Marraquetas

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83
TPM_Sourdough_255.jpg


Przepis znalazłam u Zorry, przetłumaczyłam translatorem oraz konsultowałam się Aniq

Bułki są wyjątkowo leciutkie , przysłowiowy puch i bardzo smaczne.

TPM_Sourdough_243.jpg


Marraquetas
wychodzą 4 bułki

60 g aktywnego zakwasu pszennego
300 g mąki pszennej ( dałam chlebowa typ 630 z Lidla)
180 g wody
6 g świeżych drożdży ( dałam 3 g)
6 g soli

Drożdże rozpuścić w 50 g wody, dodać resztę wody i wlac do zakwasu , rozmieszać. Dodać wszystkie składniki z wyjątkiem soli i wyrabiać robotem ( ja ręcznym hakami w kształcie S) na niskiej prędkości do 4 minut. Dodać sól i wyrabiać 6 minut na wyższej prędkości, aż do uzyskania miękkiego ciasta. Nakryć miskę z ciastem i zostawić do rośnięcia na 60-70 minut, po 30 minutach ciasto raz złożyć . w tym czasie ciasto powinno podwoić objętość
Podzielić ciasto na 8 równych częściach -około 70 gramów każda. Ukształtować z każdej okrągła bułeczkę i układać po dwie –tak żeby się stykały brzegami, miedzy fałdkami ściereczki, zostawić do wyrośnięcia na 20 minut- ja ściereczką wyłożyłam duża blachę do pieczenia i po położeniu bułeczek cała blachę z bułeczkami schowałam do wielkiej torebki foliowej ,żeby mi bułeczki nie wyschły
Bułeczki posmarować odrobiną oleju po wierzchu i prętem bambusowym przez środek bułeczek(przez dwie za każdym razem) zrobić przedziałek –ja robiłam grubym drutem do robótek ręcznych
Bułeczki powrotem ułożyć między fałdami ściereczki, przedziałkiem do spodu, zostawić do wyrośnięcia na 1 godzinę –ja znowu schowałam blachę z bułeczkami do torby foliowej
Rozgrzać piekarnik do 200stopni C( w przepisie jest 180 stopni z termoobiegiem) i piec odwrócone bułeczki na drugą stronę ( przedziałkiem do góry) 25-30minut.
Ostudzić na kratce
TPM_Sourdough_276.jpg
 

Załączniki

  • TPM_Sourdough_255.jpg
    TPM_Sourdough_255.jpg
    144.4 KB · Wyświetleń: 1
  • TPM_Sourdough_243.jpg
    TPM_Sourdough_243.jpg
    131.3 KB · Wyświetleń: 1
  • TPM_Sourdough_276.jpg
    TPM_Sourdough_276.jpg
    130.5 KB · Wyświetleń: 1

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Margot, świetne
daumen.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,116
113
Na oko - przesliczne! I takie duze dziury! I tak ladnie podzielone!

Moze to sa moje wymarzone bulki? juz nastawilam zakwas pszenny, bo mialam tylko zytni:)

Jutro upieke i oczywiscie zdam relacje:)
qd
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,116
113
Spojrzalam w linka i zamarlam - jaka jest roznica miedzy Roggenmalz a Backmalz?
Cala reszta jesna, ale to???? co dawalas?
qd z apetytem na zytnie bulki
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83
Joanna @ 6 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=952703Śliczne! Usteczka na nich jak wyrysowane!
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
, masz racje

qd @ 6 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=952709Spojrzalam w linka i zamarlam - jaka jest roznica miedzy Roggenmalz a Backmalz?
Cala reszta jesna, ale to???? co dawalas?
qd z apetytem na zytnie bulki
to jest słód żytni
Ja mam przepis -Caritka mi przetłumaczyła zaraz wstawię
wink.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,116
113
Czekam na szpilkach - notabene wlaczylam autoranslatora i posikalam sie ze smiechu, jak mi kazali rejestrowac costam w procesie pieczenia; zdecydowanie wole tekst oryginalny, ale czasami jednak brakuje fachowego slownictwa.

Kiedys wlaczylam sobie autotlumacza na blogi litewskie...
Stamtad rozpowszechniam takie kwiatki jak: cios w jaja ( wybic jajka do miski); calun na chleb ( przykryć ścierką) czy kamuflaż na ciasto ( przykryc ciasto ).
qd
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
jakie fajne te bułki, muszę zrobić, zwłaszcza, że ilość akurat dla mnie, nie będę musiała robić jak zwykle z połowy porcji
icon_wink.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,116
113
No to zrobilam. Gdzie mi do Margot mistrzyni, buu.
Jadalne sa i sie nie zmarnuja, ale nie wyrosly tak ladnie, skora za gruba, usmiechu brak...
marquettes.jpg

qd
 

Załączniki

  • marquettes.jpg
    marquettes.jpg
    29.7 KB · Wyświetleń: 0

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,116
113
Margot @ 7 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=953173oj , skórka u mnie była cieniutka, rosły jak szalone
ale twoje qd źle nie wyglądają, a używałaś zakwasu pszennego na chlebowej , jasnej mące?
Wlasnie tak, przedwczoraj nastawilam, zaszczepilam zytnim, wczoraj czesc odebralam, dosypalam bialej pszennej, dolalam wody, przerobil, dokarmilam...
No i wyszlo co wyszlo.
Ale sie nie poddalam, bede probowac. Tyko moze juz nie dzis?
qd