Piernik warszawski

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Piernik warszawski

Źródło - Kuchnia polska regionalna Mazowsze Kurpie Podlasie i inne centralne regiony OW Stopka Łomża 1992

Składniki:

50 dag mąki (dałam 40 dag pełnoziarnistej orkiszowej i 10 dag żytniej)
25 dag miodu
10 dag cukru (dałam 5 dag trzcinowego)
2 łyżki smalcu
proszek do pieczenia (dałam 2 płaskie łyżeczki proszku i 1/2 łyżeczki sody)
1 jajo
10 dag orzechów (dałam mieszankę włoskich, laskowych, nerkowców i migdałów)
pół szklanki powideł śliwkowych (u mnie domowe powidła z czekoladą)
5 łyżek mleka (wzięłam 2 łyżki słodkiej śmietanki)
1 łyżeczka zmielonego cynamonu
2 tłuczone goździki
odrobina gałki muszkatołowej, pieprzu i startej skórki z cytryny (u mnie jeszcze imbiru i kardamonu)
pół łyżeczki kakao
sól
2 dag migdałów do dekoracji


Wykonanie:
Miód, cukier i smalec mocno podgrzać, ciągle mieszając, lecz nie gotować. Do ciepłego syropu wsypać kakao, szczyptę soli, gałkę muszkatołową, pieprz, goździki, cynamon, skórkę z cytryny, dokładnie wymieszać i odczekać, aż masa lekko przestygnie. Następnie stale mieszając dodać po łyżce mąkę z proszkiem do pieczenia, na końcu zaś wbić jajo. Ja najpierw dałam jajko, a potem od razu całą mąkę, jak zwykle przy piernikach. Ciasto wyjąć z naczynia i dobrze wyrobić na stolnicy. Połowę cienko rozwałkować, po czym położyć na natłuszczonej blasze, posmarować powidłami i posypać posiekanymi orzechami. (Użyłam blachy 30 x 22 cm (mierzone dołem) wyłożonej papierem do pieczenia). Przykryć drugą połową rozwałkowanego ciasta. Powierzchnię lekko przydusić, nakłuć widelcem, posmarować mlekiem i udekorować obranymi ze skórki migdałami. Mnie się nie chciało dekorować, zwyczajnie posypałam słupkami migdałów. Piec piernik w średnio gorącym piecu (piekłam 35 minut w 175 stopniach). Po wyjęciu — pokrajać na kwadraty.


piernik_warszawski.jpg piernik_warszawski1.jpg

piernik_warszawski2.jpg piernik_warszawski3.jpg

Piernik jest smaczny od razu po upieczeniu, ale leżakowanie bardzo mu służy - z każdym dniem nabiera smaku i wilgotności. W naturze jest trochę ciemniejszy niż na zdjęciu.
 

Załączniki

  • piernik_warszawski.jpg
    piernik_warszawski.jpg
    82.9 KB · Wyświetleń: 4
  • piernik_warszawski1.jpg
    piernik_warszawski1.jpg
    60.9 KB · Wyświetleń: 4
  • piernik_warszawski2.jpg
    piernik_warszawski2.jpg
    68.2 KB · Wyświetleń: 4
  • piernik_warszawski3.jpg
    piernik_warszawski3.jpg
    52.6 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator: