Kajmak mojej babci

jobi

Member
Wrz 1, 2005
13,227
1
0
Wyłącznie dla cierpliwych :

Składniki :
2 szklanki mleka
40dag cukru
2 łyżki masła
4 łyżki kakao (niekoniecznie,tylko jak kto chce kakaowy)
kawałek laski wanilii

Mleko zagotować z wanilią.Laskę wyłowić,do mleka dodać cukier.gotować na małym ogniu,ąz nabierze kremowego koloru i kropla kajmaku kapnięta na zimny talerzyk nie rozpływa się. Trwa to ok. 3 godziny.Często mieszać,łatwo się przypala! Dodać masło i kakao,zagotować,wystudzić ucierając.Jeszcze letnie "wylać" na ciasto lub wafel. Smacznego
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,344
113
U mnie w domu robiło się identycznie. Potem uprościłam sobie i robię tak:

1,5 szklanki wody
250 g cukru
3 bardzo czubate łyżki mleka w proszku pełnego
laska wanilii
1 łyżka masła
Gotować mieszając, sprawdzać czy gotowy wlewając kroplę na spodeczek, jak szybko zastygnie to znaczy, że już wystarczy gotowania, wtedy wyjąć wanilię, dodać łyżkę masła i utrzeć. Wyłożyć na upieczony kruchy spód. Ja do częsci dodaję kakao lub bardzo drobno zmielone orzechy włoskie.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,344
113
Muszę w tym roku spróbować ten z kremówki, bo nie znałam. A czy te 11 minut wystarczy? Nie będzie spływał? Mnie mniej więcej co drugi rok się zdarza, że przy próbie kropli wydaje się, że to już, a potem nie chce zastygnąć. Ale i tak zjadamy do ostatniego okruszka.
Próbowałam też metody M.Gessler z gotowaniem puszki mleka skondensowanego, ale to nie to. I ja czuję w smaku puszkę, to znaczy metal.
U mnie mazurki kajmakowe są obowiązkowe na Wielkanoc, tak jak i mazurek cygański. Podałam swój przepis w wątku mazurkowym.
 

Beata71

Member
Sty 19, 2006
428
0
0
O, mam już typ na polewę mazurkową. Wybieram przepis skrócony.

"Jedenaście minut" - ileż to można zrobić w tym magicznym czasie....
icon_smile.gif
 

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0
a ztego drugieg 11-minutowego przpeisu ile masy wychodzi?? znaczy na ile mazurkow?? Bo ciekawie wyglada ktos jeszcze probowal??
pozdrawiam :cheers:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
kurcze że ja tu wczesniej nie weszłam...własnie wróciłam z 2 godzinnego postoju nad garnkiem z kajmakiem :mrgreen: nastepnym razem nie będę się wygłupiała ;) :lol:
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
jobi a tego z kremówki nie trzeba ucierać? ani już dodawać masła?
Czytałam że kajmak żeby był lepszy trzeba utrzeć. A może mi się coś juz pomieszało.

A co do ilości to powinno starczyć na 2 tortownice 25 cm, tak?
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,868
207
63
tez już mam przepis "skrócony" :oops: :oops:
Ooo, widzę dla siebie szansę na wykonanie mazurka kajmakowego.

Jeszcze tylko jedno durne pytanie - śmietana kremówka to jaka? Bo ja oscyluję między kwaśną 12 a 18%, a to na pewno nie to :twisted:

I jedna prośba - mógłby mnie ktoś nakierować na sprawdzony i możliwie najprostszy przepis na kruchy spód do mazurka? :anbetung:
 

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0
oo dziekuje dziewczynki jutro bede robila wersje skrocona
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif

Pozdrawiam :mrgreen: :cheers:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
11 minut to jest absolutnie maksymalny czas gotowania.Kilkanascie sekund dłużej i jest tak twardy,że trudno ugryść.Dlatego go lubię :twisted:
A te 11 minut liczymy od momentu postawienia na gaz, czy od pojawienia się pierwszych bąbelków..?
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Johasia, to faktycznie bardzo dobre pytanie!

Jobi, powiedz jeszcze czy tego kajmaku starczy na 2 tortownice 25 cm, czy musze robić x2?