Piernik staropolski

katek

Member
Lis 27, 2005
858
0
0
Śnieżek za oknem i Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, więc najwyższa pora, aby zabrać się za robienie „Piernika Staropolskiegoâ€?. Z czystym sumieniem polecam ten przepis, gdyż wśród moich znajomych cieszy się dużym powodzeniem - zawsze zbieram pochwały!
icon_redface.gif
icon_redface.gif
icon_redface.gif


Ciasto:
1/2 kg miodu
2 szkl cukru
250 g tłuszczu (smalcu, masła, margaryny)
1 kg mąki pszennej
3 całe jajka
3 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej
1/2 szkl zimnego mleka
1/2 łyżeczki soli
przyprawa do piernika /najlepsza Kotanyi/
bakalie (rodzynki, orzechy, skórka pomarańczowa)

Masa:
1/2 l mleka
4 łyżki cukru
2 cukry wanilinowe
2,5 płaskie łyżki mąki pszennej
2,5 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej
250 g masła (margaryny)
kawa rozpuszczalna

Polewa:
4 łyżki cukru
80 g masła (margaryny)
1 kopiasta łyżka kakao
1 łyżka wody

ciasto:
Miód, cukier i tłuszcz podgrzewamy do momentu połączenia składników – masa nie powinna zawrzeć. Gdy jest zaledwie letnia dodajemy stopniowo mąkę, jajka, sodę oczyszczoną rozpuszczoną w zimnym mleku, sól i przyprawę do piernika. Ciasto można wzbogacić przez dodanie bakalii. Gdyby ciasto lepiło się do rąk, to należy dodać jeszcze trochę mąki (ok. 1 szklanki). Dobrze wyrobione ciasto dzielimy na dwie części. Jedną oddajemy w dobre ręce
knuddelz.gif
a z drugiej formujemy kulę i umieszczamy w chłodnym miejscu, ale nie w lodówce (najlepiej w kamionkowym garnku przykrytym lnianą ściereczką). Na 3-4 dni przed świętami dojrzałe ciasto dzielimy na 2-3 części (zależy od wielkości blaszki do pieczenia) i cienko wałkujemy (w czasie pieczenia rośnie ok. 100%). Ochłodzone placki (twarde jak kamień) owijamy w ściereczkę i chowamy do szafki. Na dzień przed konsumpcją placki przekładamy masą budyniową i oblewamy polewą. Możemy po wierzchu posypać wiórkami kokosowymi.
Masa:
Odlać 1/2 kubka mleka i wymieszać z obiema mąkami. Pozostałą część mleka zagotować razem z cukrem i cukrami wanilinowymi. Na wrzące mleko wlać rozmącone mąki i ugotować budyń. Do gorącego budyniu - szybko mieszając - wetrzeć masło i wsypać kawę rozpuszczalną w ilości według uznania. Ciepłą masą przekładać placki.
Polewa:
Wszystkie składniki wymieszać na gorąco - do momentu rozpuszczenia cukru. Po schłodzeniu rozpuszczoną polewą oblać piernik.

smacznego.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

katek

Member
Lis 27, 2005
858
0
0
Te dziwne znaczki w produktach oznaczają połowę, czyli

ciasto:
pół kg miodu
pół szklanki zimnego mleka
pół łyżeczki soli

masa:
pół litra mleka
i w opisie pół kubka mleka
icon_redface.gif


Poprawiłam!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

katek

Member
Lis 27, 2005
858
0
0
W zeszłym roku podałam przepis, a teraz rozpoczynam sesje zdjęciową piernika. Zdjęcia będę uzupełniać na bierząco. Oto pierwsze z nich:

Oczywiście piernik zarobiłam z całej porcji, gdyż będzie to wkupne na rodzinne święta /a jeszcze coś w domu musi zostać.
lecker.gif

Z braku kamionkowego garnka ciasto będzie leżakować /dojrzewać/ w stalowym - tak do 20 grudnia.

piernikdz7.jpg


Po okresie dojrzewania - cienko rozwałkowane:

piernik2il9.jpg


Po upieczeniu - urosło ponad 100%

piernik3jl5.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
katek @ 30 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=404244W zeszłym roku podałam przepis, a teraz rozpoczynam sesje zdjęciową piernika. Zdjęcia będę uzupełniać na bierząco. Oto pierwsze z nich:

Oczywiście piernik zarobiłam z całej porcji, gdyż będzie to wkupne na rodzinne święta /a jeszcze coś w domu musi zostać.
lecker.gif

Z braku kamionkowego garnka ciasto będzie leżakować /dojrzewać/ w stalowym - tak do 20 grudnia.

piernikdz7.jpg
Tydzień temu wykonałam takie ciasto, dojrzewa, ale zapomniałam dodać te 1/2 łyżeczki soli - i co teraz? zostawić, czy wgnieść?
cry_1.gif
 

katek

Member
Lis 27, 2005
858
0
0
Myślę, że zostawić. Bez soli też będzie dobre.
Teraz ciasto ma już dość gęstą konsystencję i sól mogłaby się nie wymieszać równomiernie.
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Dzięki Katku - też tak myślałam, potrzebowałam tylko paru słów pociechy w swojej
dump.gif
Mirabbelka pisała, że robi z tego ciasta pierniczki chyba tak tez uczynie i z tego tygodniowego upiekę pierniczki, a z nowego kompletnego upiekę piernik przekładany. Pozdrawiam.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
A ja właśnie z ciasta na pierniczki upiekłam dwa nieduże blaty i mmm zamiar je przełozyc jakąś masa, mysle ze tą albo karmelową
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
To ciasto jest najlepsze na świecie, mistrzostwo, małe pierniczki wychodzą genialne
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
nie mogę rozprasować ciasta i go przenieść zrobiłam grube placki na 2cm, ciut cieńsze rwały się przy przenoszeniu, 8 razy wałkowałam i wkładałam do blaszki aż w końcu się wściekłam i cały kawał ciasta ciepłam do niej i go dłońmi rozpłaszczyłam w niewielkiej blaszce. Zobaczymy co z tego będzie
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Kasiu - mam nadzieję, że się Tobie udał. "Trenuję" ten piernik od wielu lat... Od kilku wychodzi super i właściwie się wałkuje. Nie dodaję więcej mąki i twardnieje dojrzewając te kilka tygodni. Pierwszy raz, kiedy go znalazłam i wykonałam dodałam sporo mąki i potem upiekłam w całości na jednej blaszce - uwierzcie- można nim było zabić słonia. Po kilku tygodniach z żalem wywaliłam go do starego pieczywa... Do dzić pamiętam jaka byłam załamana wyrzucając go i codziennie macając, czy zmiękł. Mam kilka takich wpadek, więc ciepanie ciastem do blaszki nie robi na mnie specjalnego wrażenia.
wink.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Mam pytanie do osób, które piekły ten piernik. Chodzi o zwrot:

katek @ 30 Nov 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=205293Dobrze wyrobione ciasto dzielimy na dwie części. Jedną oddajemy w dobre ręce
knuddelz.gif
a z drugiej formujemy kulę i umieszczamy w chłodnym miejscu, ale nie w lodówce ...
Czy w takim razie, z podanej w przepisie proporcji, tych placków wyjdzie na 2 ciasta?
icon_eek.gif
Jesli nie chcę oddac połowy "w dobre ręce" i zrobię pół porcji, to będę miała te 2-3 placki? Zgłupłam do szczętu.
dump.gif
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Buka @ 3 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=758722Mam pytanie do osób, które piekły ten piernik. Chodzi o zwrot:
Czy w takim razie, z podanej w przepisie proporcji, tych placków wyjdzie na 2 ciasta?
icon_eek.gif
Jesli nie chcę oddac połowy "w dobre ręce" i zrobię pół porcji, to będę miała te 2-3 placki? Zgłupłam do szczętu.
dump.gif
Buka-to wszystko zależy jakiej wielkości blaszek użyjesz.Ja np. z połowy porcji- piekę, w 2 keksówkach i tym sposobem nie muszę każdego blatu piec osobno.Póżniej każde ciasto z keksówki kroję na 3 blaty i przekładam.Piernik staropolski piekę co roku -dwukrotnie od blisko 10 lat.Właśnie sobie leżakuje.Jeśli chcesz mogę podać mój sposób na przygotowanie tego ciasta.
mniam.gif
 

Malwunia

Member
Cze 8, 2008
138
0
0
piekłam chyba w maju
dump.gif
, więc z czystym sumieniem polecam! Pyszny ten piernik jest.

Tylko, że gdy upiekłam placki nie były twarde jak kamień, właściwie to w ogóle nie były twarde, więc jedliśmy od razu
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Dziekuję, już tam byłam. Przepis skopiowany do wykonania!
icon_mrgreen.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Jak ze smakiem piernika?
Na kilo maki jest 1/2 kila miodu + 1/2 kila cukru... to bardzo duzo?
gruebel_2.gif


moze ja jednak zrobie ten co zawsze, a na probe upieke w maju
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: