Szarlotka

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
P3050983.JPG


składniki

1,5 szklanki mąki pszennej
1,5 szklanki mąki ziemniaczanej
250 g margaryny (używam masło roślinne w kostce)
3/4 - 1 szklanki cukru
3 jajka
2 łyżeczki proszku do pieczenia

1 - 1,5 litra smażonych jabłek
garstka bułki tartej

Wykonanie:

Wszystkie składniki ciasta włożyć do malaksera i wyrobić razem. Gotowe ciasto podzielić na 2 części i opakowane w folię spożywczą, włożyć do lodówki na 1/2 godziny Inie koniecznie).
Schłodzone ciasto rozwałkować na wielkość formy (24 x 36) i jedną część wyłożyć na dno formy. Ciasto posypać bułką tartą i wyłożyć jabłka. Na jabłka ułożyć drugą część rozwałkowanego ciasta. Patyczkiem ponakłuwać ciasto w kilku miejscach. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i pieczemy ok 1 godziny


P3050984.JPG
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Musze zrobic na wtorek przynajmniej jedno ciasto bezjajeczne i bezsmietanowe (vegan) Podoba mi sie ta szarlotka! Ciekawe, czy by wyszla bez.
denknach.gif
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
No wiec upieklam dwa ciasta: Jedno bez jajek i to sie bardzo pokruszylo. Drugie tez bez jajek ale zmniejszylam ilosc maki kartoflanej o polowe. I to (choc rowniez bezjajeczne) utrzymalo sie jako tako w formie. Nie wyroslo mi jednak tak wysoko, chyba wlasnie z powodu braku tego waznego skladnika.
Ciasto jest cudowne! Miekkie choc kruche, takie, jakie powinno wlasciwie byc! Swietnie sie modeluje, a wiec luksusowe w wykonaniu. Przenosilam na walku posypanym maka. WYobrazam sobie jego cudowny smak po dodaniu jajek! Oczywiscie bede piekla na pewno.
Dziekuje Ci Krystyno za kolejny wspanialy przepis
bussi.gif
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Pyszna kruchutka szarlotka w sam raz na pochmurny i deszczowy dzień.

Piszesz 1-3/4 szk cukru przy obecnie rosnącej cenie tego produktu niedługo trzeba będzie pisać 3/4 - 1/2 szklanki.
icon_mrgreen.gif
Co za czasy!!!
 

Załączniki

  • P3160019.JPG
    P3160019.JPG
    151.9 KB · Wyświetleń: 1

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
vana - bardzo się cieszę, że Ci posmakowała. Tak myślę sobie, że zrobiona z połowy porcji i na wierzch śliwki też by była bardzo smaczna
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
Krysiu, na pewno by mi posmakowała, ale niestety, jak sobie nie upiekę, to ciasto samo do mnie nie przyjdzie.
fiesgrins.gif

domyślam się, że to przejęzyczenie i chodziło Ci o Ewę, niemniej jednak zgadzam się w pełnej rozciągłości, że ciasto musi być przepyszne!
bussi.gif