Advocat wg babcinej receptury *

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Witam

jako &quot;wkupne&quot; na forum podam wam przepis na advocata - wlasnie wczoraj odnowilam zapasy, i mi sie przypomnialo <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo-->

Potrzebne bedzie:
5 zoltek
1 szkl. cukru
1 cukier waniliowy
2 szkl. mleka
0,25 l spirytusu

Mleko gotujemy, odstawiamy do przestudzenia.

Zoltka ucierami z cukrem i cukrem waniliowym na &quot;puch&quot; jak mowila babcia. Czyli ma byc prawie biala i cukier jak najmniej wyczuwalny.

Dodajemy powoli wystudzone mleko, caly czas mieszajac (na tym etapie cukier powinien sie calkowicie rozpuscic). Potem caly czas mieszamy i dodajemy po odrobince, takim cieniutkim strumyczkiem spirytus (zeby sie nie zwazylo przypadkiem).

A potem to juz zlewamy do buletek lub karafek, i odstawiamy do przegryzienia. Babcia mowila ze powinny to byc 2-3 dni, ale z doswiadczenia wiem ze i po jednym jest dobre <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo-->

Spotkalam sie z opinia ze ze trunek jest zbyt mocny (ja tak nie uwazam <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo--> ) ale jak ktos lubi slabiutkie, to oczywiscie moze dodac mnie spirytusu i bedzie slabsze.

Milej konsumcji <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo-->

pzdr
yenn z czterema butelkami advocata w spizarce <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo-->

p.s jedna butelka sie zapodziala i zapomnialam o niej na miesiac - i to bylo to!!!! wiec jesli wytrzymacie to niech to lezakuje przynajmniej miesiac, zeby sie pieknie wszystko przegryzlo
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
Spotkalam sie z opinia ze ze trunek jest zbyt mocny (ja tak nie uwazam :mrgreen: ) ale jak ktos lubi slabiutkie, to oczywiscie moze dodac mnie spirytusu i bedzie slabsze.
Teraz według unijnych przepisów nie ma ćwiartek, tylko 0,2l , to jak znalazł na słabszy trunek :mrgreen:
Dzięki yen za przypomnienie o takiej pyszności, chyba sobie zrobię.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Zrob zrob bo dobre :mrgreen:

A 0,2 l mysle ze bedzie w sam raz jak chcesz slabsze - ja to zawsze kupuje 0,5 l i robie z dwoch porcji :mrgreen:

pzdr
yenn
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
A można do advokacika malutko alkoholu dodać, bo mnie ten kogel - mogel najbardziej tu smakowo fascynuje :lol: a alkohol to tylko jako takie małowyczuwalne tło?
Nie zepsuje się gdy dodam tylko 50 ml na tę ilość jajeczek?
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
kasha - nie wiem bo nie probowalam
icon_smile.gif


ale mysle ze nie pozowlisz temu dlugo postac, to sie nie powinno zepsuc


i daj znac jak wyszlo:)

pzdr
yenn
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam dzisiaj i dobrze że spirytus dodawałam stopniowo bo przy 150 ml było już mocne okrutnie :mrgreen: Nie jest ten adwokat gęsty bardzo ale smaczny.Z tych proporcji wyszedł mi niecały 1 litr.
Aha,mleko dałam UHT z kartonika ominęłam więc gotowanie.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
jakies slabe trunki pijecie :mrgreen:

ale niewazne, najwazniejsze ze wam smakowalo - ja uwielbiam ta kremowa jedwabistosc smaku...

no to chlup :cheers: :mrgreen:

pzdr
yenn alkoholik :
 

bacardi

Member
Wrz 13, 2004
2,860
0
0
Mnie tam ta moc nie przeraża :mrgreen: , ale mozna jak ktos słabiej troche woli dac pół na pół spirytus i wódkę.
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Pyszny jest ten advocat :mrgreen:
Od kiedy Yenulka podała przepis na mniamie, robie go (i piję :mrgreen: ) regularnie :cheers:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Anusiaczku, Twoja opinia pod moim przepisem poprawila mi wtedy nastroj bo juz syndromu dostawalam :mrgreen:

Sylcia, powodzenia, trzymam kciuki zeby sie udalo
icon_smile.gif
)


pzdr
yenn
 

sylcia

Member
Paź 29, 2004
2,199
0
0
Zrobilam wczoraj wieczorem,bardzo dobre wyszlo.Nalalam do butelek,odstawilam,dzisiaj rano patrze,a to mi sie rozwarstwilo.
Potrzachalam butelka i jst ok.Tylko nie wiem czy to normalne zjawisko,czy ja jakies bajabongo odwalilam... :lol:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
mnie sie tez kiedys rozwarstwilo... ale po potrzachaniu juz bedzie wszystko oki, i w smaku tez bedzie bomba... jak wytrzymasz ze trzy dni to potem bedzie najlepsze
icon_smile.gif


pzdr
yenn
 

sylcia

Member
Paź 29, 2004
2,199
0
0
Dzieki.W smaku to bomba od razu po zrobieniu :lol:
Ja chcialam to na swieta,ale nie wiem czy wytrzyma.Dzisiaj robie kolejna porcje :mrgreen:
Chyba poprosze ciocie,zeby spirytus mi z Polski przywiozla :lol:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
:banana: :banana: :banana: :banana:

ciesze sie ze sie udalo i ze smakuje, bo to najwazniejsze:)

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
a co to jest TM?

pzdr
yenn