Maślankowe ciasto czekoladowe z morelami i płatkami migdałów

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,306
4,472
113
Przepis pochodzi z tego bloga: http://gotowaniecieszy.blox.pl/2011/08/Mas...morelami-i.html

Składniki na formę 12 x 24 cm:

* 1 i 1/3 szklanki mąki
* 1/2 szklanki cukru
* 1 szklanka maślanki
* 3 jajka
* 1/2 szklanki oleju
* 2 łyżki kakao
* 100 g groszków czekoladowych lub startej czekolady
* 3 łyżeczki proszku do pieczenia
* 5 moreli
* 2 łyżeczki płatków migdałowych

Lukier:

* 1/2 szklanki cukru pudru
* 1 łyżka mleka

Mąkę łączymy z proszkiem do pieczenia, czekoladą i kakao. Jajka ubijamy z cukrem, a następnie dodajemy olej i maślankę. Do masy jajecznej dodajemy suche składniki i miksujemy chwilę, tylko do połączenia się składników.
Formę wykładamy papierem do pieczenia i lekko natłuszczamy. Proponuję też lekko natłuścić foremkę, by papier się do niej przykleił. Do formy przelewamy ciasto, a następnie na wierzchu układamy przekrojone morele - skórką do ciasta. Wierzch posypujemy migdałami.
Ciasto wstawiamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika i pieczemy ok 45 minut (wbity w środek patyczek powinien wyjść suchy).
Kiedy ciasto odrobinę przestygnie polewamy je lukrem (cukier puder energicznie mieszamy z mlekiem).
Odstawiamy do wystygnięcia.

Proporcje na blachę 23X33 cm:
• 2 i 3/4 szklanki mąki
• 1 szklanka cukru
• 1 i 3/4 szklanki maślanki
• 5 jajek
• 1 szklanka oleju
• 4 łyżki kakao
• 100 g czekolady (miałam tylko gorzką, więc nie ryzykowałam więcej, żeby nie było za mało słodkie)
• 4 łyżeczki proszku do pieczenia
• 10 moreli
• płatki migdałowe w ilości „na oko”
icon_wink.gif


Moje uwagi:
- bardzo smaczne, szybkie i łatwe,
- lukier zrobiłam zwykły, z cukru pudru i wody.

placek4.jpg placek2.jpg


 

Załączniki

  • placek2.jpg
    placek2.jpg
    122.4 KB · Wyświetleń: 5
  • placek4.jpg
    placek4.jpg
    190.1 KB · Wyświetleń: 5

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,565
1,097
113
Smakowicie sis prezentuje. Nie wykluczone, ze na niedziele upieke.
Przepraszam ale zjadlo mi ogonki. Ide szukac
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Zachęcona zdjęciem Anki też je upiekłam. Z brzoskwiniami zamiast moreli, w tortownicy o śr. 26 cm, ok. 38 minut w temperaturze 185 stopni. Niczego nie ubijałam, tylko wymieszałam wszystko widelcem jak maślankowe Tobatki. Dodałam więcej mąki (orkiszowej tortowej), bo mi się wydawało za rzadkie i bałam się, że mi owoce opadną na dno. Było pyszne, wilgotne i nie za słodkie (dałam groszki z gorzkiej czekolady). Jutro też mam je w planach, tym razem z wiśniami i startą gorzką czekoladą.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Sluchajcie! Czy moge zamrozic maslanke?

Wilgotnosc mnie zaskoczyla, to musi byc wplyw czekolady. Gorzkiej.

Ale formke to ja mialam wieksza: 20 na ? 33? I wcale nie widze potrzeby zwiekszania proporcji do niej, tylko stanowczo za malo mialam moreli.
Malzonek zafoliowal mi kuchenke w piwnicy
icon_rolleyes.gif
a na gorze nie moglam wlaczyc przez te potworne upaly
icon_rolleyes.gif
i co i rusz ktos sie morela zaopiekowal
icon_wink.gif


Nie wiem kto robil z wisniami, ale musi byc pyszne!

Drylownice dzis kupilam. Przez sentyment. Taka reczna, najprostsza, jak nozyczki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Joanna @ 19 Jul 2018 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1635149Jutro też mam je w planach, tym razem z wiśniami i startą gorzką czekoladą.
Jak planowałam, tak zrobiłam. Też w tortownicy o śr. 26 cm. Pomieszałam różne mąki (orkiszową, gryczaną i ryżową, w sumie około półtorej szklanki)), a reszta zgodnie z przepisem, tylko bez ubijania. Pięknie urosło i zapowiada się pysznie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Joanno, nie pokazesz zdjecia?

Jak to sie przelicza 26cm na blaszke... O rany! Za rano na to!
Jak juz wyjdzie mi to ciasto z formy to sprawdze rozmiar, bo napis tloczony na przezroczystym szkle, to nic nie widac
icon_rolleyes.gif

ale na pewno musze zrobic w jeszcze wiekszej, bo wole nizsze ciasto i wiecej owocow.

Czy moge ZAMROZIC maslanke?
Bo ja nie pieke duzo, a nie chcialabym wylewac. Uzyta ma byc tylko do pieczenia, wiec jakby wyszly jakies farfocle, czy zwazylaby sie to raczej nei ma znaczenia?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
kermidt @ 20 Jul 2018 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1635166Joanno, nie pokazesz zdjecia?
Proszę, jeszcze ciepłe:

ciasto_czekoladowe_ma_lankowe_z_wi_niami.jpg

ciasto_czekoladowe_ma_lankowe_z_wi_niami1.jpg

Nie posypałam płatkami migdałowymi, bo się jeszcze do nich po remoncie kuchni nie dokopałam.
Dziś ma inną strukturę niż poprzednio, bo dałam trochę za dużo mąki - to z brzoskwiniami było bardziej wilgotne, takie "braunisowate".
Dziecko wymyśliło, by nakłuć i nasączyć ponczem z wiśniówką i to był strzał w dziesiątkę.

Maślanki nigdy nie mroziłam, ale warto sprawdzić, w końcu to niewielki koszt, a korzyść może być duża.
 

Załączniki

  • ciasto_czekoladowe_ma_lankowe_z_wi_niami.jpg
    ciasto_czekoladowe_ma_lankowe_z_wi_niami.jpg
    84 KB · Wyświetleń: 5
  • ciasto_czekoladowe_ma_lankowe_z_wi_niami1.jpg
    ciasto_czekoladowe_ma_lankowe_z_wi_niami1.jpg
    84.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Nie wiem jak w Polsce, ale ja musze kupic litr, a uzywam szklanke
icon_rolleyes.gif
I u mnie ta maslanka kosztuje 3x tyle
icon_wink.gif

No chyba, ze bym pila?
gruebel_2.gif


Tak, bardzo ladne ciasto, ale
icon_wink.gif

Ja jednak wole jeszcze mniej ciasta a wiecej owocow. Tortownica 28fi to chyba troche wieksza od mojej formy, a jednak wolalabym jeszcze nizsze.

O rany! Jak mi sie teraz chce!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Już je polecałam, w innym wątku. Piekłam z morelami, w foremce 23,5x 23,5 -w temp.160st.C przez 35 min.( termoobieg) .
Zmniejszyłam ilość proszku do 2 łyżeczek i ilość czekolady do 60g ale to tylko dlatego, że miałam białą. Użyłam 14 małych
moreli.
lecker.gif
 

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,484
2,389
113
kermidt @ 20 Jul 2018 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1635166Czy moge ZAMROZIC maslanke?
Nie wiem jak w Polsce, ale ja musze kupic litr, a uzywam szklanke
icon_rolleyes.gif
I u mnie ta maslanka kosztuje 3x tyle
icon_wink.gif

No chyba, ze bym pila?
gruebel_2.gif
Ker, gdzieś kiedyś czytałam, że mrożona maślanka zachowuje się tak jak podgrzana w celu uzyskania z niej serka. Ktoś szukał namiastki polskiego twarogu za granicą i ktoś inny polecał właśnie mrożenie tejże maślanki, że zmienia się jej struktura na tyle, że można na gazę, sitko i jest serek. Nie próbowałam, nie miałam takiej potrzeby, ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz
wink.gif


Anka, Joanna piękne wasze ciasta, ja lubię i z morelami i z wiśniami
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
No właśnie mnie też wydawało się za rzadkie . Miałam sięgnąć po mąkę i dać jeszcze ze trzy łyżki ale jednak tego nie zrobiłam. Układając morele to one już wpadaly w ciasto. Ale i tak smaczne.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
U mnie, jak u Anki - nic nie wpadlo. Ale ze sie tak precyzyjnie wyraze, kladlam cale polowki i moja maka inna.
Akurat przepis na moja make! Wchodzi na stale!
I tak ladnie wyroslo, ze mysle czy by nie zrobic takiej bazy na ciasto z kremem. Bo biszkopt nigdy nei bedzie moja bajka.
A jakby takie ciasto przekroic, przelozyc kremem z serka... i do tego wisnie z likieru!!!!
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Może i maka Twoja inna ale u mnie były duże jajka . Powinnam to wziąć pod uwagę i dosypać mąki. Ale mnie te morele na.dnie ani trochę nie przeszkadzają. Myślę ze można przekroić i masą przełożyć . Moje wiśnie w alkoholu dopiero tydzień siedzą i jeszcze sporo posiedza
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Jajka mam tylko ogromne.
Wlasnie dziecko nosem krecilo, bo podwojne zoltka mu sie trafily do burito, a on lubi z jajka bialko
icon_smile.gif