Maszyny do chleba-watek niedyskusyjny

Lis 27, 2004
3,568
0
0
maszynadochleba3tk.jpg


Marka: Severin (niemiecka)
Model: BM 3983
moc silnika: 450 W
kubelek jeden pionowy, mieszadlo jedno
max. ilosc maki 600 g (plus plyny i dodatki)
ilosc programow: 12 (wlacznie z marmolada)
timer: tak, do 12 godzin
okienko do podgladu w pokrywie

Dziala bez zarzutu.
Polecam.

MzM

P.S. Proponuje zeby to byl watek tylko techniczny. Same informacje. Bez paplaniny.
icon_smile.gif
 

agalu

Member
Paź 13, 2004
291
0
0
maszyna4lq.jpg


Maszyna z promocji w makro
icon_smile.gif
koszt 180 zł
Optimum CH-9000
600 watt
12 programów w tym powidła i wyrabianie
3 kolory skórki
sygnal dźwiękowy "owoce i orzechy " - podaje kiedy można dodać dodatki
czas opóźnienia 13 godzin
jedno 3-litrowe wiaderko z powłoką nieprzywierajacą (i faktycznie nie przywiera)
jedno mieszadło
max. pojemność 5 kubków składników (po przeliczeniu wyszło mi 5 szklanek)
instrukcja podaje, że wychodzi chlebek o wadze ok. 910 g duży lub 680 g mały chlebek
jest bardzo prosto w obsłudze

mam ją dwa dni i niewiel więcej moge powiedzieć
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
afk5fo.jpg

afk12bn.jpg

afk35rm.jpg


Marka: AFK
Model: BM-3
Moc silnika: 800 W
Kubelek: jeden poziomy (poj. 3,5l)
Mieszadla: dwa
Programow: 10 ( w tym marmolada)
Timer: tak, do 13 godzin
Podgrzewanie wstepne skladnikow: tak
3 stopnie zbrazowienia skorki
2 poziomy wagowe chleba: I ok. 750g, II od 1000 do 1300g
Sygnal dzwiekowy powiadamia o mozliwosci dodania ziarenek

Bardzo prosty w obsludze.
 

Smok Milus

Member
Lis 10, 2004
546
0
0
Black & Decker MH-110Moc: 600 - 650 W
[*]Kubełek pionowy (o pojemności ok. 3 l) z jednym mieszadłem
[*]Rozmiary chleba: mały - 680 g (1.5 funta) i duży - 907 g (2 funty)
[*]Ilość programów: 12 - m.in. zwykły, razowy, słodki, (ultra)szybki, marmolada, wyrabianie ciasta, pieczenie
[*]Kolor skórki: jasna, średnia, ciemna
[*]Timer: max. 13 godzin (do końca pieczenia)
[*]Sygnalizacja dźwiękowa: wsypywanie dodatków oraz koniec pieczenia
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
NIE MAM JUZ TEJ MASZYNY!!!!!! POPSUŁA SIĘ!

Marka: AFK (niemiecka)
Model: BM-2
moc silnika: 600W
kubelek: pionowy (o pojemności ok. 3 l) z jednym mieszadłem
ilosc programow: 12 (wlacznie z marmoladą)
timer: tak, do 13 godzin
okienko do podgladu w pokrywie
pojemność: 3 litry
kolor skórki: jasna, średnia, ciemna
sygnalizacja dźwiękowa: przy każdej zmianie trybu pracy (czyli sygnalizuje kiedy dosypać dodatki, kiedy skończyło się piec)

+ po zakończeniu pieczeniautrzymuje chleb w cieple przez 60 min.
+nie podgrzewa przed mieszaniem (chwała Bogu
icon_smile.gif

+ w instrukcji piszą, że piekarnik ma ,,dwa nastawy : : do wypiekania małych bochenków 454g lub dużych bochenków 680g.
Z tego co było na pudle i co wyczytałam w necie max wielkośc bochenka to 900g

 

Margetita

Member
Sie 10, 2005
100
0
0
ALASKA BM 2000



napięcie 230 V
Moc 850 W
Max czas programowania 15 godzin
Podłużna forma z 2 mieszadłmi
Bochenki: 500g, 1000g, 1250g
Przyrumienienie: jasny, średni, ciemny
Instrukcja w języku polskim
Cena 121,99 zł (cena promocyjna w Macro do końca stycznia 2006)


10 Programów:

1 Podstawowy (długi ok.3,30 h, szybki ok.2,30 h)
2 Chleb biały (długi ok.3,30 h, szybki ok.2,30 h)
3 Chleb pełnoziarnisty (długi ok.3,45 h, szybki ok.2,30 h)
4 Pieczywo słodkie (ok.3,20 h)
5 Szybko (całość 1,20 h, w tym: rozczynianie/mieszanie 0,20 h, rośnięcie 0,12 h, pieczenie 0,48 h)
6 Rozczynianie (1,30 h z rośnięciem)
7 Ciasto na kluski (0,14 h)
8 Chleb jogurtowy (3,55 h)
9 Konfitury (1,05 h)
10 Pieczenie (1,00 h)

Udany wypiek bezglutenowy
 

DagaM

Member
Sty 9, 2006
79
0
0
Witam wszystkich piekacych i podziwiam. Od jakiegos czasu jestem zarejestrowana, ale czytam i czytam i nie mam odwagi cos napisac, bo tu taaacy znawcy... Naprawde jestem pelna podziwu. Pisze to wszystko z delikatna nutka zazdrosci i postanowilam tez powolutku wdrozyc sie w tajniki pieczenia.
Zauwazylam, ze duzo osob posiada automaty do wypieku, ale tez czesc osob pisze, ze woli uzywac kamienia do pieczenia. Nigdy nie slyszalam o czyms takim. Jakie sa zalety takiego kamienia, porownujac do np. zwyklej blachy? A przy okazji, ile cos takiego kosztuje?
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
A to mój gwiazdkowy Clatronic BBA 2867 od mojego kochanego Norberta :



- wyjmowana forma do pieczenia z powłoką antyadhezyjną
- zawartość do 1300 GRAM chleba
- 12 podstawowych programów
- funkcja szybkiego pieczenia
- funkcja pieczenia chleba pełnoziarnistego
- elektroniczne pole do obsługi ze wskaźnikiem LCD podświetlanym na niebiesko - piękny kontranst i akustycznym sygnałem
- także każdy cykl programu jest sygnalizowany wyswietlanym czasem i dżwiękiem
- do 44 różnych kombinacji programu
- zasilanie prądem 230V - 50Hz, pobór prądu 800W
- 2 mieszadła

Jestem zadowolona. Ładnie przypieka skórkę nawet z wierzchu. Ma bogaty wybór programów,=. Jedyny minus to niemożliwość ustawienia własnych czasów (tylko na programie indywidualnym jest to możliwe). No i nie czeka 30 min na rozgrzanie tylko odrazu miesza, a nagrzewa się w trakcie.

Dla zainteresowanych można go nabyć u tego allegrowicza:

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=4197978
 

reenomt2

Member
Sty 24, 2007
1
0
0
Witam

Posiadam dwa automaty AFK Bm-3 oraz CLATRONIC BBA 2867, ale niestety nie moge sobie upiec w nich chleba poniewaz nie mam do nich instrukcji w jezyku polskim.

Jezeli moglby mi ktos pomoc i przeslac instrukcje, bylbym wdzieczny. Moj email: reeno(at)wp.pl gdzie (at) to oczywiscie malpa
icon_wink.gif


Pozdrawiam
Reeno
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tomiego

Member
Sty 29, 2007
10
0
0
reenomt2 @ 24 Jan 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=438316Witam

Posiadam dwa automaty AFK Bm-3 oraz CLATRONIC BBA 2867, ale niestety nie moge sobie upiec w nich chleba poniewaz nie mam do nich instrukcji w jezyku polskim.

Jezeli moglby mi ktos pomoc i przeslac instrukcje, bylbym wdzieczny. Moj email: reeno(at)wp.pl gdzie (at) to oczywiscie malpa
icon_wink.gif


Pozdrawiam
Reeno
A MOŻE KTOŚ MA INSTRUKCJĘ PO POLSKU DO MASZYNY FIF MD 10259, BĘDE WDZIECZNY, POZDRAWIAM WSZYSTKICH "MASZYNOWCÓW"
mniam.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Moim zdaniem instrukcje w ogole nie sa potrzebne. Tym bardziej przepisy prodycentow, ktore nie bardzo wychodza.
Spiszcie z maszyny programy i inne informacje, a kto powie o cho tam chodzi. Juz nie raz tak pomagalam.

DagaM @ 25 Jan 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=230821Witam wszystkich piekacych i podziwiam. <!--emoid:D--><!--endemo--> Od jakiegos czasu jestem zarejestrowana, ale czytam i czytam i nie mam odwagi cos napisac, bo tu taaacy znawcy... Naprawde jestem pelna podziwu. Pisze to wszystko z delikatna nutka zazdrosci <!--emoid:D--><!--endemo--> i postanowilam tez powolutku wdrozyc sie w tajniki pieczenia.
Zauwazylam, ze duzo osob posiada automaty do wypieku, ale tez czesc osob pisze, ze woli uzywac kamienia do pieczenia. Nigdy nie slyszalam o czyms takim. Jakie sa zalety takiego kamienia, porownujac do np. zwyklej blachy? A przy okazji, ile cos takiego kosztuje?
Po pewnym czasie maszyn uzywa sie do wyrabiania ciasta, a piecze jednak w piekarniku / nie znaczy to, ze maszyny do pieczenia sie nie nadaja /. Poszukaj na forum watkow o kamieniu: bylo tego sporo.
 

Madsteel

Member
Lut 14, 2007
178
0
0
1p9wczq5.jpg


Marka: Bifinett
Model: 2232
moc silnika: 850W
jeden dlugi kubelek z 2ma mieszadlami (mam 2 szt - w razie czego ;))
ilosc programow: 12
timer: do ok 15 godzin
okienko do podgladu w pokrywie
dziala super
1e1bf30e.jpg
 

agusia1977

Member
Kwi 12, 2007
19
0
0
Madasteel właśnie dziś dostałam zakupioną na alegro maszyne do pieczenia chlebka bo ja zupełny nowicjusz jestem jest to taka maszyna jak twoja ale niestety brak do niej instrukcji obsługi upiekłam już co prawda pierwszy chlebek ale nie mam pojęcia co oznaczają wszystkie te okienka i jak się tym urządzeniem do końca posługiwać była bym wdzięczna za wszelką pomoc
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
Agusiu, mam instrukcję polską do Bifinetta. Daj adres mailowy na priva, to Ci wyslę.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
ALASKA 2000 z dwoma mieszadłami obecnie jest [podobno na stałe] w ofercie Makro i kosztuje ok. 182 zł. Ale teraz zgłupiałam do reszty
gruebel_2.gif
czy to cena netto czy brutto.
icon_rolleyes.gif


W każdym razie noszę się z zamiarem kupna [a właściwie wożę się z tym zamiarem, bo jeżdżę i oglądam ją już chyba piąty raz
dump.gif
] - stale nie mogę się zdecydować, gdyż mam mikroskopijną kuchnię
dontknow.gif
- a mam tyle sprzętu kuchennego, że trzymam już wszędzie, gdzie się da. Jestem straszną &quot;gadżeciarą&quot; i urządzonek typu: maszynka do lodów, blenderek z kranikiem, gofrownica, grill elektr. kuchenny, po prostu nie jestem w stanie sobie odmówić. Moja druga [większa] połowa uporczywie powtarza:-&quot;kupujesz nową rzecz, to wyrzuć jedną starą !&quot;. Ale to nie leży, niestety w noim charakterze. I dlatego mam, co chciałam.

Ale powoli sama się z tym męczę. Malakser wylądował w piwnicy, bo pudło jest wielkości niemal połowy mojego pokoju
no_shakinghead.gif
, toster, elektr. maszynkę do mięsa, sokowirówkę [tymczasowo] wyniosłam do rodziców i wszystko inne, co się dało, upchnęłam po szafach i szafeczkach.

Teraz przerzuciłam się na mini-blenderek [malakserek], bo stwierdziłam, że jest równie poręczny i przydatny, co te duże. Tamten wraca do domu tylko przy większej ilości przetworów z warzyw.
icon_mrgreen.gif


Dlatego maszynka do chleba jest narazie w domysłach
gruebel_2.gif
, ale nie jest wykluczone, że znów będę miała chwilę słabosci
icon_redface.gif
.

Z tego powodu jestem na bieżąco z ofertą Makro [w Media Markt też jest spory wybór - przynajmniej we Wrocławiu].
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Wrz 3, 2007
299
0
0
villanelle @ 30 Jan 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=234097A to mój gwiazdkowy Clatronic BBA 2867 od mojego kochanego Norberta <!--emoid:D--><!--endemo-->:

- wyjmowana forma do pieczenia z powłoką antyadhezyjną
- zawartość do 1300 GRAM chleba
- 12 podstawowych programów
- funkcja szybkiego pieczenia
- funkcja pieczenia chleba pełnoziarnistego
- elektroniczne pole do obsługi ze wskaźnikiem LCD podświetlanym na niebiesko - piękny kontranst i akustycznym sygnałem
- także każdy cykl programu jest sygnalizowany wyswietlanym czasem i dżwiękiem
- do 44 różnych kombinacji programu
- zasilanie prądem 230V - 50Hz, pobór prądu 800W
- 2 mieszadła
Jestem zadowolona. Ładnie przypieka skórkę nawet z wierzchu. Ma bogaty wybór programów,=. Jedyny minus to niemożliwość ustawienia własnych czasów (tylko na programie indywidualnym jest to możliwe). No i nie czeka 30 min na rozgrzanie tylko odrazu miesza, a nagrzewa się w trakcie.
Dla zainteresowanych można go nabyć u tego allegrowicza:
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=4197978
Posiadam właśnie takie urządzenie.Jest bardzo dobre.Nie wiem jak pieką inne takie piekarki ,ale to urządzenie jest super.Staram się sukcesywnie dodawać w dziale pieczywo nowe przepisy.Również wszystkim chętnym je kupić polecam.Sugerowana cena to 240,00 pln nie dajcie się oszukać.Pozdrawiam.
daumen.gif
 

Żuber

Member
Lis 18, 2007
1
0
0
Kochani,
właśnie pożyczyłem Alaskę BM 2000, ale jako nowicjusz w pieczeniu własnego chleba nie orientuję się w obsłudze tej maszyny. Ma ktoś może instrukcję do niej? Byłbym zobowiązany
icon_biggrin.gif

Pozdrawiam!
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Właśnie w MAKRO jest promocja automatu &quot;ALASKA BM 2600&quot; 109,79zł [do 14 stycznia 2008]. Interesuje mnie, czym różni się on od modelu &quot;BM 2000&quot;
gruebel_2.gif

dane podane w ulotce:
Moc: 600 W
12 programów
13-godzinny timer
utrzymuj ciepło przez 60 minut

alaska_2600_lrg.jpg alaska.gif
 

Załączniki

  • alaska_2600_lrg.jpg
    alaska_2600_lrg.jpg
    16.7 KB · Wyświetleń: 2
  • alaska.gif
    alaska.gif
    25.4 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator: