Moje pierogi

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Przepis nie jest zbytnio dokładny , zresztą nie ma takiej potrzeby
icon_smile.gif

Ciasto na pierogi zagnieść z mąki, soli, 1-2 łyzki oleju lub stopionego masła i wody takiej gorącej, jaka można wytrzymac. W mące robimy dołek, wsypujemy sól, dajemy olej, na to gorącą wodę. Mieszamy najpierw nożem, zagarniając coraz więcej maki. Potem zagniatamy ciasto i odkładamy przynajmniej na pół godziny. Ja do lodowki lub na balkon, w przykrytej misce.

Farsz: W posolonej wodzie ugotować ziemniaki , około 1,5 kg. Ugotowane odlać, odparować, zgnieść, stopniowo dodając 2 kostki białego sera. Może być półtłusty albo tłusty. Nie robic mamałygi, tylko potłuc razem, dodając sól, szczyptę cukru, ewentualnie suszona miętę albo przysmażoną cebulkę albo jedno i drugie.
U nas daje się miętę, cebulki nie.
Ciasto normalnie rozwałkować, wycinać pierogi, zawijać farsz. Ugotowane jeść od razu z dodatkiem surowego masełka i posypane szczypiorkiem.
Jeszcze lepsze są podobno ze stopioną słoniną i ze skwarkami ale ja wolę z masłem.

Można je podgrzać wrzucając do wrzątku albo na patelni.
Tanie danie niesłychanie a na długo wystarcza i łatwo można podgrzać. Smaki oczywiście każdy sobie dopasuje wg swojego gustu, nam takie bardzo odpowiadają.

Zapomniałam napisac, że takie pierogi mozna zrobić z samych tylko ziemniaków, bez dodatku sera. Wtedy do farszu wskazany jest stopiony boczek wędzony i te skwarki z niego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Samanto, a dlaczego nazywasz je nieruskie? Dla mnie pierogi z ziemniaków i sera to właśnie ruskie...
gruebel_2.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Joanna @ 3 Jan 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1494072Samanto, a dlaczego nazywasz je nieruskie? Dla mnie pierogi z ziemniaków i sera to właśnie ruskie...
gruebel_2.gif
Bo kto był częstowany, ten twierdził stanowczo, że pierogi ruskie muszą mieć farsz z cebulką. Nasze nigdy nie są z cebulką, więc pewnie nie spełniają wymogów ruskości?
gruebel_2.gif

Ale jeśli Ci przeszkadza ta nazwa, mogę ją zmienić.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Samanto u nas też nigdy ruskie nie były robione z cebulką, ja też takich nie robię.
Ruskie to po prostu ziemniaki i ser - a pieprz, cebula, mięta to tylko przyprawy - wariacje jakie ktoś lubi i stosuje lub nie
icon_smile.gif


Nieruskie to te z samymi ziemniakami. U ciebie z boczkiem, a u mnie z rumianą cebulką w farszu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Chętnie zmienię nazwę, ale jak mam ro zrobić?
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Samemu się nie da, trzeba zaraportować do moderatora.

EDIT:
Ale w tym przypadku napisz do Grzecha, bo teoretycznie opiekująca się tym działem bajeczka od dawna nie zagląda na forum.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
No zrobiłam , łomatkoscórkom, lepiłam od 18,3o właśnie usiadłam, jak dzieci nie przyjadą, to będziemy tydzień jeść
icon_mrgreen.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Joanna @ 3 Jan 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1494072Samanto, a dlaczego nazywasz je nieruskie? Dla mnie pierogi z ziemniaków i sera to właśnie ruskie...
gruebel_2.gif
Mnie się wydaje, ze one są ruskopodobne jedynie. Ruskie klasyczne, to jednak inny zestaw przypraw, musi być pieprz, nie ma w nich mięty i musi być cebulka. No i farsz zmielony, nie żeby aż paciaja totalna, ale ziemniaki z twarogiem muszą się solidnie połączyć.

Sammy, ja sobie takie pierogi pewnikiem zrobię, bo bardzo jestem ciekawa smaku.
fiesgrins.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
kawazmlekiem @ 4 Jan 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1494333No i farsz zmielony, nie żeby aż paciaja totalna, ale ziemniaki z twarogiem muszą się solidnie połączyć.
No właśnie nie - wiele razy czytalam*, że w prawdziwich ruskich powinny być wyczuwalne grudki sera i ziemniaków, które dają tym pierogom charakterystyczny smak.
Co do przypraw, się zgadzam, ale Samanta pisała, że może być mięta, a może być cebula, kwestia gustu.




*np. w Encyklopedii Kulinarnej Łebkowskiego
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Joanna @ 4 Jan 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1494347No właśnie nie - wiele razy czytalam*, że w prawdziwich ruskich powinny być wyczuwalne grudki sera i ziemniaków, które dają tym pierogom charakterystyczny smak.
Co do przypraw, się zgadzam, ale Samanta pisała, że może być mięta, a może być cebula, kwestia gustu.




*np. w Encyklopedii Kulinarnej Łebkowskiego
Nie mam na myśli paciai ziemniaczano-twarogowej, grudki po zmieleniu są wyczuwalne jak najbardziej. No i nigdy nie spotkałam się z przepisem na ruskie bez cebuli i bez pieprzu, za to z miętą.

Jak zwał, tak zwał, dla mnie te pierogi ruskimi nie będą, dla innych mogą.
icon_biggrin.gif


A w ogóle to czy wiecie, że pierogi u nas zwane ruskimi, w Rosji często nazywane są polskimi?
icon_lol.gif