Kugelis ze skwarkami

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Kugelis to rodzaj babki ziemniaczanej. Wikipedia podaje, że Kugelis (kugel) to babka ziemniaczana ze skwarkami, zapiekana w piekarniku. Danie przywędrowało na Litwę z kuchni niemieckiej.

IMG_0179.JPG


Przepraszam za jakość zdjęcia. Wieczór i sztuczne oświetlenie to nie są najlepsze warunki dla fotografowania.

składniki:

2 kg ziemniaków
0,5 kg słoniny
cebula
3 ząbki czosnku
3 jajka
pieprz
sól

Ziemniaki ścieramy na tarce i wyciskamy z nadmiaru wody.
Słoninę kroimy w kostkę i zdrowo rumienimy, następnie wlewamy do ziemniaków, wbijamy jajka, dodajemy posiekana cebulę i czosnek, pieprz i sól.
Teraz dokładnie wszystko mieszamy i wlewamy do wysmarowanej tłuszczem formy i pieczemy około 2 godzin.

Najlepszy jest kugelis o grubości 5 cm.

Na Żmudzi podaje się go pokrojonego w plastry do herbaty.

przepis znaleziony tutaj
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kasiandru

Member
Sie 16, 2011
41
0
0
Danie na pewno bardzo smaczne, bo przepis wygląda jak nasza podlaska babka ziemniaczana. Mnie najbardziej smakuje podawana jeszcze ciepła ze szklanką zimnego mleka. A mój mąż woli pokrojoną w plastry i odsmażaną, po czym polewa keczupem i zajada. Pycha!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,344
113
Niedawno robiłam podobną babkę. Zamiast słoniny u mnie był boczek. Tutaj ja pokazałam.
Mnie smakuje najbardziej taka gorąca, prosto z pieca. Odsmażana mniej.
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Po upieczeniu, taka jeszcze gorąca była bardzo dobra. Zaskoczyło mnie, że mimo iż dałam sporo soli, babka nie była słona, nawet bym powiedziała, że była niedosolona
gruebel_2.gif
Jutro spróbujemy w wersji na zimno.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Moja mama też pochodzi w Białegostoku i w jej wersji ta babka jest trzywarstwowa.
Ziemniaki, na to mielone podsmażone z cebulą mięso i znów ziemniaki
lecker.gif

A odsmażane, krojone w plastry jemy popijając kefirem lub maślanką
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: