Szarlotka rumowa na migdałowym spodzie

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Prosta, szybka i smaczna szarlotka dla dietkujących Soutch Beach i Montiego:

Składniki:
paczka migdałów(ok 200g) ja dałam tak na oko - zmielonych w blenderze
jajko(żółtko do migdałów, białko ubić na pianę)
słodzik do smaku - ja nie dawałam
kilka kropelek aromatu migdałowego
ze 3 średnie jabłka
garstka suszonych porzeczek moczonych w rumie
cynamon, goździki, kardamon, wiórki kokosowe do posypania

Przygotowanie:
zmielić migdały, dodac żółtko i słodzik z aromatem, pianę ubić i dodac do masy, wyłożyć ciastem spód tortownicy i upiec ok 15 minut w 180 stopniach
jabłka :1 zetrzeć na tarce, 1 pokroić w kostkę, 1 pokroic w plastry posypac przyprawami i odstawic na chwilkę
spód wystudzić, jabłka ugotować z porzeczkami i rumem(najpierw te starte - rozgotować, potem dodac te w kostce i nie rozgotować za bardzo) to w plasterkach zostawić.
na wystudzony spód nałożyć wystudzona mase jabłkowo porzeczkową na to ułozyć pokrojone w plasterki jabłka
posypać cynamonem i wiórkami kokosowymi

applepie2.jpg


applepie.jpg


Smacznego
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
gdyby mi kot powiedzial, ze schudne jedzac ta szarlotke na sniadanie, obiad i kolacje, bylabym 1-wsza do takiej diety
icon_mrgreen.gif

wyglada b.apetycznie
daumen.gif
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Bardzo sie cieszę, ze wam sie podoba - naprawde jest pyszna - nie dodwałam cukru do masy jabłkowej, bo używłam Cortlandów, a one słodziutkie naturalnie. To bardziej Soutch Beach chyba niż Monti , co najwazniejsze - można obyc sie bez mąki. A co do kalroyczności tego ciasteczka to jedynie z orzechów (a jak wiemy to samo zdrowie - białeczko i zdrowy tłuszcz). Spód polecam do innych ciast jako zamiennik ciasta kruchego (które jest baardzo tłuste ze względu na dużą ilość masła/margaryny). Sama robiłam na podobnym spodzie serniczek i tez wyszedł świetnie.
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
sztywniusi - jak sie ubije białka i dopiero doda do orzechów to bardziej "puszysty" jak sie wmiesza całej jejko to bardziej twardy i zbity. W kazdym razie da sie podnieśc do ust nie ryzykując upadku wierzchu
icon_smile.gif
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
bardziej jak migdały - pewnie jakby się dodało słodkiego (cukru np) i jakiegos tłuszczu by było plastyczniejsze to by smakowało marcepanowo. W kazdym razie spód jest dośc twardy - pewnie jakby dodać jakiś tłuszcz, to by był bardziej miękki.
 

olkenik

Member
Cze 22, 2007
466
0
0
dziękuję
icon_smile.gif
oj ja nienawidzę marcepanu, więc Twoja odpowiedź mnie baardzoo ucieszyła :D chyba wkrótce się skuszę na wypróbowanie któregoś z Twoich niezwykłych przepisów
icon_smile.gif
 

flowerekk

Member
Sty 11, 2009
361
0
0
A uzywasz jakiegos konkretnego rumu? I w ogole jest on konieczny? Igdzie moge dostac suszone pozeczki? Czy zamiast nich moga byc wisnie suszone? Pozdrawiam i juz nie moge sie doczekac kiedy zrobie to cudo
icon_smile.gif
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Rum - normalny - może być Golden, ale można uzyc jako zamiennika aromatu, lub w ogóle zrezygnować. Moga byc wszystkie możliwe suszone owoce - wiśnie, porzeczki, zurawiny, rodzynki, morelki, figi - co kto lubi.