Chili con carne

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Chili con carne według przepisu z Kwestii smaku:
http://www.kwestiasmaku.com/dania_dla_dwoj...ne/przepis.html

Cytuje słowo w słowo i polecam gorąco, jest to przepis idealny, a danie bardzo proste, szybkie i naprawde przepyszne:


Porcja na 4 osoby

• 1 łyżka oliwy
• 1 cebula, pokrojona w kosteczkę
• 2 ząbki czosnku, posiekane
• 1 łyżeczka przyprawy chilli w proszku
• 1 łyżeczka kminu rzymskiego (kuminu) w proszku
• 1 łyżeczka suszonego oregano
• 500 g mielonej wołowiny (np. gulaszowej, antrykotu)
• 100 g chudego boczku (nie jest konieczny)
• 1 łyżka ciemnego sosu sojowego
• 1 łyżeczka cukru
• 2/3 puszki obranych pomidorów z sosem pomidorowym, najlepiej podłużnych CIRIO
• 1 czerwona papryka, bez gniazd nasiennych, pokrojona w kosteczkę
• opcjonalnie 5 kawałków suszonych pomidorów
• 1/2 puszki czerwonej fasoli w zalewie (200 g), odsączonej i przepłukanej
• około 100 ml wrzącego bulionu np. wołowego lub wody

Dodatki: kwaśna śmietana, guacamole, chipsy z tortilli, opcjonalnie placki tortilli, biały ryż, sałatka z awokado.


Przygotowanie:

Na dużej patelni z przykrywką rozgrzać oliwę i zeszklić cebulę, dodać czosnek, chilli, kmin rzymski i oregano i mieszając smażyć przez 1 minutę. Stopniowo dodawać zmieloną wołowinę i zmielony lub posiekany boczek, mieszając zrumieniać z każdej strony.

Gdy całe mięso będzie już wysmażone doprawić je sosem sojowym i cukrem. Następnie dodać pomidory z zalewą i dokładnie wymieszać (większe kawałki pomidorów rozdrobnić drewnianą łopatką). Doprawić pieprzem oraz w razie potrzeby szczyptą soli.

Przykryć i dusić przez około 20 na umiarkowanym ogniu, co jakiś czas zamieszać. Dodać paprykę i pokrojone w kosteczkę suszone pomidory jeśli ich używamy. Gotować pod przykryciem przez około 10 minut, od czasu do czasu mieszając. Na koniec dodać odsączoną i przepłukaną fasolę i gotować pod przykryciem przez 3 minuty.

Na koniec gotować potrawę podlewając stopniowo wrzącym bulionem lub wodą, tak aby powstało trochę gęstego sosu.

Podawać na gorąco z białym ryżem, chipsami z tortilli lub plackami tortilli, ewentualnie z dodatkiem kwaśnej śmietany i guacamole lub sałatki z awokado.
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
dodaje zdjęcie
icon_smile.gif


zdjecie_1.JPG

kurcze no nieostre
icon_sad.gif
 

Załączniki

  • zdjecie_1.JPG
    zdjecie_1.JPG
    85 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Neit

Member
Mar 14, 2006
116
0
0
Zrobione i zeżarte. Dobre wyszło mimo małych modyfikacji: mielone wołowo-wieprzowe, brak papryki świeżej, bo mi ktoś wyżarł i dodatek kukurydzy bo ja lubię w tym daniu kukurydzę. Robiłam w multicookerze, bo mi się pilnować nie chciało
dump.gif


Dziękuję za przepis, na Kwestię smaku zaglądam ale jakoś przeoczyłam :D
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Bardzo dobre. Robiłam na oko, ze świeżej fasoli i świeżych pomidorów, bez cukru i wody - cudownie słodkie pomidory wyprodukowały wystarczająco dużo płynu do stworzenia apetycznego sosu. Dałam więcej fasoli, niż zalecono w przepisie i suszone oregano na ostatnie dziesięć minut duszenia, aby nie straciło aromatu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Tym razem zrobiłam bez cukru, boczku i sosu sojowego, ale z niewielką ilością musu dyniowego i kukurydzą.
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: