Muffinki z chrzanem i musztardą

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
Muffinki z chrzanem i musztardą

2 szklanki maki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyzeczka cukru
4 lyżeczki chrzanu tartego
3 lyżeczki musztardy
100g boczku lub szynki (dowolnie) pokrojonego w kostke
2 jajka
150 – 200 ml maślanki
100 g topionego tluszczu ( maslo, margaryna)

No i jak zwykle : suche z suchym, mokre z mokrym, wymieszac jedno z drugim, ciasto ma być dośc gęste. Piec ok. 30 min.

Mam ochote na dodanie gruboziarnistej musztardy i rezygnacje z boczku...
qd
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Jakby zamiast maslanki dać piwo, byłby komplet :mrgreen:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Buka- serio to ja myśle, że pol na pol spokojnie wyjdzie :mrgreen:

ale fajny przepis, bardzo oryginalny
icon_smile.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Pieczona kanapka. :mrgreen: To co, próbujemy? :mrgreen:
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Pyszne! Qd, dziękuję za rekomendację!
anbetung.gif


muffiny_z_boczkiem.jpg

Zrobiłam z mąki pełnoziarnistej Lubelli i boczku.
Od siebie dołożyłam szczyptę soli.
 

Załączniki

  • muffiny_z_boczkiem.jpg
    muffiny_z_boczkiem.jpg
    85.3 KB · Wyświetleń: 105
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Wcale się nie dziwię. Najbardziej mnie rozbawiła reakcja dziecka - pierwszą obwąchał z niedowierzaniem, ale po spróbowaniu od razu poprosił o następną.
icon_smile.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
Ashira @ 15 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1165732a jakby tal zabrać chrzan... coś dodać zamiast jak myślicie? jestem totalnie niechrzanowa ale musztarda to już inna bajka
icon_mrgreen.gif
Musztardy wiecej daj, pomieszaj gladka z gruboziarnista, zeby byl efekt chrupaniowo strukturalny. Albo zamiast chrzanu - nic
icon_smile.gif
, tez wyjdzie i bedzie smaczne.
No i koniecznie daj znac o efekcie.
qd
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
jakie one są.... PYSZNE!
oczywiście musiały być modyfikacje ;) robiłam z połowy porcji na spróbowanie bo bałam się jak wyjdą i masło zamieniłam na olej.
dodałam 1,5 łyżeczki musztardy ognistej Kamisa i 1 czubatą łyżeczkę musztardy meksykańskiej też Kamisa (gruboziarnista) oraz pół średniej podsmażonej cebuli zamiast mięsa. no i trochę soli do smaku. nie chciałam przesadzić ze smakiem musztardowym, ale wyszły idealne czuć i cebulę i musztardę są po prostu idealne!
bałam się, że nie mi nie podejdą stąd tylko 6 ale coś czuję że jeszcze wieczorem pójdzie w ruch kolejna partia tym razem cała ;)
zdjęcia może będą jeśli jeszcze jakieś muffinki zostały w kuchni w trakcie jak to piszę
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
Ashira @ 17 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1166512jakie one są.... PYSZNE!
oczywiście musiały być modyfikacje ;) robiłam z połowy porcji na spróbowanie bo bałam się jak wyjdą i masło zamieniłam na olej.
dodałam 1,5 łyżeczki musztardy ognistej Kamisa i 1 czubatą łyżeczkę musztardy meksykańskiej też Kamisa (gruboziarnista) oraz pół średniej podsmażonej cebuli zamiast mięsa. no i trochę soli do smaku. nie chciałam przesadzić ze smakiem musztardowym, ale wyszły idealne czuć i cebulę i musztardę są po prostu idealne!
bałam się, że nie mi nie podejdą stąd tylko 6 ale coś czuję że jeszcze wieczorem pójdzie w ruch kolejna partia tym razem cała ;)
zdjęcia może będą jeśli jeszcze jakieś muffinki zostały w kuchni w trakcie jak to piszę
Ucieszylas mnie ogromnie tym postem. Przepis jest nieco zaskakujacy, ale efekt - sama juz wiesz!
qd
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
wyciągam bo będę piekła na wyjazd majówkowy - znajomy już sobie zamówił cytuję "tyle ile dasz radę upiec i jeszcze kilka!" ;)
oczywiście dalej piekę jedynie na musztardzie i z cebulą. zalegają mi ogórki kiszone w lodówce więc pewnie też wcisnę po kawałeczku znów.
rozpatruję dodanie jakiś ziół np. koperku bądź suszonego rozmarynu ale nie wiem czy nie zaburzą smaku całości bądź po prostu nie zaginą.
jakby nie patrzeć - przepis chwalony pod niebiosa mimo wciąż pierwszej reakcji "jak to muffiny z cebulą i musztardą? to musi być okropne!" by po chwili wciągać 3 babeczki na raz ;)


dodam, że ostatnio piekłam na koncert charytatywny i były jako jedna z nagród na loterii - kilka osób przychodziło po losy tylko po to aby je wygrać ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
Ashira @ 30 Apr 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1284383jakby nie patrzeć - przepis chwalony pod niebiosa mimo wciąż pierwszej reakcji "jak to muffiny z cebulą i musztardą? to musi być okropne!" by po chwili wciągać 3 babeczki na raz ;)
dodam, że ostatnio piekłam na koncert charytatywny i były jako jedna z nagród na loterii - kilka osób przychodziło po losy tylko po to aby je wygrać ;)
Ha, lejesz miód na moje serce! Ja tez dziś będę je piekłą na jutrzejszy wyjazd..
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Wyciągam, bo będę jutro piec.

EDIT:
muffiny_z_chrzanem.jpg

Bez cukru, z mąki orkiszowej.
Od siebie dołożyłam duszoną cebulę.
 

Załączniki

  • muffiny_z_chrzanem.jpg
    muffiny_z_chrzanem.jpg
    93.2 KB · Wyświetleń: 83
Ostatnią edycję dokonał moderator: