Jaja sadzone na śmietanie*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zrobiłam je dzisiaj na śniadanie z okazji Tygodnia Kuchni Staropolskiej. Przepis pochodzi z Uniwersalnej Książki Kucharskiej M. Monatowej. Przepis przytoczę z oryginału i podam moje niewielkie poprawki.
Zasmażyć pół łyżki masła z ćwierć łyżką mąki na biało, rozprowadzić kwaśną śmietaną, dodać pół łyżeczki Maggi i trochę soli i wpuszczać ostrożnie po dwa całe jaja licząc na osobę. Gdy białka się zetną, obwinąć rondelek w białą serwetę i podać do stołu.
Ja oczywiście wzięłam mniej masła (łyżeczkę) na koniec łyżki mąki i rozprowadziłam 3 łyżkami śmietany. Wbiłam dwa jajka, a kiedy białka się ścięły, zamiast Maggi, którego nie lubię, posypałam gorące jajka łyżką parmezanu, łącząc w ten sposób dwa przepisy. Ze świeżą bułeczką smakowały wyśmienicie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, zapowiadają się smakowicie, koniecznie je wypróbuję, i to jak najszybciej
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
to może zależy, czy od kawy, czy herbaty ;)
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Rozstrzygnę ten spór, to była płaska łyżeczka do herbaty. W ogóle wszystko było płaskie i w niewielkich ilościach. Nawet śmietanę nabierałam płaskimi łyżkami, zdejmując nadmiar nożem. Może przesadzałam, ale chciałam zachować proporcje. Kto lubi więcej masła czy śmietany, nic nie stoi na przeszkodzie.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Oto nasze dzisiejsze śniadanie.
Wyborne
mniam.gif
smakują mi bardziej niż zwykłe sadzone. Będę je często robić
icon_smile.gif


na__mietanie.JPG
 

Załączniki

  • na__mietanie.JPG
    na__mietanie.JPG
    100.3 KB · Wyświetleń: 6

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Tak, Seniorko - na pewno spróbuję, ale w wersji śniadaniowej dopiero za tydzień - na urlopie. Swoją drogą nie mogę już się doczeka tego urlopu, mama spore plany, w tym kulinane.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Tak, dodaje delikatności. Białka nie są suche, wysmażone, ale delikatnie aksamitne. Zresztą, najlepiej spróbować samemu, ponieważ moje nieudolne opisy mogą nie oddawać trafnie tej godnej polecenia potrawy. Pracy niewiele, a samemu będzie się wiedziało jak to smakuje.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Bardzo się cieszę Lud_ , że smakowało Ci to staropolskie danie. Przyznam, że teraz zamiast zwykłych, robię jajka sadzone na śmietanie. Zostało jeszcze tyle niewykorzystanych przepisów z Tygodnia Kuchni Staropolskiej, że będę musiała częściej je testować. Serdeczne pozdrowienia
wink.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
A tak u mnie wyglądają. Przepysznie smakują w towarzystwie ziemniaczanego pure i zielonych szparagów z masłem, o mniam!

(Na zdjęciu widać że za mocno sypnęło mi się pieprzem
rofl.gif
I tak smakowały
daumen.gif
)
 

Załączniki

  • IMG_6769.jpg
    IMG_6769.jpg
    32.6 KB · Wyświetleń: 0

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
seniorka @ 25 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=858714Co za wspaniała, smakowita kompozycja.
lecker.gif
Gratulacje Lud_. Podsunęłaś mi pomysł na jutrzejszy obiad.
Dziękuję.
Cieszę się, że mogłam się przydać
icon_mrgreen.gif
Ja już tak mam - jeśli jajka sadzone, to tylko na obiad i tylko do ziemniaków. Na śniadanie do chleba niet. I sadzone na śmietanie nie są od tej reguły wyjątkiem
icon_wink.gif
Smacznego Seniorko, to ja dziękuję
icon_smile.gif