Chleb czosnkowo - serowy

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
chleb_czosnk_ser.JPG

zaczyn:

150 ml wody
1 opakowanie drożdży instant (7 g)
1 łyżeczka cukru
100 g mąki pszennej typ 650
--------------------------
ciasto:
250 ml wody
ok. 400 mąki pszennej typ 650
2 łyżki mąki żytniej
2 łyżki oleju
1 łyżeczka soli

masło czosnkowe:
2 łyżki masła
2 łyżki siekanej natki pietruszki
5 ząbków czosnku
1 łyżeczka soli

ok. 1/2 szklanki startego ostrego sera, np. cheddar, parmezan, grana padano

1. Drożdże rozmieszać w 150 ml ciepłej wody, dodając cukier i tyle mąki, by uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Odstawić na ok. 20 min, by drożdże zaczęły pracować.

2. Do przygotowanego zaczynu dodać wodę, olej i sól. Wymieszać. Następnie wsypać mąkę razową, mąkę typu 650 i wyrobić na gładkie, spójne ciasto. W razie potrzeby podsypać więcej mąki, ale nie za dużo, by chleb nie wyszedł za twardy, najlepiej dodawać stopniowo. Odstawić do wyrośnięcia na 30 minut.

Przygotować masło czosnkowe: w małym rondelku rozpuścić masło. Zdjąć z ognia, dodać przeciśnięty czosnek, pietruszkę oraz sól, wymieszać.

3. Po tym czasie ciasto wyrobić ponownie, odgazować, uderzając w nie dłonią, i uformować z niego prostokąt.

Ciasto posmarować równomiernie przygotowanym masłem czosnkowym i posypać startym serem. ok. łyżkę sera pozostawić, do posypania później chleba z wierzchu.

Ciasto zrolować jak roladę, umieścić w podłużnej formie do pieczenia. Pozostawić do wyrośnięcia na 30 minut. Do rondelka, w którym
robiliśmy masło czosnkowe wlać ok. 2 łyżki mleka. Mlekiem o aromacie czosnku posmarować chleb.

4. Piec w piekarniku nagrzanym do temp. 200 st. przez 10 minut. Po tym czasie spryskać wnętrze piekarnika wodą i obniżyć temperaturę do 180 st. Piec jeszcze 20-30 minut, do suchego patyczka. Na 10 minut przed końcem pieczenia chleb posypać resztą sera. Upieczony chleb studzić na kratce, wyjęty z formy.
 

Załączniki

  • chleb_czosnk_ser.JPG
    chleb_czosnk_ser.JPG
    109 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
O dobra kobieto
anbetung.gif
anbetung.gif
w tym tygodniu nie zdążę, ale w następnym zabieram sie za to cudeńko
mniam.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
icon_smile.gif
Mam nadzieje, że Ci zasmakuje, na pewno trzeba być do niego wielbicielem czosnku - ja jestem
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Na pewno zasmakuje, dotąd kupowałam w sklepach te gotowe bagietki z czosnkiem
lecker.gif
cały czas zastanawiając się jak je odtworzyć w domu a Ty dobra kobieto mi tu taki piękny chleb wrzucasz
icon_mrgreen.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Hehe, dziękuję. Te bagietki też można zrobić samemu: wystarczy kupić zwykłą bagietkę (lub upiec, ale na co dzień kupno jest zdecydowanie szybszą opcją), ponakrajać ją, posmarować w środku takim masłem czosnkowym i chwilę razem zapiec w piekarniku.
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Wstyd, że tak długo mi to zajęło ale zrobiłam ten chleb - łomatkozcórkom jaki on dobry
lecker.gif
W niedzielę wieczorem upiekłam jeden, dziś już go nie ma i muszę upiec kolejny
mniam.gif

Dziękuję za przepis
anbetung.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Wika, ogromnie się cieszę, że smakował
freu.gif