IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

13 Stron V  « < 11 12 13  
Reply to this topicStart new topic
> Śliwki w czekoladzie, czyli czekoladowa wersja śliwkowej nutelli Janki
polonistka
post 15 Sep 2014, 09:37
Post #241

czeladnik

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 8.427

Ja nutelli nie lubię, a to wyeram prosto ze słoika icon_smile.gif
Tylko u mnie gorzka czekolada, a cukru mniej niż w przepisie - czekolady mlecznej nie uznaję.

Jak zdążę, to skoczę po pracy jeszcze po węgierki, póki młoda z dziadkami i mam chwilę wolnego, to przygotuję jeszcze. Dużo jeszce.
Go to the top of the page

+Quote Post
LaKafka
post 19 Sep 2014, 23:06
Post #242

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 53.296

Wreszcie się odważyłam zrobić czekośliwkę. Węgierki po 1,5zł to zaszalałam i zrobiłam z 7 kilo. Śliwki przekręciłam przez maszynkę (ręczną icon_mrgreen.gif ), nie blendowałam już potem, żeby nie napowietrzyć. Cukru nie dodawałam, bo po przesmażeniu powidła były wystarczająco słodkie. Trzy tabliczki czekolady gorzkiej (czerwona z Lidla ma najprostszy skład) i kilka łyżek kakao (5-6 ?). Robiłam w dwóch garnkach - do jednego dodałam wanilię, do drugiego wlałam rumu. Obydwie wersje rewelacyjne.
Mój połówek stwierdził, że tych z rumem mogę w ogóle nie przekładać do słoików, on sobie tak z nimi poradzi. Pyszne, chociaż znam kilka osób, które nie były zachwycone. Do nutelli nie ma co porównywać, bo tam podstawowym składnikiem jest cukier, poza tym orzechy i kakao. My tych powideł nie używamy do smarowania pieczywa (tłumaczy nas brak dzieci), ale do naleśników, piernika i pączków.
Dziękuję za przepis. Na pewno do powtórki.

+Quote Post
bietka
post 6 Jul 2018, 18:18
Post #243

szef kuchni

Użytkownik nr: 1.428

Zrobiłam dzisiaj z wiśni-bardzo smaczna wyszła.

+Quote Post
kermidt
post 6 Jul 2018, 19:20
Post #244

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 59

Chcialam sie zdziwic, ze sliwki juz macie icon_lol.gif bo wlasnie dzis widzialam sliwki. Ale jakie!
Takich zielonych jeszcze nie widzialam. Ciekawa jestem, zajrze moze w poniedzialek, bo maja piekny schab w tym sklepie, czy dojrzeja, bo nie wierze zeby sie do czegos nadawaly.

+Quote Post
bietka
post 7 Jul 2018, 07:54
Post #245

szef kuchni

Użytkownik nr: 1.428

Sliwki już są oczywiście nie te polecane do naszego smarowidła.Wczoraj jedliśmy krem na kolację z drożdżówką i powiem że niezwykle pyszny wyszedł.Wiśnie duzo soku miały i smazyłam ze 4 godz.Zastanawiam się czy po godz można odlac trochę soku do słoiczka bez straty finalnego smaku?

+Quote Post

13 Stron V  « < 11 12 13
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 19th July 2018 - 20:17