Wieprzowina o tygrysiej skórce

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Prze4pis znaleziony w "Kulinarnym atlasie świata", do kitórego sięgtam, ilekroć potrzebuję dań oryginalnych i smakowitych. Zamieszczę tylko tę potrawę, ponieważ okręg, z którego pochodzi nie nadaje się do opisania w tym miejscu. Do przygotowania tej wieprzowiny potrzebujemy:


- 50 dkg schabu (trochę przerośniętego)
- 50 ml (kieliszek do wódki) białego wina (wzięłam półwytrawne)
- 50 ml ciemnego sosu sojowego (jesr prawie w każdym sklepie)
- 2 łyżki cukru
- 1 łyżkę posiekanej w słomkę cebulki dymki
- 1 ząbek czosnku
- szczyptę anyżu (kupuję w delikatesach)
- 1/2 litra oleju
- sezam*
- sól

Mięso wkładamy do wrzącej wody. Krótko obgotowujemy. jeszcze gorące zwilżamy sosem sojowym i winem. W rondlu rozgrzewamy olej, obsmażamy na nim mięso tak, aby miało chrupką skórkę. Teraz należy zahartować mięso w zimnej wodzie i pokroić na plastry o gtrubości 1 cm. Mieszamy ze sobą dymkę, cukier, anyż i resztę sosu sojowego. Wlewamy do miski, wkładamy plastry mięsa i gotujemy na parze godzinę. gDY MNIĘSO JEST MIĘKKIE (PRÓBUJEMY WIDELCEM) PRzekładamy na talerz i polewamy sosem. Posypujemy sezamem uprazonym na suchej patelni i od razu podajemy.
Nie bardzo wiedsziałam z czym to podać, więc podałam z makaronem ryżowym. Wyszło smaczne.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,363
824
113
Witam serdecznie poranną porą (moja ulubiona). Droga Seniorko, dziękuję za ten ciekawy i chyba niezbyt skomplikowany przepis. Mam jedynie wątpliwość w kwestii oleju - czy naprawdę potrzeba aż 1/2 litra, czy wystarczy np. połowa z tego aby ładnie opiec na chrupko schab z każdej strony,Pół kilograma schabu, to nie tak znowu wielki kawałek - no, chyba, że on ma się zanurzony w tym oleju "pogotować" ...
Przy okazji dziękuję też za inne przepisy i porady. Wielokrotnie mi pomogły. J.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: