochenki.

Pieklam 35 min. w 230°C i bylo to zbyt dlugo, bo chleb sie spiekl za bardzo od gory. Bardzo mnie to zdziwilo, bo do tej pory zawsze musialam piec nieco dluzej niz maksymalny czas pieczenia podawany w przepisach. (A moze po prostu powinnam go przykryc folia od gory? gruebel_2.gif )

W przekroju wyglada tak:

Chleb jest smaczny, ale nastepnym razem postaram sie dodac jeszcze wiecej zarowno czosnku, jak i rozmarynu. Mam nadzieje, ze bedzie jeszcze lepszy. mniam.gif

+Quote Post
Margot
post 24 May 2008, 21:25
Post #103

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 592

Bardzo smakowicie wygląda

+Quote Post
kasha
post 24 Jan 2009, 20:09
Post #104

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 98

Super mięciutki i wilgotny jest ten chlebek, rewelacja, trochę mi się sfajczył od góry na węgiel, więc kolejnym razem zmniejszę temperaturę do 200, bo chyba mój piekarnik zbyt bardzo mocno grzeje.

+Quote Post

6 Stron V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 17th June 2019 - 02:20