Muffinki z bananami i czekoladą.

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Muffinki z bananami i czekoladą.

mufin3.jpg


37 dag mąki
2 łyzeczki proszku do pieczenia
12,5 dag brązowego cukru
tabliczka czekolady mlecznej
1 duży banan
szczypta soli
1,5 szklanki mleka
2 jajka
16 dag stopionego masła

1. Do miski przesiewamy mąkę z proszkiem do pieczenia, dodajemy cukier, sól, posiekaną czekoladę i pokrojony banan.
2. Mleko mieszamy z jajkami. Razem z przestudzonym masłem wlewamy do mąki, krótko mieszamy metalową łyżką, by składniki się połaczyły (ciasto ma być grudkowate).
3. Nakładamy porcje ciasta do formy muffinkowej. Pieczemy ok. 25 minut w temperaturze 210 stopni.
4. Po upieczeniu zostawiamy muffinki 5 minut w formie, a następnie delikatnie wyjmujemy i studzimy na metalowej kratce.


mufin4.jpg
 

Iwcia

Member
Wrz 17, 2004
728
0
0
Mam podobne u siebie w ksiazeczce
icon_smile.gif

Muffiny bananowe z czekoladową niespodzianką

13751.jpg


Banany i czekolada – pyszne połączenie. Muffiny o tym smaku przypadną do gustu każdemu łasuchowi, zarówno dużemu jak i małemu. Polecam!!!

składniki
2-3 banany
1 tabliczka czekolady mlecznej (lub deserowej) lub 12 czubatych łyżeczek Nutelli
2 ½ szklanki mąki
100-125g masła
2 całe jajka
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
4 -5 łyżek cukru pudru (ewentualnie zwykłego)
1 szklanka mleka
kilka kropli soku z cytryny
odrobina soli

odrobina cukru pudru do posypania po wierzchu

masło do wysmarowania formy


sposób przygotowania
Piekarnik nagrzać do 210C. W tym czasie w misce wymieszać mąkę z proszkiem do pieczenia, odrobiną soli i cukrem. Banany pokroić w pół plasterki, skropić odrobiną soku z cytryny, aby nie ściemniały. Dodać do mąki i wymieszać. Jajka roztrzepać z mlekiem. Masło roztopić w rondelku, lekko wystudzić, a następnie dodać do mleka i dokładnie wymieszać. Płyny połączyć z mąką, i dosyć dokładnie, aczkolwiek delikatnie wymieszać (ciasto nie musi być gładkie).
Formę wysmarować masłem, do poszczególnych otworów nałożyć po 1 łyżce ciasta. Następnie na środku ułożyć 1-1,5 kostki czekolady, lub łyżeczkę Nutelli. Przykryć kolejną łyżką ciasta. Piec przez około 20 - 25 min. Posypać cukrem pudrem. Smacznego!!!



dodatkowe informacje
Ilość cukru można regulować wedle uznania. Do ciasta zamiast całych kostek czekolady lub Nutelli na środku, można dodać czekoladę pokrojoną na drobne kawałki.
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Rzeczywiscie podobne i na pewno równie smaczne
Muszę wypróbować :mrgreen:
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
czy Wasz mufinki można piec w papierowych foremkach?? nie wyleje sie ciasto?? bo nie mam foremek do mufinek
 

ganga

Member
Gru 14, 2004
154
0
0
zrobilam muffinki z bananami i nutella wg przepisu Iwci
w czasie pieczenia zrobily sie kratery i Nutella wyplunala czesciwo na wierzch :evil: , chyba bezpieczniej jest je zrobic jednak z kostka czekolady (bo niespodzianka zostanie w srodku), ale to nastepnym razem...
dobre, ale dla moich dzieci malo slodkie :dump: (moze to banany powinny bys slodsze?)
 

adzia281186

Member
Maj 12, 2010
1
0
0
Właśnie zaczęłam moją przygodę z muffinami. Jako pierwsze zrobiłam te według przepisu Iwci. Niestety nie wiem czemu ale kompletnie nie wyszły. Powstały niewyrośnięte, zbite placki. w smaku nawet dobre, ale domownicy narzekali że gnieciuchy i że ciężkie dla brzucha:(
Nie chcem ich męczyć, a też nie chcem poddać się po pierwszej nieudanej próbie. Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie mógł tkwić błąd? Albo poradzić może jakieś prostsze, takie co zawsze się udają i wyrastają na kolejną próbę?
Jedyną modyfikacją jaką wprowadziłam z przymusu było danie kefiru a nie mleka, bo po prostu nie miałam akurat mleka w domu...czy to może być tego wina???
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

m_martka

Member
Lut 13, 2008
8
0
0
posiadam piekarnik który można ustawić by grzał z dołu z góry lub tu i tu naraz jakie ustawienie będzie najlepsze dla muffinek poniewaz zamierzam je jutro zrobić i nie chce mieć żadnej wtopy:)