Zupa wiejska

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Minęły uroczyste obchody świąteczne i noworoczne, przestaliśmy się codziennie widywać z przyjaciółmi, podejmując ich stosownymi do tych spotkań delikatesami. Mnie jednak, pomiędzy tymi spotkaniami, zazwyczaj rodzinnymi, zachciało się czegoś zwyczajnego, domowego, najlepiej talerza gorącej zupy. Z czasopisma "Moje gotowanie" wybrałam już wczoraj, a ugotowałam dzisiaj rano, bawarską zupę wiejską. Jest doskonała. Na obiad zapowiedział się kuzyn, więc będę musiała przygotować ciąg dalszy, ale teraz zapraszam do spróbowania pierwszego dania. Proporcja dla 4 osób, więc będziemy musieli zgromadzić:
- 1 kg cebuli
- 2 łyżki masła
- 1 litr gorącego bulionu mięsnego (nie polecam z kostki)
- 25 dkg kiełbasek frankfurterek
- 6 średnich ziemniaków
- 2 łyżeczki majeranku
- sól, pieprz
- pęczek szczypiorku - proponuję tylko kilka piórek, nadmiar jest niesmaczny

Cebule obieramy, kroimy w plastry. Masło topimy w garnku i szklimy na nim cebule. Dolewamy bulion i gotujemy 20 minut na małym ogniu. Ziemniaki obieramy, płuczemy, kroimy w kostkę i dodajemy do bulionu. Gotujemy jeszcze 20 minut.
Frankfurterki kroimy w plasterki i wkładamy do zupy na 5 minut przed końcem gotowania. Szczypiorek (tylko trochę) myjemy i drobno siekamy. Zupę przyprawiamy do smaku solą, pieprzem oraz majerankiem. Przed podaniem oprószamy szczypiorkiem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: