IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Basler Brod
syso
post 20 Jan 2009, 20:07
Post #21

szef kuchni

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 233

CYTAT(tatter @ 19 Jan 2009, 21:53 ) *
Syso...dopiero teraz dojrzalam...tak! To wlasnie ta maka (choc kwiatkow w niej nie ma hihihihihihi)...ciekawa jestem czy pieklas?

tatter, no wlasnie nie pieklam, bo zapytalam i zapomnialam icon_wink.gif Dzieki za odpowiedz, bo mi przypomnialas i chyba nastawie na jutro. Z tej maki jeszcze nic nie pieklam, wczesniej jej nie kupowalam i z checia wyprobuje. Ostatnio chorowalismy troszke i mialam dzieci w domu, wiec wstyd sie przyznac, ale pojadalismy tosty z bialego Hovisa, zreszta mojego ulubionego, jesli chodzi o kupne, a tutejsze tostowe chlebki sa dobre, a zwlaszcza te grubasne kromki icon_biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
syso
post 20 Jan 2009, 20:13
Post #22

szef kuchni

Oj i jeszcze szybkie pytanie, bo w przeliczaniu drozdzy nie jestem orlem icon_frown.gif Ile to bedzie w suchych drozdzach, please? icon_biggrin.gif)

+Quote Post
Bea73
post 20 Jan 2009, 20:18
Post #23

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 4.174

Tatter lub Mirabbelko, a czy pamietacie moze jeszcze jak sie ta maka nazywala w oryginale? czy to moze 'Ruchmehl'? czy inna?

+Quote Post
mirabbelka
post 20 Jan 2009, 22:11
Post #24

szef kuchni

Użytkownik nr: 232

tak Bea, to byla na pewno Ruchmehl

+Quote Post
Bea73
post 20 Jan 2009, 22:25
Post #25

kucharz 3 gwiazdek

Dziekuej Mirabbelko! znaczy najbardziej popularna maka w mojej kuchni icon_wink.gif co mnie bardzo cieszy icon_smile.gif

+Quote Post
tatter
post 21 Jan 2009, 00:10
Post #26

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 1.142

Syso...to swietnie! Czekam na zdjecie wypieku icon_biggrin.gif
Jakas 1/8 lyzeczki (tych z Doves Organic)

Bea to na 100% Ruchmehl, u nas tez juz dostepna (na szczescie) icon_biggrin.gif

+Quote Post
Bea73
post 21 Jan 2009, 16:31
Post #27

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(tatter @ 21 Jan 2009, 00:10 ) *
Bea to na 100% Ruchmehl, u nas tez juz dostepna (na szczescie) icon_biggrin.gif

daumen.gif choc raz mam dokladnie to co potrzeba do przepisu, bo nadal mam problem z tym, ktorej z dostepnych tu mak powinnam uzywac...

+Quote Post
syso
post 24 Jan 2009, 11:11
Post #28

szef kuchni

CYTAT(tatter @ 20 Jan 2009, 23:10 ) *
Syso...to swietnie! Czekam na zdjecie wypieku icon_biggrin.gif
Jakas 1/8 lyzeczki (tych z Doves Organic)

Pieklam juz dwa razy, wlasnie zjadlam 2 kromki w postaci grzanki, pyszne. Nawewt moj synus stwierdzil, ze lepsze niz biale tosty. Pierwszym razem sypnelam po szczypcie drozdzy, a drugim tez tak mniej wiecej, bo zgubila mi sie miareczka1/8. Zdjecie dolacze jak tylko bede miala chwilke. tatter, dzieki za kolejny swietny przepis anbetung.gif
No i jeszcze na plud dla tego chlebka. Taka jestem dziwna, ze nie specjalnie lubie wypieki z maki pszennej razowej, kocham razowce, ale zytnie, nie wiem, jakos mi tak zawsze ten chleb siedzi w przelyku, z pszennej mam na mysli, ale z teja szwajcarskiej maki bardzo mi smakuje. Zatem mam teraz powod, zeby zamowic jej wiecej.
Tatter, a tak na marginesie tu wpisze... czy pieklas z Sunflower and wheat flour z Shipton M? Ja pieklam zwykly chleb z pol kilo maki i dodalam pare lyzek zakwasu, wyszedl znakomity, aromatyczny i bardzo mieciutki, o!

+Quote Post
tatter
post 24 Jan 2009, 21:46
Post #29

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 1.142

QUOTE (syso @ 24 Jan 2009, 10:11 ) *
Pieklam juz dwa razy, wlasnie zjadlam 2 kromki w postaci grzanki, pyszne. Nawewt moj synus stwierdzil, ze lepsze niz biale tosty. Pierwszym razem sypnelam po szczypcie drozdzy, a drugim tez tak mniej wiecej, bo zgubila mi sie miareczka1/8. Zdjecie dolacze jak tylko bede miala chwilke. tatter, dzieki za kolejny swietny przepis anbetung.gif
No i jeszcze na plud dla tego chlebka. Taka jestem dziwna, ze nie specjalnie lubie wypieki z maki pszennej razowej, kocham razowce, ale zytnie, nie wiem, jakos mi tak zawsze ten chleb siedzi w przelyku, z pszennej mam na mysli, ale z teja szwajcarskiej maki bardzo mi smakuje. Zatem mam teraz powod, zeby zamowic jej wiecej.
Tatter, a tak na marginesie tu wpisze... czy pieklas z Sunflower and wheat flour z Shipton M? Ja pieklam zwykly chleb z pol kilo maki i dodalam pare lyzek zakwasu, wyszedl znakomity, aromatyczny i bardzo mieciutki, o!

Syso...po takim opisie - marze, zeby zobaczyc Twoje Basler bochenki.
Pieklam ze wspomnnianej maki...bardzo ja lubie. Powiem Ci , ze niezmiernie czesto do zwyklych wypiekow pszennych z drozdzami dodaje pare lyzek zakwasu (ostatnio pieklam zwykle bagietki, ale dodalam nieco mniej wody i 4 lyzki zakwasu zytniego razowego i mniej drozdzy ...wyrastalam dluzej rowniez, skladajc ciasto z 2 razy, w sumie chyba z 3 godziny - bagietki byly nieopisanym sukcesem!). W przyszlym tygodniu rowniez musze zlozyc zamowienie...

+Quote Post
syso
post 14 Feb 2009, 17:35
Post #30

szef kuchni

Pyszny chlebek, tatter. Dokupilam wiecej maki, wiec bede piec regularnie. icon_biggrin.gif

[attachment=38401:4.Basler...atter_04.JPG]

+Quote Post
syso
post 18 Mar 2009, 22:46
Post #31

szef kuchni

CYTAT(tatter @ 19 Jan 2009, 21:53 ) *
Syso...dopiero teraz dojrzalam...tak! To wlasnie ta maka (choc kwiatkow w niej nie ma hihihihihihi)...ciekawa jestem czy pieklas?

Dzisiaj znowu nastawiam i zobaczylam wlasnie swojego kwiatka, ale juz poprawiony icon_biggrin.gif

+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 24th June 2019 - 19:09