Keskek

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Keskek to tradycyjne danie z Anatolii. Przyrzadzane jest na specjalne okazje, a skladniki glowne to mieso i kasza.

Ponizszy przepis to moja wersja dania.

olej
maslo
4 cebule, drobno posiekane
1kg jagnieciny, karkowki z koscia najlepiej, pokrojonej w spora kostke
2l wywaru miesnego (jagniecego)
3 liscie laurowe
200g peczaku
kumin
sol
pieprz


opcjonalnie mozna rowniez dodac ciecierzyce.

Wszystko okraszam sosem sporzadzonym z oleju, chilli w proszku i platkach.

Zaczynam od usmazenia jednej cebuli - rozgrzewam olej z maslem i smaze cebulke na srednim ogniu az sie delikatnie zezloci, ok 20 min. Wyjmuje z patelni i rezerwuje.
W zeliwnym garnku rozgrzewam mocno porcje oleju z maslem, dodaje kumin i obsmazam kawalki miesa z kazdej strony. Dodaje usmazona wczesniej cebulke, liscie laurowe i zalewam wszystko wywarem. Doprowadzam do wrzenia, zmniejszam ogien i pod przykryciem dusze mieso az stanie sie miekkie (ok 1.5godz.)
Wywar z duszenia miesa przecedzam do garnka, wsypuje peczak, zagotowuje i trzymam na malym ogniu 20-30 min. az caly wywar zostanie wchloniety, doprawiam sola i pieprzem. Gdy peczak sie gotuje, obieram mieso z kosci i smaze pozostale 3 cebule na ciemno zloty kolor. Mozna wtedy rowniez przygotowac sos chilli.

Gotowy peczak wykladam na ogrzane talerze, na peczaku ukladam warstwe miesa, na to wysmazona cebulke. Polewam sosem chilli.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Dziekuje.

Wywar moge zastapic? Wolowym chyba najlepiej? Jagniecego na pewno miec nie bede.
I musze z polowy porcji. Bo ja jak moje mlodsze dziecko 'ten kotlecik smierdzi serem'
icon_wink.gif
Dla dwoch bedzie stanowczo za duzo
icon_wink.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Bardzo prosze.

I oczywiscie.