Śledzie z żurawinami Lidqi*

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,335
1,404
113
Przepis Lidqi zamieszczony tutaj: http://www.mniammniam.com/Sledzie_z_zurawinami-11332p.html
Wpisuję na prośbę Joanny

składniki
1 słoik śledzi w occie
1 cebula (raczej większa)
8-10 dag żurawin
olej
pieprz

sposób przygotowania
Cebulę kroimy w półplasterki i szklimy na oleju i studzimy. Żurawinę parzymy wrzątkiem. Po kilku minutach odcedzamy i też studzimy.

Wyciągamy śledzie ze słoika. Osuszamy papierowym ręcznikiem. Ściągamy skórę. Ocet wylewamy. Kroimy śledzie na mniejsze części.
Wszystkie składniki mieszamy, posypujemy pieprzem (lepiej niezbyt dużo wg mnie) i wsadzamy z powrotem do słoika. Zalewamy olejem do pełna i zakręcamy. Wkładamy do lodówki na 1 dobę.

Moje uwagi:
Robię śledzie wg tego przepisu już od kilku lat i za każdym razem wszyscy się nimi zachwycają i proszą o przepis.
Polecam, bo potrzeba mało składników, szybko się robi i wyglądają efektownie. No i tylko ja dodaję raczej sporo pieprzu, bo lubię. A śledzie zazwyczaj daję takie lub takie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Moje już siedzą w lodówce, wyjmę za 3 dni
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Tak? Tam było napisane, że 1,5-3 dni. Ale skoro tak mówisz, możliwe, że skubnę wcześniej!
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Aaaaa, jakie dobre!
Jedyne, co zrobiłam źle, to pokroiłam na trochę za małe kawałki. Wyszło przez to troszkę mniej dekoracyjnie - zapomniałam,że te śledzie są bardziej miękkie - ale nie mniej pysznie. Następnym razem pokroję na większe kawałki. Co do wykonania, wszystko zrobiłam jak w przepisie.
Są pyszne, dziękuję!
cvety.gif


_led___urawinowy.JPG
 

Załączniki

  • _led___urawinowy.JPG
    _led___urawinowy.JPG
    119.8 KB · Wyświetleń: 8

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,759
1,160
113
Zrobiłam, z zurawina z owada. Potwornie slodkie!!!
Nastepnym razem poszukam zurawiny suszonej w jakims zdrowym sklepiku, takiej bez dodatkow, bo generalnie idea mi podchodzi bardzo.
No, ale ja ze slodyczy to najbardziej kiszone ogórki lubie
icon_mrgreen.gif
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,902
1,484
113
Robiłam z suszoną żurawiną, powiem tak - dobre ale nie powalają na kolana a my rybolubni.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Pojęcia nie mam ale chyba można, skoro są z octu i w oleju.

Kompletnie zapomniałam, że robiłam te śledzie zaraz po tym, jak przepis się pojawił, jak przeczytałam, to nabrałam strasznej ochoty, mimo że nieśledziowa jestem. Ale zrobiłam dla rodziców, a sama spróbowałam trochę i bardzo mi smakowało, ocet IMO trochę czuć ale pasuje tu bardzo, bo smak jest słodko-kwaśny z wyraźną nutą pieprzu, którego nie żałowałam. Rodzicom też bardzo smakowało choć nie lubią octowych śledzi. Sam przepis bardzo prosty, więc polecam bardzo.
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
ja zrobiłam wczoraj podwójną porcję. Nie mieszałam wszystkich składników, tylko ułożyłam warstwami w słoikach. Dzisiaj idziemy na "śledzika", wiec jeden słoik idzie z nami i będziemy próbować
icon_mrgreen.gif


IMG_6151_web.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Zapomniałam dodać, że dorzuciłam też migdały
icon_smile.gif

Faktycznie śledzik następnego dnia już jest bardzo dobry, ale po trzech jest rewelacyjny! Bardzo dziękuję za przepis
icon_smile.gif

Efekt jest sto razy lepszy niż te kupne śledzie, na które szukałam przepisu
icon_smile.gif


IMG_6155_web.jpg


IMG_6154_web.jpg
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
następnym razem też ułożę warstwami
icon_smile.gif