Hummus z tahini

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
2 szklanki ziaren cieciorki, namoczonych przez noc i ugotowanych do miękkości
¼ szklanki wody z gotowania cieciorki
3-5 łyżki soku z cytryny
2-3 łyżki tahini
2 zgniecione ząbki czosnku
1-2 łyżeczki soli
2 łyżki oliwy z oliwek

Zmiksować wszystkie składniki razem.
Podawać gorący w miseczkach samodzielnie z pieczywem (np. z chlebkiem pita).
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Robię podobnie. Z lenistwa używam ciecierzycy z puszki.
Na wierzchu dla ozdoby i smaku posypuję hummus papryką w proszku ostrą albo słodką.

Ja jadam na zimno. Nie wiedziałam, że można jeść gorący.
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
może być na gorąco i na zimno, zresztą w każdej postaci jest pyszna
icon_biggrin.gif
Nawet na kanapkach, jak dzisiaj rano u nas.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,831
53
48
Wyciągam, bo akurat wczoraj robiłam. Bardzo lubię taką pastę, wczoraj robiłąm z pamięci i nie dodałam soku z cytryny, a wolę z
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Czy ta pasta musi być bardzo pikatna?
Zrobiłam tahini i pastę i zupełnnie mi nie smakuje
icon_sad.gif
rozczarowanie
cry_1.gif

mdłe, słone, kwaśne od cytryny, no niedobre, brakuje mi słodkiej nuty.
Nigdy nie jadłam i nie wiem jak powinna smakować
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,831
53
48
hmm... a ja jestem hummusem zachwycona
icon_smile.gif

ALe cytryny dodaję niewiele, olej... raczej lnisny i zwykły niż oliwę, bo nie lubię, czosnku dość sporo, sezamu też (ja po prostu mielę sezam, nie używam tahini).
Ile gustów tyle biustów po prostu
icon_smile.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Humus można dosmaczać według swojego gustu. Ja daję niewiele czosnku, ale sporo sambalu. Jem na zimno, z pitą, w towarzystwie oliwek i konserwowych ogórków.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Tak też robiłam - wg siebie, bo nie miałam okazji jeść oryginalnego (w sumie jaki to oryginalny...?
icon_wink.gif
) no i muszę powiedzieć, że pasta z białej fasoli bardziej zrobiła na mnie "wow" niż hummus.
Może dlatego że po hummusie spodziewałam się jakiegoś spektakularnego smaku, doznania podczas jedzenia... po tych wszystkich zachwytach w sieci. Za dużo się naczytałam i za dużo oczekiwałam chyba
icon_wink.gif

Ot, pasta. Smaczna, ale bez fajerwerków.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Danie mało efektowne, fakt, ale pożywne i pożyteczne (mangan!).
icon_smile.gif
Jadłam różne, z puszek kupowanych w Kuchniach Świata i z puszek przywożonych z Izraela, gotowe przyprawione i w proszku do rozmieszania z wodą i oliwką. Domowy jednak najlepszy, może nie tak gładki i aksamitny, ale przyprawiony, jak lubię.
Moi znajomi Izraelczycy jeden dzień w tygodniu robią sobie tylko humusowy i uważają, że dzięki niemu są zdrowi i długowieczni.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
U nas humus zamiast masla czesto jest uzywany, smarowany dosc grubo na kanapce pod szynka, serem czy salami, ale rowniez jako czesc mezze, jak ktos wczesniej wspomnial, z oliwkami, piklami i arabskim chlebem.

Bardzo lubie wersje zwykla - taka jak w przepisie duende, ale okazjonalnie dodajemy rowniez drobno siekana swieza kolendre, zmiksowane pieczone (lub takie ze sloja) papryki, ekstra przyprawy jak piri piri, kumin.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Cinka @ 21 Sep 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1542571Mnie też hummus rozczarował, nic specjalnego, albo też nie umiałam doprawić. No ale starałam się nie przedobrzyć, uzyskać coś wyważonego w smaku... takie se było. Córa zjadła większość, bo jej posmakowało
icon_smile.gif

https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...t&p=1509205
Mamy więc podobne odczucia Cinko, nastawiałam się bardziej na smak chałwowy
rofl.gif
dump.gif

V. uzywa zamiast masła, ale jemu jest łatwiej, jest chory bez czucia smaku i zapachu
icon_mrgreen.gif

na szczęście już się kończy
icon_biggrin.gif
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,831
53
48
Buka @ 23 Sep 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1542719Domowy jednak najlepszy, może nie tak gładki i aksamitny, ale przyprawiony, jak lubię.
ja kiedyś wyczytałam, że żeby hummus był super kremowy nalezy cieciorkę namoczyć w wodzoe z dodatkiem sody ,potem wodę wymienić i do gotowania dodać znowu sodę. Potem oczywiście wodę z gotowania wylać i zrobić hummus z dodatkiem zimnej wody zamiast wywaru. Spróbowałam tą metodę - faktycznie cieciorka się dużo szybciej gotuje i hummus wychodzi gładki
icon_smile.gif

Muszę jutro zrobić
icon_smile.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
To, że blenderowany nie dorównuje gładkością rozdrabnionemu fabrycznie nie jest dla mnie wadą, jest wystarczająco gładki.
Może ta zmiękczająca metoda jest skuteczna, ale taka trochę "na skróty". Mam obawy, czy przy tych zabiegach nie pozbawiłabym ziaren smaku, a może i czegoś jeszcze.
gruebel_2.gif

Kiedyś moczyłam i wytrwale gotowałam, teraz używam z puszki i jest dobrze.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Martha ma racje - dodanie sody znacznie zmiekcza ziarna, skraca czas gotowania, zupelnie nie wpywa na smak ciecierzycy po ugotowaniu. Nie dodaje sody do namaczania, mocze w zimnej wodzie 12 godzin, odcedzam, zalewam swieza woda (tak aby wody bylo dwa razy tyle co ziaren) i na 500g suchej ciecierzycy dodaje lyzeczke sody. My lubimy houmous gladki, stad dodatkowe zabiegi. Generalnie ziarna na h. (z soda czy bez) gotuje sie tak dlugo az daja sie rozetrzec na miazge miedzy palcami.

Jedna uwaga tylko: cieciorka (Coronilla L.) i ciecierzyca (Cicer arietinum L.) to dwie rozne rosliny.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Rzeczywiscie ciekawe. Nie wiedzialam, ze powszechnie uzywa sie cieciorka jako zdrobnienie, ladnie brzmi
icon_biggrin.gif
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,831
53
48
Buka @ 29 Sep 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1543401Prawda, a myślałam, że cieciorka to zdrobnienie od ciecierzycy. Powszechnie używa się tych nazw zamiennie, co mnie niejako rozgrzesza. Ciekawe, że na forum wege też nie widzą różnicy.
icon_smile.gif
ja mięsa nie jadłam 5 lat, jeździłam na zloty wege itp i jakoś nie zarejestrowałam różnicy
icon_smile.gif
Ale jakoś nie gotowałam zbyt często z cieciorki LUB ciecierzycy
icon_smile.gif
 

betsetse

Member
Cze 8, 2009
130
0
16
Hummus uwielbiam , robie podobnie, cytryny daje wiecej, sok z 1- 1,5cytryny zalezy jak bardzo słodka jest ciecierzyca . Wody juz nie daje. Moge jesc hummus non stop na cieplo ,zimno, sam z chlebem, zamiast masla pod szynke. Ciecierzyce bardzo lubie wole od fasoli czy grochu smakuje mi nawet na surowo napeczniala od wody zwłaszcza jak slodka jest.
icon_mrgreen.gif


Ugotowałam dzisiaj z soda, hummus wyszedł gładziutki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: