IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

7 Stron V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Chleb Pita
yrsa
post 10 Jun 2013, 13:02
Post #121

kucharz 3 gwiazdek

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 13.254

Hmm, nigdy nie miałam takich kłopotów. Teraz nie mam możliwości zważyć, ale skoro i mąka i woda są na kubki, to nawet drobne różnice w wielkości naszych kubków nie spowodują istotnych zmian w konsystencji. Poza tym w moim mieszkaniu może być inna wilgotność niż w Twoim, więc jedna będzie potrzebowała mniej mąki, druga więcej. Jakiej mąki użyłaś? Radzę wziąć taką, która ma ponad 10 g białka (na 100 g mąki). Najczęściej używam mąki typ 650 z Lidla.
Go to the top of the page

+Quote Post
amy01
post 10 Jun 2013, 20:08
Post #122

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 40.061

Użyłam mąki 650 z Biedronki.
I ciasto naprawdę było po prostu lejące. Ja wsypałam mąkę do szklanek, a może trzeba było jeszcze ubić?
Niestety cienka jestem w wypiekach, jak mam jakiś przepis to trzymam się go bardzo dokładnie, bo sama niewiele sobie pomogę.
Pytam o dokładną wagę, bo chciałabym te chlebki robić już stale, a ta konsystencja bardzo mi utrudniała pieczenie.

+Quote Post
weerka
post 10 Jun 2013, 20:50
Post #123

szef kuchni

Użytkownik nr: 15.547

CYTAT(amy01 @ 10 Jun 2013, 21:08 ) *
I ciasto naprawdę było po prostu lejące. Ja wsypałam mąkę do szklanek, a może trzeba było jeszcze ubić?
Niestety cienka jestem w wypiekach, jak mam jakiś przepis to trzymam się go bardzo dokładnie, bo sama niewiele sobie pomogę.
Pytam o dokładną wagę, bo chciałabym te chlebki robić już stale, a ta konsystencja bardzo mi utrudniała pieczenie.

ciut więcej niż szklanka wody na 3 szklanki mąki i wyszło ci lejące ciasto?
chyba coś pomyliłaś z płynami albo masz jakąś wyjątkową wodę icon_wink.gif

+Quote Post
tatter
post 11 Jun 2013, 17:19
Post #124

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 1.142

QUOTE (amy01 @ 10 Jun 2013, 20:08 ) *

Na 500g maki chlebowej wez 300g wody i 4-5 lyzek oliwy z oliwek, 3g drozdzy instant lub 10g drozdzy swiezych, 10g soli. Z tego ciasta z powodzeniem uzyskasz 8 sporych (nieco ponad 100g wagi) chlebkow lub 10 x ok.85g

Ciasto ma byc dobrze wyrobione, gluten dobrze rozwiniety. Zostawic na godzine. Podzielic na porcje, zawinac w kulki, ulozyc na omaczonym stole zlepieniem w gore, przykryc, zostawic na 15-30 minut. Nastepnie kazda kulke obtoczyc w mace ulozyc na stole (rowniez omaczonym spojeniem w dol i rozwalkowac na 5mm. Walkowac po jednej (gladkiej stronie tylko, inaczej pitty, naany, ciapatti nie napuszaja sie). Zsuwac na goraca blache, kamien i piec kilka minut w bardzo goracym piecu, az sie napusza, ale nie zbrazowieja. Brazowe pecherze na wierzchu pity mozna uzyskac podpiekajac ja krotko pod goracym grillem.

+Quote Post
amy01
post 21 Jun 2013, 18:04
Post #125

Użytkownik nr: 40.061

Bardzo dziekuję.

+Quote Post
agu
post 16 Jul 2013, 06:58
Post #126

uczeń

Użytkownik nr: 9.746

Ciasto na pitę się robi:)

+Quote Post
agu
post 6 Feb 2014, 13:06
Post #127

uczeń

Użytkownik nr: 9.746

W piekarniku:) Czekam i patrzę czy się napowietrzą;)

+Quote Post
izma
post 20 May 2015, 14:58
Post #128

Użytkownik nr: 3.388

Ja pitolę, co za pita icon_eek.gif W życiu nie jadłam tak pysznego chlebka pita! A jadłam i razowe i ekologiczne i z różnych sklepów i straganów.
Co prawda moje bardziej z wyglądu przypominają bułki, bo je na siłę upchnęłam na jedną blachę, ale i tak są pulchniutkie i pięknie wyrośnięte a smak normalnie powala na kolana.
No i moja propozycja nadzienia dla tych co nie mają czasu żeby coś tam wysmażać: biały ser, trochę majonezu, pomidor pokrojony w kostkę i ciut soli. Uwierzcie że bardzo mi smakowało choć jestem mięsożercą.

+Quote Post
tofog
post 14 Nov 2015, 17:17
Post #129

Użytkownik nr: 19.980

Z mąki pełnoziarnistej wyszły obłędnie pyszne! Przepis rewelacja!

+Quote Post

7 Stron V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 11th December 2019 - 09:21