Lody o smaku truskawkowym i kwasnej smietany

Dagmara

Member
Paź 7, 2005
65
0
0
Przepyszne lody! Gdy pierw przeczytalam przepis bylam zdziwiona i myszlalam ze kwasna smietana zepsuje caly smak, ale lody sa nie samowite! Pychota! Chyba najlepsze lody truskawkowe ktore kiedykolwiek jadlam
mniam.gif
Smak truskawkowy jest swietny i pyszny, moze wlasnie dzieki tej kwasnej smietany.

sourstrawberryicecream.jpg



Lody o smaku truskawkowym i kwasnej smietany
(Strawberry-Sour Cream Ice Cream z kziazki "The perfect scoop", David Lebovitz)

450 gram swiezych i obranych truskawek
150 gram cukru
1 lyzka wodki
240 gram kwasnej smietany
250 ml tlustej slodkiej smietany
1/2 lyzeczki swiezego soku cytrynowego.

Pokrojic truskawki na plasterki i wsypac do miski z cukrem i wodka. Mieszac az cukier sie rozpusci. Zakryc i postawic w temperaturze pokojowej przez 1 godzine, mieszajac od czasu do czasu.

W malakserze zmiksowac truskawki razem z swojim sokem, kwasna smietana, smietana i sokem cytrynowym az masa bedzie prawie gladka, ale zeby jeszcze byly male kawalki truskawek w mase.

Postawic mase do lodowki na jedna godzine i pozniej wlac do maszyny od lodow.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
bosko się zapowiadaja! Tylko juz nie ma truuskaweeeeek
icon_sad.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Znowu skończy się sezon truskawkowy i nikt nie zrobi tych lodów, a naprawdę warto.
Są banalnie proste, nie wymagają gotowania, a smakują fenomenalnie, jak puszysty mrożony koktajl truskawkowy.
W maszynie kenwooda/ tchibo mieści się porcja z 2/3 ilości składników.
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Ja zrobie. Tylko narazie u nas tak strasznie zimno, ze tylko brrrr...i szczekanie zebami. Ale niech tylko slonko zaswieci..Przepis wydaje sie byc znakomity i juz mam na te lody smaka!
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Dagmara @ 1 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=553202Przepyszne lody! Gdy pierw przeczytalam przepis bylam zdziwiona i myszlalam ze kwasna smietana zepsuje caly smak, ale lody sa nie samowite! Pychota! Chyba najlepsze lody truskawkowe ktore kiedykolwiek jadlam
mniam.gif
Smak truskawkowy jest swietny i pyszny, moze wlasnie dzieki tej kwasnej smietany.
Swoje lody truskawkowe robię z podobnych składników - myślę, ze w tym przypadku kwaśna śmietana podkreśla smak truskawek. W kupnych litrowych lodach (zwłaszcza tych tanich) lody truskawkowe wcale nie smakują truskawkami, są słodkie i raczej mdłe, bo zawierają jedynie barwniki i substancje aromatyczne.

Takie z prawdziwych owoców są zupełnie inne, lepsze i naprawdę chętnie je robię - zwłaszcza w sezonie, ale też zimą, z mrożonego musu truskawkowego.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Się robią. Moje pierwsze lody, mam nadzieję, że będą smaczne i że nic nie spieprzę, mimo braku maszyny. Sam surowy płyn - przepyszny, jak najlepszy koktajl truskawkowy, och ach!
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Spróbowane, są BARDZO truskawkowe, znacznie wyraźniejszy i lepszy smak niż w tych kupnych
mniam.gif
Mam wrażenie jednak, że z maszyny byłyby jeszcze lepsze.
Dziękuję za przepis
cvety.gif
 

Załączniki

  • lodytruskawkowe2.jpg
    lodytruskawkowe2.jpg
    24.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Eee ale brzydkie, w ogole bym ich do ust nie wzięła
icon_razz.gif


icon_wink.gif


Aaaaa chcę loda truskawkowego
baa.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0