IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

5 Stron V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Pieczona papryka
agafka
post 18 Sep 2015, 17:47
Post #81

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 4.399

CYTAT(hazo @ 7 Sep 2015, 00:04 ) *
Jak najbardziej. Ja niedawno otworzyłam słoik z ubiegłego roku. A może nawet z 2013 roku. Była bardzo dobra.
A dlaczego pytasz?

Kiedyś rodzice zrobili paprykę z dodatkiem czosnku i niestety kiedy otworzyłam po kilku miesiącach zawartość wystrzeliła na całą kuchnię. Z drugiej strony, może oni dali tego czosnku za dużo, bo my w domu lubimy paprykę mocno czosnkową.

Dlatego się zastanawiam, jak bardzo jest trwała taka papryka bez octu, tym bardziej, że w kilku miejscach w internecie przeczytałam, że w oleju się nie da. Dziękuję za odpowiedź, w takim razie na pewno zrobię, bo uwielbiam pieczoną paprykę icon_smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
hazo
post 18 Sep 2015, 17:58
Post #82

kucharz-zawodowiec

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 956

CYTAT(agafka @ 18 Sep 2015, 18:47 ) *
Dlatego się zastanawiam, jak bardzo jest trwała taka papryka bez octu, tym bardziej, że w kilku miejscach w internecie przeczytałam, że w oleju się nie da.

Agafko, wg mnie w tym przepisie za ocet "robi" cytryna. Jest tutaj w sporej ilości i paprykę w słoikach zalewa się mieszaniną cytrynowej marynaty i oliwy/oleju. Ja zalewam przecedzoną marynatą i bezzapachowym olejem z małym dodatkiem oliwy.

+Quote Post
MarthaB
post 3 Oct 2015, 19:54
Post #83

czeladnik

Użytkownik nr: 15.159

Upieklam dziś paprykę, teraz siedzi w sosie. Upieklam w całości, ale jeśli mi posmakuje i będę robić ponownie to spróbuje upiec już oczyszczona, bardzo ciężko się taką miękka czyści z ziaren.
Zrobiłam z 3 kg papryki, dalam 3 cytryny i nieco mniej czosnku, ją czosnek uwielbiam, ale paprykę robię z myślą synu. Zobaczymy czy mu posmakuje icon_biggrin.gif

+Quote Post
hazo
post 3 Oct 2015, 20:34
Post #84

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 956

Tylko pierwszy raz obierałam paprykę opiekaną w całości. Od tej pory zawsze kroję na mniejsze części, czyszczę i dopiero potem opiekam

+Quote Post
MarthaB
post 18 Aug 2018, 20:03
Post #85

czeladnik

Użytkownik nr: 15.159

Wyciagam przepis. Chcialabym zrobić ta paprykę jesli bede miala mozliwosc w tym roku.

+Quote Post
mariaanna
post 23 Oct 2018, 17:26
Post #86

czeladnik

Użytkownik nr: 8.029

Ta papryka to stały punkt,w moich zapasach. Zrobiłam z dwóch porcji na razie. Pyszna jest. lecker.gif

+Quote Post
h-elen
post 21 Aug 2019, 18:38
Post #87

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 7.687

Dzisiaj zalałam marynatą. Trochę obierania miałam, 8 kg. Piekłam przepołowione. Kika nie chciało się obrać to zrobiłam metodą parowania (tak polecała sonia). Jednak pozostanę przy metodzie pieczonej.
Zamówiłam kolejną partię papryki i pomidorów, szukam przepisów icon_smile.gif .

+Quote Post

5 Stron V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 12th December 2019 - 06:45