Młode ziemniaki z czosnkiem

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepis ten bardzo przypomina mi danie z jednej z przedwojennych książek kucharskich, gdzie podawano ziemniaki gotowane bez wody. Tyle że tam używano masła i robiono ziemniaki bez czosnku. Ten przepis pochodzi z miesięcznika "Kuchnia".
Składniki
1 kg drobnych młodych ziemniaków
1główka młodego czosnku
2 gałązki rozmarynu
1 liść laurowy
4 łyżki oliwy
sól, pieprz

Umyte dokładnie szczoteczką ziemniaki wrzucamy na rozgrzaną oliwę i rumienimy. Dodajemy nieobrane ząbki czosnku, liść laurowy, rozmaryn i zmniejszamy ogień (nie dolewamy wody). Dusimy pod przykryciem na niewielkim ogniu przez 40 minut. W połowie duszenia przyprawiamy solą i pieprzem. Podajemy do udek kurczaka z pomidorami i oliwkami. Jadłam je w te upały ze zsiadłym mlekiem i też były pyszne.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
Robiłam takie ziemniaki często, ale najpierw gotowałam je, potem lekko przestudzone wrzucałam na gorącą oliwę z czosnkiem. Pyszne to jest, zawłaszcza z zsiadłym mlekiem właśnie
icon_smile.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Tak samo jak Ty robił mój syn. Teraz smaży i dusi surowe ziemniaki i twierdzi, że mu lepiej smakują.
W każdym bądż razie w obu wersjach są znakomite.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
Hmmmm, to może powinnam spróbować? Wydawało mi się, że podgotowane robi się szybciej. No i nie mam małych ziemniaków, a i ograniczamy je, ale będę pamiętać
icon_smile.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Na pewno podgotowane robi się szybciej. A jak nie będę miała tych małych ziemniaków, to ja spróbuję zrobić Twoją metodą. Z pewnością są bardzo dobre.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
No, to ja może zilustruję ten przepis. Robiłam dokładnie wg przepisu podanego przez Seniorkę.

DSC03202.JPG

Bardzo mi smakowały.
mniam.gif
Na pewno będę wielokrotnie do tego przepisu wracać.
 

Załączniki

  • DSC03202.JPG
    DSC03202.JPG
    40.8 KB · Wyświetleń: 65
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Dziękuję hazo za wspaniałe zdjęcie i pochlebną opinię. Sprawiłaś mi tym dużą przyjemność. Pozdrowienia i miłego dnia
wink.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Hazo, Twoje zdjęcie spowodowało, że takie ziemniaki zrobię na jutrzejszy obiad
icon_smile.gif
.
Czy mają tendencję do przypalania się? Czs 40 min to dla maleńkich ziemniaków?
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Jak je obrumienisz, to zmniejsz ogień i na malutkim duś je do miękkości. Oczywiście, im są mniejsze tym mniej czasu potrzebują, żeby dojść. Nie przypalają się w czasie duszenia, tylko żeby równo się upiekły, dobrze jest od czasu do czasu potrząsnąć lekko rondlem. Spróbuj. To nie takie trudne, a bardzo smaczne.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,277
3,520
113
Świetna alternatywa dla piekarnika.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Dziś miałam na obiad, z maślanką - pyszne, pyszne, pyszne! Chyba najlepiej przyrządzone ziemniaki, jakie jadłam. Z mocno rumianą, chrupiącą skórką i czosnkowo-ziołowym aromatem, idealne
icon_smile.gif
Seniorko - jesteś niezawodna
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
Mnie też bardzo smakuje upieczony razem z kartoflami czosnek. Specjalnie wybieram wielgachne ząbki.
Wielokrotnie czytałam w przepisach i słyszałam w programach TV jaki to smaczny jest czosnek upieczony w łupinkach, ale nie miałam okazji sprawdzić. I ten przepis to potwierdził.
mniam.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Lud_, hazo -to najsympatyczniejsze chwile dzisiejszego dnia. Ogromnie się cieszę, bo i mnie smakują te ziemniaki i czosnek. Nawet z innymi daniami to się komponuje. Dziękuję
anbetung.gif
za wspaniałą opinię.
Pozdrowienia
wink.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,277
3,520
113
Właśnie się smażą (na oleju z pestek winogron wymieszanym z klarowanym masłem). Przywiozłam z działki śliczne, malutkie ziemniaczki specjalnie z myślą o tym przepisie.
icon_smile.gif

Podam je do fasolki szparagowej po prowansalsku.

EDIT:
Wyszły przepyszne! Aromatyczne i rumiane. A do tego wcale nie wchłonęły użytego do smażenia tłuszczu.
Zdecydowanie do powtórki!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Wygladaja bardzo smakowicie. Dziwi mnie tylko, ze sie nie spala i sa miekkie bo mi na pewno spalilby sie ten olej. Czesto tak mi sie dzieje. Niestety.
 

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
Te pyszne ziemniaczki gościły na miom stole i w sobotę i w niedzielę ! Są pyszne i robią się same. Super alternatywa dla piekarnika bo nie są takie suche. Mój mąż był zachwycony czosnkiem, wyjadał go z ziemniaków
icon_mrgreen.gif
Podałam je z szaszłykami drobiowymi z elektrycznego grilla i sosem czosnkowym na bazie jogurtu.
lecker.gif