Muffiny marchewkowe z jablkiem

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Muffiny marchewkowe

Smakuja troche jak ciasto marchewkowe, bardzo puszyste i wilgotne.

2 szklanki maki
1 szklanka cukru
2 lyzeczki sody oczyszczonej
2 lyzeczki cynamonu
1/4 lyzeczki startej galki muszkatalowej
szczypta soli
3 marchewki (lub tyle, aby otrzymac 2 szklanki startej)
1/2 szklanki grubo posiekanych orzechow
1/2 szklanki rodzynkow
1/4 szklanki wiorkow kokosowych
3 jajka
1 szklanka oleju
2 lyzeczki ekstraktu z wanilii
1 kwaskowate jablko

Rozgrzac piekarnik do 180 st.C. Foremki do muffinow wysmarowac maslem.
Make przesiac do duzej miski razem z soda, cynamonem, sola i dodac cukier, wymieszac. Marchewki zetrzec na grubej tarce, dodac do maki, dobrze wymieszac, dodac orzechy rodzynki, orzechy i wiorki kokosowe, pomieszac.
W osobnym naczyniu polaczyc olej z jajkami, dodac wanilie i dobrze wymieszac. Jablko obrac i zetrzec na grubej tarce i dodac do oleju - wszystko razem wlac do suchych skladnikow i delikatnie wymieszac tylko do momentu az masa sie polaczy.
Wypelnic foremki 3/4 wysokosci i piec okolo 15-20 minut az sie napusza i lekko zrumienia, a patyczek wbity w srodek jest suchy.

53979fy.jpg
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Pyszne są te muffinki! Wspaniałe, zdrowe, przaśne! Pycha!
Następnym razem zrobię neico mneij słodkie i mniej bogate (z samymi orzeszkami albo kokosem)

polecam!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
słuchajcie! ostało się kilka mufinków (zapomniałam, że je ukryłam :oops: ) i wiecie co, one po 24 godzinach są przepyszne.Normalnie muffinki tracą z biegiem czasu, te są nadal super!!
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Zrobilam :!: :!: ...sa przepyszne....tylko mam jeden problem......zostawiaja na jezyku taki gorzki posmak......i nie w trakcie jedzenia...wtedy sa smaczniusie............ale po....na jezyku zostaje gorycz..... :dump: :dump: :dump: :dump:

Moze ktos wie dlaczego, moglby mi cos zasugerowac :dump: :dump: :dump: .........bo na pewno chce je jeszcze zrobic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .......moze marchew byla stara :dump: :dump: :dump: :dump:

Dodam, ze orzechow i wiorkow nie dolozylam, bo chcialam, zeby moj roczny synek mogl je konsumowac
icon_smile.gif
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Zrobilam znowu....z "nowych" marchewek....nie sa zupelnie gorzkie...sa smaczne...nie ....sa pyszniutkie.....dzisiaj dodalam troche wiorkow i rodzynek....mniam :mrgreen:
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Zadziwiajaco puszyste jak na zdrowe skladniki, ktore zawieraja, w dodatku cudownie wilgotne i pachnace.

Ja je jeszcze "uzdrowilam" dodajac (zamiast rodzynek - Lukasz wydlubuje :roll: ) 1/2 szkl otrebow pszennych i orzechy dosc drobno zmielilam ( po to zeby Lukasza oszukac 8) , bo je tez wydlubuje).

Dziekuje za kolejny wspanialy przepis Bajaderko
icon_smile.gif
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,057
415
83
chyba wejda u mnie do stalego repertuaru. Pyszne !

Przepis tez troche zubozylam, a mianowicie:
mieszajac make 1:1 z ciemna,
tylko 2 jajka
pol szklanki oleju - dodalam za to pol szklanki chudego mleka
i pol szklanki brazowego cukru
zrezygnowalam z orzechow i wiorkow kokosowych lecz dodalam pol szklanki migdalow w platkach.

Mimo tych zmian muffiny byly ciagle puszyste, wilgotne i bardzo ciekawe w smaku.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
chyba wejda u mnie do stalego repertuaru. Pyszne !

Przepis tez troche zubozylam, a mianowicie:
mieszajac make 1:1 z ciemna,
tylko 2 jajka
pol szklanki oleju - dodalam za to pol szklanki chudego mleka
i pol szklanki brazowego cukru
zrezygnowalam z orzechow i wiorkow kokosowych lecz dodalam pol szklanki migdalow w platkach.

Mimo tych zmian muffiny byly ciagle puszyste, wilgotne i bardzo ciekawe w smaku.
Mirabbelko, brzmią super, czy mogłabyś je wpisac oddzielnie jako przepis?
icon_smile.gif
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,057
415
83
jako oddzielny to nie, bo to przepis bajaderkowy, ale wpisze ponizej jako moja modyfikacje:

1 szklanka maki bialej
1 szklanka maki razowej (ja uzylam pszennej orkiszowej)
1/2 szklanki cukru brazowego
1 plaska lyzeczka sody oczyszczonej
1/4 lyzeczki proszku do pieczenia
2 lyzeczki cynamonu
1/4 lyzeczki startej galki muszkatalowej
szczypta soli
3 marchewki (lub tyle, aby otrzymac 2 szklanki startej)
1/2 szklanki migdalow w platkach
1/2 szklanki rodzynkow

2 jajka
1/2 szklanki oleju
1/2 szklanki chudego mleka
2 lyzeczki ekstraktu z wanilii
1 kwaskowate jablko

reszta jak w oryginale
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
super, dziękuję!!!
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
siedzą w piekarniku taaaaaaaka ochota na słodkości mnie naszła i musiałam coś szybko zrobić :mrgreen: no i oczywiście szukałam tak żeby troszke zdrowe było bom na diecie a wyrzutów sumienia nie chce mieć :lol: Zrobiłam tak jak Mirabbelka czyli dałam pół szklanki cukru, mleka i oleju, reszta modyfikacji od siebie czyli jedno jajko i 2 białka, aromat migdałowy i 100g wiórków zdam relacje czy da sie zjeść :lol:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
mmmm...pyszne! Dziękuję Bajaderko i Mirabbelko
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
i jeszsze fotka

dd2om.jpg
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Zrobiłam je- pyszne są!
Ja dałam olej zamiast masła
icon_smile.gif


19945879_d.jpg