Rognon Turbigo

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Tym razem cos z Lombardii, konkretnie z miasta Turbigo, ktore nie tylko z dania slynie (w Turbigo odbyly sie dwie wazne (zwycieskie
icon_wink.gif
) bitwy armii francuskiej z austriacka w XIX wieku. Od siebie dodam, ze gulasz jest wyjatkowy, sos po prostu boski...

8 nerek (najlepiej jagniecych)
60g masla
8 kielbasek chipolata (moze byc biala, skrecona na mniejsze kielbaski)
12 szalotek lub malych cebulek
250g malych pieczarek
1 lyzka maki zwyklej
2 lyzeczki wytrawnej sherry
2 lyzeczki pomidorowego puree
250 ml wolowego wywaru lub rosolu
2 lyzki posiekanej pietruszki zielonej


Nerki przecielam ostrym nozem na pol i nozyczkami pozbawilam ich bialych membran. Na duzej patelni rozpuscilam maslo i podsmazylam polowki nerek z obu stron przez 2 minuty. Zdjelam z patelni i na ich miejsce wlozylam kielbaski, zrumienilam je rowniez z obu stron, a pozniej wylozylam do miski z nerkami. (Chipolatas trzeba przeciec na pol).

Zmniejszylam ogien i stopilam pozostale maslo, dodalam cebulki i pieczarki, smazylam ok 5 min. W tym czasie make wymieszalam z sherry na gladka paste, wmieszalam do niej puree i calosc polaczylam z rosolem. Patelnie zdjelam z ognia i wlalam rosolowa miksture, wymieszalam dokladnie i ponownie umiescilam patelnie na ogniu. Mieszajac podgrzewalam, az sos nieco zgestnial. Doprawilam do smaku. Nerki i kielbaski wlozylam do sosu, przemieszalam, przykrylam i dusilam na malenkim ogniu przez 30 minut (az nerki staly sie miekkie).

Podalam z czosnkowymi croutes.
 

Załączniki

  • Kidneys_Turbigo_Vichy_Carro.jpg
    Kidneys_Turbigo_Vichy_Carro.jpg
    78.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Mmmm, z cielecymi sprobowalabym na poczatek, wyobrazam sobie smak
icon_biggrin.gif
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Zrobiłam z pewnymi odstępstwami od przepisu,ale to wszystko podyktowane było brakiem oryginalnych produktów.
Zamiast sherry-dałam białe wino(więcej go dałam),nerki miałam wieprzowe.
Kolor sosu na zdjęciu wyszedł mi inny niż w rzeczywistości,ale jutro postaram się zrobić przy dziennym świetle.
Podsumowanie: po stokroć pyszny.
lecker.gif
mniam.gif

Dziękuję tatter za przepis
anbetung.gif
anbetung.gif

rognon.jpg

 

Załączniki

  • rognon.jpg
    rognon.jpg
    27.7 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
A ja gapa, nawet nie zauwazylam, Janko, ze zrobilas Rognon Turbigo. Bardzo sie ciesze, ze smakowalo
icon_biggrin.gif