Kruche choinki czekoladowo-pomarańczowe

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Może i Wam przypadną do gustu...

Kruche choinki czekoladowo-pomarańczowe

150 g masła
100 g cukru
szczypta soli
2 żółtka
otarta skórka z 1 pomarańczy
50 g gorzkiej czekolady
25 g kandyzowanej skórki pomarańczowej
250 g mąki


polewa czekoladowa lub lukier do dekoracji

Masło utrzeć w misie, dodać cukier, sól i żółtka i ucierać do białości. Następnie dodać otartą skórkę, drobno posiekaną czekoladę i kandyzowaną skórkę pomarańczową oraz mąkę (ja dodaję ją partiami) i wszystko dokładnie wymieszać. Z ciasta uformować kulkę, zawinąć w folię i włożyć do lodówki na ok. 10 minut (ja zostawiłam na dłużej).
Piekarnik nagrzać do 180°.
Ciasto rozwałkować na grubość ok. 7 mm (na lekko posypanym mąką blacie) i wycinać nasze ulubione kształty foremkami ;) Ułożyć ciasteczka na blasze wyłożonej papierem i piec je ok. 11 minut. Wystudzić na kratce.
Gdy ciasteczka są już całkiem zimne, możemy je dodatkowo udekorować.

EDIT

dodaje za porada Hazo, ze ciasteczka mozna ukladac na blasze blisko siebie, gdyz nie rosna zbytnio podczas pieczenia

Smacznego!

(przepis pochodzi z ksiazki ‘Noël et ses friandises’ z serii Betty Bossi)

sapinsChocolatOrange.jpg sapinsChocolatOrange2.jpg



(przepis również na blogu)
 

Załączniki

  • sapinsChocolatOrange2.jpg
    sapinsChocolatOrange2.jpg
    89.6 KB · Wyświetleń: 37
  • sapinsChocolatOrange.jpg
    sapinsChocolatOrange.jpg
    119.4 KB · Wyświetleń: 38
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Przepiękne
daumen.gif
 

Katja

Member
Cze 27, 2007
311
0
0
a ja te ciasteczka upieklam
icon_smile.gif

i jestem zachwycona - przepyszne, dominujacy smak pomaranczy, nutka czekolady - super
icon_smile.gif

robi sie je nadzwyczaj latwo i szybko - z walkowaniem nie ma problemu (wiem co mowie, wczoraj walkowalam inne kruche...)

Bea - dzieki
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Katja, bardzo sie ciesze ze i Tobie posmakowaly!
Ja musze ich 'dopiec' przed Swietami, gdyz 'testowa' porcja okazala sie stanowczo za mala ;)
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
czy jakby pominąć kandyzowaną skórkę z pomarańczy to ciasteczka dużo stracą na smaku? Mam na nie ochotę, ale nie lubię kandyzowanej skórki
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
mysle, ze jesli dodasz tylko otarta skorke, to tez powinno byc dobrze
icon_smile.gif
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Ojej Bea - piekne sa. Jak tylko znajde odrobine czasu to upieke na weekend
icon_smile.gif
Czy one dlugo trzymaja swiezosc? Bo myslalam zeby upiec w czwartek a skonsumowac w sobote. I jeszcze jak robisz taki cieniutki lancuszek z czekolady? wystarczy mi tubka zrobiona z folii aluminiowej?
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Kiiri @ 8 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=786109Ojej Bea - piekne sa. Jak tylko znajde odrobine czasu to upieke na weekend
icon_smile.gif
Czy one dlugo trzymaja swiezosc? Bo myslalam zeby upiec w czwartek a skonsumowac w sobote. I jeszcze jak robisz taki cieniutki lancuszek z czekolady? wystarczy mi tubka zrobiona z folii aluminiowej?
Kiiri, u mnie 'lezaly' tydzien w hermetycznej puszce i byly tak samo dobre. Nie mialam jednak jeszcze okazji przetestowania dluzszego okresu lezakowania
icon_wink.gif
Ale od czwartku do soboty z pewnoscia nie bedzie problemu!
Co do 'lancuszka', to wlalam roztopiona, lekko przestudzona czekolade do woreczka, zrobilam dziurke igla i sciskajac worek wyplywala mi taka wlasnie cienka struzka czekolady.

Tobatka @ 8 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=786110Wyglądają cudnie... Już wrzucam do przetestowania w sobotę
icon_smile.gif
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
skoro sie dobrze trzymaja to bede robic
icon_smile.gif
tylko kurcze tak sie napalilam na te choinki a teraz mi sie przypomnialo ze moja choinkowa foremka jest 400km ode mnie ;( ale nic to, beda gwiazdki
icon_smile.gif
Juz sie nie moge doczekac :D
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Nie wytrzymałam do soboty... Chciałam przetestować nowe foremki, a przy okazji i ten przepis, więc mam pomarańczowo-czekoladowe misie 3D
icon_smile.gif



 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
No zapomniałam napisać, że lekko zmodyfikowałam przepis, bo nie miałam skórki kandyzowanej, w zamian wycisnęłam sok z pomarańczy, którą otarłam, dałam ciut więcej mąki, nie miałam tez czekolady, tylko 4 ostatnie kosteczki mlecznej z migdałami, którą starłam na tarce w drobne wiórki i.. miodzio! Cudnie pomarańczowe, lekko czekoladowe... Pyszne!
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,357
3,622
113
Urocze, w obu wersjach.
Chyba zrobię, bo pomarańcze i czekolada to jest to, co tygryski baaardzo lubią....
icon_wink.gif