Krem włazi w mikser

Kasiandru

Member
Sie 16, 2011
41
0
0
Dziewczyny, mam problem, który mam nadzieję, uda mi się rozwiązać dzięki waszej pomocy.
Wielokrotnie robiłam tort, przekładając go masą maślano-budyniową. Wszystko było w porzadku. Najpierw miksuję masło, potem stopniowo dodaję zimny budyń. I w tym momencie masa podchodzi mi coraz wyżej i oblepia mi widełki mikresa dostając się aż prawie do wnętrza. Przerywam wtedy miksowanie kremu, czyszczę widełki i wracam ponownie do pracy. Coś najwidoczniej robię nie tak, ale nie wiem co. Pomozecie? Wiecie w czym tkwi problem?
Jeśli umieszczam moje pytanie w niewłaściwym miejscu na forum, z góry przepraszam.

ps. oczywiście nie krew, tylko krem...
icon_sad.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,519
113
IMO używasz zbyt zimnego masła. Jak będzie w temperaturze pokojowej, nie będzie oblepiać widełek.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kasiandru

Member
Sie 16, 2011
41
0
0
Czy masło zbyt zimne? Być może... spróbuję następnym razem odrobinę ciep;ejsze.
A widełki raczej dobrze zakładam. Sprawdzam zawsze przed włączeniem miksera.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Przerażający tytuł wątku, wystraszyłam się, że jakąś część ciała wkręciłaś
pinggrins.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
Zwabił mnie tytuł
fiesgrins.gif
ale horror.
Mój mikser czasem zaciąga ciasto. Wydaje mi się że kiedy mam go dużo. "Nałykał" się już kilka razy. Nawet jak nim potrząsam to zawsze coś grzechocze w środku i wysypują się okruchy. To zelmer
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,831
53
48
Ja jak miałam jakiś tani z marketu to też pamiętam, że tak robił. Teraz mam jakiś inny, też niedrogi, najprostszy zelmer, ale już mi nie podchodzi ciasto do góry.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Dokładnie, potwierdzam Reniam_123.
daumen.gif
U mnie też jak budyń jest za gesty (zwłaszcza jak się robi domowy, to czasem może taki wyjść - łycha łysze nie równa mąki np;-)), to oplata widełki i wije się ku górze chcąc pochłonąć mikser
icon_mrgreen.gif

Jak masło jest za zimne to od razu widać, bo za nic nie chce się gładko łączyć z budyniem, a tworzy krupy. Zasada ogólnie jest taka, ze wszystkie składniki kremu maja być w jednej temperaturze, a optymalna, to ta pokojowa.
Jak cos jest za geste mozna rozrzedzic np ekstraktem waniliowym lub alkoholem, ale ostrożnie. Bo krem maślano-budyniowy lubi się 'owarzyć'. I wtedy sobie tylko dodatkowej roboty narobimy w celu reanimacji masy.
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Sorry - ale przez tytuł wątku popłakałam się ze śmiechu
icon_smile.gif


Myślałam, że może jakiś krwiste siekane mięso robisz...
 

Kasiandru

Member
Sie 16, 2011
41
0
0
Dziewczyny, sama się śmieję ze swojej głupiej pomyłki z tytulem wątku, więc proszę o jego poprawienie;)
Co do miksera, to mam normalnego Zelmera, raczej ze średniej półki.
Nad konsystencją budyniu nigdy się nie zastanawiałam. Zazwyczaj ten z podstawowego przepisu, podanego na opakowaniu, wychodzi dość gęsty, ale czy to może być przyczyną włażenia kremu w wnętrzności miksera - nie wiem.
Ale dziekuję wam wszystkim za rady:)
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Kasiu, pod Twoim zdjęciem masz przycisk REPORT, nacisnij i poproś moda o zmiane tytułu wątku.
Za każdym razem wzdrygam się, jak czytam.
icon_mrgreen.gif
 

Kasiandru

Member
Sie 16, 2011
41
0
0
Dziękuję. Już tak zrobiłam. Raczej jestem z tych podczytujących i niezbyt dobrze znam zasady poslugiwania się wszystkimi opcjami na forum.