Mazurek makowo-marcepanowy

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Wpisuję na prośbę Margot.
Wszystkie mazurki w tym roku to totalna improwizacja, a makowo - marcepanowy ma na dodatek śmieszną historię.
Sięgając po bakalie i czekolady natrafiłam na zapomniany od Bożego Narodzenia chlebek marcepanowy z Lidla i na głos zaczęłam się zastanawiać, do jakiego mazurka go zużyć. Usłyszał to syn, wielbiciel kajmaku i powiedział - do kajmakowego. Ja dosłyszałam - do makowego i doznałam olśnienia - tak, tak, mak i marcepan to idealne połączenie! Poszło migiem - do jednej paczki mielonego maku z Lidla dodałam szklankę wrzątku, chlust rumu, garść rodzynek, garść posiekanych migdałów i kilka kropli ekstraktu z migdałów. Z kruchego ciasta zostały mi trzy białka, więc je ubiłam z kilkoma łyżkami cukru i dodałam do maku razem z utartym na grubej tarce marcepanem i dwiema łyżkami mąki. Masę wyłożyłam na podpieczony spód z ciasta polskiego i zapiekłam (ok. 20- 25 minut w 180 stopniach). Wyszedł pyszny! Jak zwykle mój kulinarny Anioł Stróż miał dla mnie dużo wyrozumiałości.
icon_smile.gif


mazurki_2_2020.jpg mazurek_makowy.jpg
 

Załączniki

  • mazurek_makowy.jpg
    mazurek_makowy.jpg
    37.5 KB · Wyświetleń: 8
  • mazurki_2_2020.jpg
    mazurki_2_2020.jpg
    54.8 KB · Wyświetleń: 8
Ostatnią edycję dokonał moderator:

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,480
2,389
113
No tym makowym mazurkiem to mi dogodziłaś Joanno
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif

Powiedz tylko czy ten mak z Lidla miał 200g? Jak tylko będę w tym sklepie to kupię mak .
Też mam taki starawy marcepan
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Oooo, może bym go zrobiła teraz na święta. Wszystko, co jest z makiem i marcepanem ma u mnie wzięcie. Czy można go zrobić kilka dni wcześniej? Nie zeschnie się?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Oczywiście, że można go zrobić wcześniej, nic mu się przez kilka dni nie stanie.
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
W tym roku robiłam nieco inaczej. Ładnie się upiekł, ale dwa dni później zaczął pękać, więc nie będę w tej wersji powtarzać, choć smaczna.

mazurek_makowy.jpg
 

Załączniki

  • mazurek_makowy.jpg
    mazurek_makowy.jpg
    61.9 KB · Wyświetleń: 5