Musztardowo-kukurydziane buleczki na zakwasie pszennym

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,057
415
83
Musztardowo-kukurydziane bułeczki na zakwasie pszennym wg Leparda





Składniki:
200g mąki pszennej 550
50g maki kukurydzianej
100g zakwasu pszennego
125g wody
1 łyżeczka soli
1 łyżeczka musztardy w proszku
5g drożdży świeżych ( lub odrobinę suchych, tak na czubku noża)

Do posmarowania: 2 łyżeczki wody rozmieszane z 1 łyżką oliwy i 1 łyżeczką musztardy

Przygotowanie:

Połączyć wszystkie składniki suche. Oddzielnie rozmieszać zakwas z woda i drożdżami tak żeby tworzyły jednolity roztwór. Połączyć suche składniki z mokrymi i wyrabiać w maszynie lub mikserem, aż całość utworzy miękkie, lekko klejące ciasto. Zagnieść w kule i odstawić do lekko naoliwionej miski, przykryć, odczekać 10 minut. Po upływie tego czasu wyłożyć ciasto na natłuszczony blat, wyrabiac przez 10 sekund i ponownie włożyć do miski.



Powtórzyć te czynność jeszcze raz po 10 minutach. Następnie całość przykryta odstawić w cieple 21 – 25 st.C na około 1 godzinę.




Wyjąc ciasto na blat, podzielić na 8 części. Z każdego kawałka uformować kule.



Przykryć ściereczka i ponownie odstawić do wyrośnięcia na ok. 45 minut.





W międzyczasie rozmieszać składniki glazury. Piekarnik nastawić na 210 st. C. Prostokątną blachę wysypać mąką kurydziana. Każdą wyrośniętą bułeczkę przepołowić naciskając nie do końca, tak, aby połówki były połączone jedynie cienka warstwa ciasta.



Zagłębienie posmarować glazura, obydwie połówki połączyć razem i docisnąć. Układać na blasze i na zakończenie jeszcze raz wierzchy bulek posmarować glazura.



Pieczenie:
Piec w temperaturze 210 st.C przez 15 m minut, zmniejszyć temp do 190 st i pozostawić jeszcze na ok. 15 min do lekkiego zbrązowienia.


---------------------------------------------------

Nie miałam musztardy w proszku, wiec nie dodałam do ciasta. Do glazury użyłam musztardy ze słoiczka. Buleczki pięknie puchły w piekarniku mimo naprawdę minimalnej ilości drożdży i rozchylały się w czasie pieczenia. Z wyglądu przypominają nasze „murarki”.
Po rozkrojeniu są puszyste a lekka nuta musztardy daje im bardzo dobry smak.


 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,346
113
CYTATZ wyglądu przypominają nasze „murarki”.
A czy w smaku też? Od dłuższego czasu marzą mi się takie bułki, które dawno temu były sprzedawane po 50 groszy i tak właśnie wyglądały.

Piękne buły !!!
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,057
415
83
hazo @ 23 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=400102A czy w smaku też? Od dłuższego czasu marzą mi się takie bułki, które dawno temu były sprzedawane po 50 groszy i tak właśnie wyglądały.

Piękne buły !!!
tez pamietam tamten smak i moze jakby calkiem zrezygnowac z tej musztardy to tak. Tyle ze tamte byly troche bardziej gumiaste, a te na swiezo troche jak ciabatka
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
cudne!!

skąd wziąć musztardę w proszku, tylko
icon_smile.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,346
113
CYTATTyle ze tamte byly troche bardziej gumiaste, a te na swiezo troche jak ciabatka
Mnie się wydaje, że te po 50 groszy (ale kupowane świeżutkie) były właśnie takie podobne do ciabatki, a gumiaste to kajzerki. Ale może to moja subiektywna ocena.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Mirabbelko, nie mogę nie zapytać o talerz? Włocławek?
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Widziałam musztardę w proszku, szukając przypraw polecanych przez AgusięH i zastanawiałam się do czego mogłabym jej użyć
gruebel_2.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
a moze ktos wie, gdzie w wawie ja kupic
 

ewelw

Member
Lut 5, 2007
19
0
0
Malgosimi @ 28 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=402719a moze ktos wie, gdzie w wawie ja kupic
Myślę, by używać tą ze słoiczka... Przynajmniej wiesz, co jesz.. A ta w proszku wydaje się być nieco "podejrzana". Ja bym jej nie ufała
gruebel_2.gif
Dążymy w sumie do wypieków naturalnymi sposobami z naturalnych składników a komplikujemy sobie życie takimi specyfikami jak musztarda w proszku...
dump.gif
Jednym słowem polecam "musztardęwsłoiczku"
 

tokyoeyes

Member
Gru 7, 2006
58
0
0
czołem
icon_smile.gif


upiekłam je, i pomimo mojego słabo bąbelkującego zakwasu pszennego a nawet, co gorsza - dodam, że użyłam takiego, który ostatnio był odkarmiony 40 godzin temu
icon_redface.gif
..... bułeczki wyszły jak marzenie
icon_smile.gif


są na prawdę smaczne, może trochę za mało soli, pięknie mi wyrosło ciasto. Trochę z niecierpliwości samym jednak bułeczkom za krótko pozwoliłam rosnąć.

Mam jedną uwagę, chodzi o tę nieszczęsną musztardę w proszku. Nie wiem jak wygląda oryginalny przepis ale śmiem podejrzewać, że ten proszek to błąd w tłumaczeniu.
gorczyca to po angielsku mustard, czyli dokładnie tak jak musztarda, to samo słowo.
Może wystarczy dodać zmielone ziarenka gorczycy
icon_smile.gif
icon_question.gif
icon_question.gif
icon_question.gif


bu_eczki_musztardowe.jpg
 

Załączniki

  • bu_eczki_musztardowe.jpg
    bu_eczki_musztardowe.jpg
    57.1 KB · Wyświetleń: 0

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Nie jest to jednak nic innego jak mielona gorczyca (maka musztardowa), niemniej bledu w tlumaczeniu nie ma.

Mozna zrobic domowa musztarde, dodac do marynat (np. do BBQ), majonezu - proszek nabiera ostrosci po zmieszaniu z woda.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tokyoeyes

Member
Gru 7, 2006
58
0
0
faktycznie dziewczęta, macie rację co do tego proszku.
Znalazłam info o nim nawet w Nigella Gryzie.

tatter @ 13 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=448865Nie jest to jednak nic innego jak mielona gorczyca (maka musztardowa)...niemniej bledu w tlumaczeniu nie ma...

mozna zrobic domowa musztarde, dodac do marynat (np. do BBQ), majonezu... proszek nabiera ostrosci po zmieszaniu z woda...
w przepisie na mufiny welsh-rarebit Nigella życzy sobie 1 łyżeczkę proszku musztardowego, obok nich * i tłumaczenie:
Proszek musztardowy produkowany w Anglii (z reguły z dodatkiem mąki, ziarna czarnej gorczycy, pieprzy cayenne i kurkumy), z którego po dodatku wody (lub wina) uzyskuje się musztardę. Można go zastąpić łyżeczką ostrej musztardy lub
przygotować samemu: na 20 dag mielonej białej gorczycy dać 1/2 łyżeczki gorczycy czarnej mielonej, 1,5 łyżeczki kurkumy (lub curry), szczyptę pieprzu cayenne, dobrze wymieszać, a następnie odmierzyć potrzebną ilość.


No i jakie to proste
icon_smile.gif
Nic tylko piec musztardowe bułeczki
mniam.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0