Muffiny czekoladowe

Meg

Member
Gru 11, 2005
370
0
0
... z książeczki "Śniadania" Le Cordon Bleu. Mocno czekoladowe, może ciut za słodkie, ale bardzo smaczne zarówno na ciepło jak i po wystudzeniu
icon_smile.gif


Składniki:
210g pszennej mąki
40g kakao
150g cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia

250ml mleka
60g masła, roztopionego
1/4 łyżeczki esencji wanilinowej

120g wiórków czekoladowych

Do wymieszanych suchych składników dodajemy połączone mokre składniki. Ucieramy do połączenia się składników (ciasto powinno być grudkowate), następnie dodajemy wiórki czekoladowe i krótko mieszamy.
Pieczemy około 20-25 minut w 180 stopniach. Wyjmujemy jeszcze ciepłe z formy i studzimy na drucianej podstawce.
 

kurczakos

Member
Gru 12, 2006
7
0
0
Siedzą w piecu... Musiałam rozcieńczyć bardziej mlekiem, bo nie dało się ich wlewać do foremek. Następnym razem dam mniej mąki...;) Napisze potem jak wyszły :]
 

Asfina

Member
Mar 4, 2007
1
0
0
Moje pierwsze muffinki w życiu
icon_smile.gif
dodałam na wierzch kawałki połamanej czekolady
icon_smile.gif
Wyglądają super, w smaku też chyba dobre (nie wiem, nie próbowałam jeszcze :D). Może troszke za mało ciasta do foremek powkładałam, toteż za niskie wyszły, ale następnym razem dam więcej!
icon_smile.gif

Dzięki za przepis!
icon_smile.gif


muffinki1.jpg

muffinki2.jpg
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
lemina bijesz po oczach
icon_eek.gif
 

Junior

Member
Kwi 6, 2007
128
0
0
Zrobiłem taką mieszankę, część starłem na tarce ale jakoś wolno to szło, więc na deseczce pokroiłem nożykiem i wyszły też takie wiórki nieco większe, niekiedy specjalnie większe kawałki zostawiałem. Co do samego wykonania, to chyba za dużo mieszałem masę, ale grudki są, tylko teraz robię jedną muffinke na próbę i jakoś mało urosła, może za mało masy dałem na foremkę? Bo nie wyszła ponad foremkę [mam specjalne małe foremki na takie babeczki, które idealnie pasują]
Więc uważam, że próba źle wyszła, ale no przecież nie od razu będe mistrzem. Metoda prób i błędów się kłania.
Teraz robię 20 sztuk i będzie "wyżerka"!

Jeżeli chodzi o próbe to spaliłem, bo za długo sie robiły, one mają być takie mięciutkie? Bo były za miękkie, a po chwili przypalone... może o pare minut za długo??
icon_smile.gif


Trzymajcie kciuki, za 2 razem się uda, oby!
Pozdrawiam i dziękuje!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Junior

Member
Kwi 6, 2007
128
0
0
Zrobiłem. Troszke się zaskoczyłem i zdenerwowałem, bo nie wyszło
icon_sad.gif
No ale przecież to była 1 próba.
Moje zastrzeżenia do tego przepisu:
Za duzo kakaa!! To ma za mocny czekoladowy smak, moze ja troszke źle odmierzylem? Nie wiem ale za mocno czekoladowe, nastepnie przy pieczeniu był moment ze te muffinki były bardzo duże, wyrastały ponad foremke, która jest mała, i problem był z wsadzaniem masy do 20 foremek, a po chwili gdy zaczynala sie 20 minuta, nagle opadaly, patrze patyczkiem, są miekkie... wiec jeszcze chwila, a nie wiedzialem ze po wylozeniu troche twardnieja. Szkoda nie wyszlo mi, ale najwazniejsze to sie nie zalamywac! Zawsze ciasta i ciasteczka mi mniej wychodzily, duzo bardziej wole obiady, wg mnie to jest o wiele lepsze!
icon_smile.gif
I mam coś czego nie ma na forum, także chyba rano napisze przepis!
 

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
może za długo czekałeś od połączenia składników do wstawienia do pieca
gruebel_2.gif
bo to przy muffinkach bardzo ważne żeby to zrobić jak najszybciej...
 

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
Junior @ 7 Apr 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=482321Aha! Tego nie wiedziałem, i chyba z 30 minut sobie czekały. No wkońcu [ był na próbe] To jak powtórze, to mase dać do lodówki?
według mnie od razu po połączeniu wrzucaj do piekarnika
icon_mrgreen.gif
bo inaczej spulchniacze przestają działać i opada
icon_neutral.gif
włącz wcześniej piekarnik żeby był nagrzany gdy połączysz składniki
icon_razz.gif

powodzenia nastepnym razem
daumen.gif
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
No nie wiem z tym nieczekaniem... Zazwyczaj ciasto musi mi poczekać jedną blaszkę p ieczenia (zawszem i tych muffinków wychodzi więcej
icon_wink.gif
) i jakoś mi nie opadały.

A to, że są czekoladowe, to prawda i fakt, ale w końcu to muffinki czekoladowe są
fiesgrins.gif
fiesgrins.gif
fiesgrins.gif
fiesgrins.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Wlasnie przymierzam sie do takich czekoladowych / podwojnie czekoladowych, czyli czekolada i kakao /. Mam troche inny przepis i chcialam porownac, ale w tym nie widze jajek
gruebel_2.gif