White Bean Apple cake

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Jedna z wariacji Fasolowego Brownie, tym razem Blondie :D a w dodatku z jabłkami - przepis dla II Fazy South Beach.(jak się nie doda jabłek będzie I Faza - w smaku ciasto przypomina wilgotny biszkopt)


Składniki:

puszka białej fasoli - opłukanej i bardzo dobrze odsączonej
4 jajka - osobno białka i żółtka
2 łyżki oliwy(oleju, masła, margaryny)
1 łyżeczka drobno zmielonej czarnej herbaty
kilka kropel zapachu rumowego
1 łyżeczka proszku do pieczenia
0,5 łyżeczki sody
2 łyżki fruktozy
2 średnie jabłka pokrojone na kawałki i posypane cynamonem




Przygotowanie:

-utrzeć żółtka z fruktozą, tłuszczem na puszystą masę
-całość przelać do blendera i dodać herbatę, proszek do pieczenia, sodę i fasolę - dokładnie zmielić na gładką masę(jak będzie za gęste można dodać łyżke mleka)
-ubić białka z pozostałą łyżką fruktozy
-przełożyc białka do masy jajeczno fasolowej i delikatnie choć dokładnie wymieszać
-na dnie silikonowej formy ułozyc niewielką warstwę jabłek, zalać masą i na wierzchu ułożyć pozostałe jabłka
-mozna posypac cynamonem
-piec ok 55 min w 160-180 stopniach, sprawdzić patyczkiem czy dobre.

Smacznego i zdrowego
 

Załączniki

  • Bean_apple_cake.JPG
    Bean_apple_cake.JPG
    54.5 KB · Wyświetleń: 0
  • bean_apple_cake1.JPG
    bean_apple_cake1.JPG
    58.2 KB · Wyświetleń: 0

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
ja wzięłam właśnie taka z torebki (Tetley Strong dokładnie) - nadaje cudowny posmak ciastu no i pachnie bosko w całym domu podczas pieczenia
 

Cynamonna

Member
Lut 16, 2008
2,605
0
0
To ciasto odwracamy, tak? Bo pierwotnie jabłka są na dole...

Jak duża forma?
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
tzn składniki wymysliłam sama, ale czytałam, że ciasto fasolowe jest bardzo popularne w Polsce - (na kaszubach? czy gdzieś, ale chyba dodaje sie mąkę w oryginale, ale głowy nie dam) to się nazywa legumina
icon_smile.gif

Piekłam w foremce 20/26/7 - to chyba taka średnia blacha. Jabłka układałam na dwie warstwy bo mi się za dużo obrało i jakbym wrzuciła tylko na góre to by zgniotły ciasto (ono jest konsystencji biszkoptu ale wilgotnego - coś jak brownie) bardzo ładnie rośnie, więc pewnie jakby upiec bez owoców to by wyrosło w kosmos ;)
 

tiara

Member
Kwi 29, 2008
1
0
0
Hej dziewczynki! Ja na SB od poczatku marca. Wlasnie robie to ciasto w formie muffinkow:) Pieknie rosnie w piekarniku:) Wkleje fotki jak sie zrobi.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
A czerwona fasola sie nadaje?
icon_wink.gif
Bo tylko taką właśnie mam pod ręką.
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Każda fasola się nadaje - problem jedynie w Waszych upodobaniach - np Kidney ma silniejszy "smak" fasoli - ale świetnie się nadaje do tego ciasta jeśli doda się kakao (zabije smak fasoli). Hernate zmieliłam w młynku przed dodaniem - nie chciałam miec w cieście fusów :D
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
nurbika @ 30 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=698435Każda fasola się nadaje - problem jedynie w Waszych upodobaniach - np Kidney ma silniejszy "smak" fasoli - ale świetnie się nadaje do tego ciasta jeśli doda się kakao (zabije smak fasoli). Hernate zmieliłam w młynku przed dodaniem - nie chciałam miec w cieście fusów :D
Super, na pewno zrobie to ciacho
icon_smile.gif
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Sylwia18 daj znac jak wyszło
icon_smile.gif
mam nadzieję, ze będzie smakowało. dodatkowo samo ciasto mozna zrobić przy użyciu jedynie blendera (takiego z dzbankiem) ale nie wiem czy bez osobnego ubicia piany tak wyrośnie lub utrzyma owoce (suszone śliwki i orzeszki utrzymywało). By zrobic ciasto za pomoca blendera nalezy jedynie przestrzegac kolejnośc dodawania składników i zrobi się samo :
1. 2 jajka w całości
2. wypłukana i osaczona fasola
3. cukier, olej, dodatki (aromaty, kakao, skórka pomarańczowa, przyprawy korzenne)
4. proszek do pieczenia
5. pozostałe 2 jajka

Zmiksowac do gładkości - jeśli będzie za rzadkie można dodac odrobinę mleka w proszku np.
 

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
Zrobiłam. Taką wariację na temat fasolowego. Niezłe, ale... no własnie, ale. Ale nadal szukam idealnego ciasta.
Takie zrobiłam z kakao i przyprawą piernikową. Cukier dałam zwykły, 60 g.
Zdjęcie mam, ale na razie w aparacie.
Ponieważ na fasoli przeczytałam, że ma tylko 12 kcal/100 g, jest to dość dietetyczne ciasto. Dla dietkujących bardzo fajne (no tak, oponka mi się robi ;)).
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Fasola i 12 kcal?
icon_cool.gif
A jak to możliwe?
Nurbiko jutro kupię białą fasolę i zrobię w weekend ciacho wg przepisu
icon_smile.gif
Oczywiście dam znać jak wyszło.