Ciabatta (bajaderka)

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Ciabatta

W sumie prosta do zrobienia bulka, ale wymagajaca jednak wczesniejszego planowania poniewaz wymaga przygotowania zaczynu kilkanascie godzin wczesniej

Zaczyn:
1/2 lyzeczki drozdzy instant
1/2 szklanki wody
1 szklanka maki

Ciasto:
caly zaczyn
3/4 szklanki wody
2 - 2 1/2 szklanki maki
3/4 lyzeczki drozdzy instant
1 lyzeczka soli

Zaczyn:
Wymieszac wszystkie skladniki az sie dobrze polacza. Przykryc i zostawic w niezbyt cieplym miejscu na 12 - 16 godzin. Zaczyn powinien byc bardzo babelkowaty.

Ciasto:
Polaczyc zaczyn z pozostalymi skladnikami. Dobrze wymieszac, az ciasto bedzie jednolite (okolo 4-5 minut) - ciasto bedzie bardzo luzne i lepkie. Przelozyc do wysypanej maka miski i zostawic do wyrosniecia na 1 godzine. Lekko uderzyc ciasto, tak aby troszke opadlo i zostawic do ponownego wyrosniecia co zabierze nastepna godzine. Przelozyc na wysypana maka stolnice, posypac z wierzchu maka, splaszczyc ciasto do grubosci 2 cm i przeciac wzdluz tworzac dwie bulki o rozmiarach mniej wiecej 25 x 10 cm. Przykryc plastikowa folia posmarowana oliwka i zostawic do wyrosniecia na plaskiej blasze wylozonej pergaminem.
W czasie kiedy ciasto rosnie rozgrzac piekarnik (najlepiej z kamieniem do pieczenia w srodku) do temperatury 260C - piekarnik powinien sie rozgrzewac przez co najmniej 30 minut. Zsunac bulki razem z pergaminem na kamien, obnizyc temperature do 225C i piec az ciabatta bedzie zrumieniona, okolo 18 - 20 minut.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
taka kupna ciabatta zawsze wydaawała mi się lekko tłuściutka... a w tym przepisie nie ma oliwy...

zaraz usatwiam zaczyn i robię tak cyz siak! :mrgreen:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
To ja zadam standardowe pytanie - czy można zamiast zaczynu użyć do niej długoterminowego zakwasu? :roll: :mrgreen:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Raczej nie - uzyskasz raczej inny rodzaj pieczywa niz ciabatta
icon_smile.gif
Z zalozenia ciabatta jest pszennym pieczywem, leciutkim i dziurawym :wink: A z zytnim zakwasem juz taka nie wyjdzie...
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0




nigdy nei jadłam pyszniejszej ciabatty! bajaderko, jedno zdjecie zastępuje podobno tysiąc słów, ale i tysiąc ochów i achów to mało odnośnie tej ciabatki! Jest wspaniała!
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ale sliczne dziury Malgosimi!

Super Ci wyszla
icon_smile.gif
Bardzo mi milo, ze wywolala tyle ochow i achow :mrgreen:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
A ja dzisiaj bede robic.
icon_biggrin.gif
Pochwale sie jak wyszla. Juz mam przygotowany zaczyn i w ramach szybkiego obiadku dzisiaj bedzie do tego panierowany oscypek. Jak myslicie jaka surowka do tego pasuje?
icon_biggrin.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
to nie surówka,ale ja uwielbiam ciabattę z tzatzikmi (na jogurcie naturalnym bakomy, ogorki z wykrojonymi pestkami, lyzka oliwy, mieta, czosnek, przyprawa do tzatziki [sol czosnkowa+koperek]) albo z jakąś smakową oliwą (albooliwą z pomidorów suszonych) posypaną parmezanem SPROSZKOWANYM.

a sałatkę to bym zrobiła z sałaty (plus rukola) i suszonych pomidorów, oscypka, pestek słonecznika i może podsmażonego chudego boczku (takiego chrupiącego)
 

silencia

Member
Wrz 13, 2004
814
0
0
no i sie zdecydowałam ... dzisiaj pieke... zobaczymy co z tego wyjdzie
icon_smile.gif

lece zrobic zaczyn :mrgreen:
 

silencia

Member
Wrz 13, 2004
814
0
0
własnie wyszła z pieca...... jest super ..... rewelacja
icon_smile.gif

dziekuje za przepis :mrgreen:
goraco polecam
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Jak ladnie wypieczona...
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ciabatta jest dosc jasna, inne chleby najwyzej srednio wypieczone. Choc trudno powiedziec... tyle ich jest... Poza tym wiele jest dobrze wypieczonych, ale nie ciemnych. Szczegolnie pieczonych w piecach opalanych drewnem... ktore to ostatnio bardzo sie nie podobaja Unii Europejskiej. Dobry chleb i pizza drza z obawy o przyszlosc...
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Sliczna Lisko
icon_smile.gif
I jaka rumiana - ja lubie takie wypieczone pieczywko :mrgreen:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
czy ktos litosciwy moglby wstawic zdjecie ciasta po zamieszaniu ??

ale czy konsystencje mozna zobaczyc na zdjeciu :shock:

glupieje totalnie
mieszam ciasto i nie moge uwierzyc, ze to co mam w misce jest luzne i lepkie. a dalam tylko 2 szkl maki
icon_sad.gif

co sie dzieje.
zawsze musze lac wode
icon_sad.gif
bo inaczej wychodza cegielki
icon_sad.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
z takim zakwasem zrobilam pierwszy chlebek calkowicie z maszyny. Dobry jest.

na lato musze niestety odlaczyc sie od pieca. I tak klime trzeba wlaczac. Nie chce placic jednoczesnie za chlodzenie i ogrzewanie domu.
tylko proporcje musze niestety wlasne dopracowac. ja mam chyba bardziej gesta wode, bo juz nie wiem co. Jak dam zgodnie z przepisem plynow i maki to zawsze twarde chlebki sa jak z kamiennego kregu
icon_sad.gif