FLAMMIRE Z KASZKI KUKURYDZIANEJ. Puchatka

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
FLAMMIRE Z KASZKI KUKURYDZIANEJ.
Objętość na cztery foremki.
1 szklanka mleka, 2 łyżki kaszki kukurydzianej, ½ łyżki masła, ¼ łyżeczki soli, 1 łyżka cukru, skórka otarta z 1 pomarańczy, 0,2 l słodkiej śmietanki 36%, 5 płatków żelatyny, 1 żółtko.
Kaszę z masłem, cukrem i solą, ugotować na mleku. Gdy przestygnie, szybko wymieszać z żółtkiem i skórką cytrynową. Do jeszcze b. ciepłej kaszy dodać namoczoną żelatynę i dokładnie wymieszać. Śmietanę ubić na sztywno i wymieszać
z ostudzoną kaszą. Wlać do foremek wysmarowanych masłem i wstawić do lodówki. Podawać z dowolnym, ale kontrastującym sosem owocowym.
– W oryginale, porzeczkowym.

Dobre wyniki w gotowaniu polenty daje dodanie w czasie gotowania, sporej ilości kwaśnej śmietany, zamiast mleka! A jescze jak możesz, wetrzyj w to nieco parmezanu!
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Puchatku, przepis wysmienity !!

SZybko sie robi , jeszcze szybciej znika i z takich bajecznie prostych skladnikow jest ze az trudno uwierzyc ze cos tak dobrego wyjdzie

Ja zrobilam sos z truskawek i podalam sosik na cieplo mniam

Prosze o wiecej tego typu deserkow i Puchatku jezeli ta twoja ksiazka bedzie miala podobnego typu pysznosci to zakupie nie tylko dla siebie ale i calej rodzinki :mrgreen: