Muffiny cappucino z kawałeczkami czekolady sd_silver

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
2 szklanki maki
3/4 szklanki cukru
2 łyżki kawy rozpuszczalnej
1/4 łyżeczki soli
1/4 łyżeczki cynamonu
2 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

1 szklanka mleka
1/2 kostki rozpuszczonego masła (125g)
1 rozbełtane jajko
kilka kropli olejku waniliowego
1/2 tabliczki gorzkiej czekolady


Nagrzać piekarnik do 190 stopni. Foremki wysmarować olejem lub masłem. Czekoladę drobno posiekać lub zetrzeć na tarce. Mąkę, cukier, kawę, sól i cynamon wymieszać. Mleko, jajko, olejek wymieszać w drugiej misce. Do suchych składników dodać płyn i krótko wymieszać. Dodać czekoladę i wymieszać. Przełożyć do foremek. Piec 20 minut. Sprawdzić patyczkiem czy ciasteczka sę upiekły.[/i]
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
to moje pierwsze muffinki wyszly super, a powiem wam ze zachecila mnie opinia ze za malo slodkie BO dla mnie wszystko dookola jest za slodkie
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
mniam mniam, to moje ulubione muffinki, zresztą od tych wlaśnie rozpoczęła się moja mufinkowa przygoda.
muszę przyznać niestety, że dawno do muffinkowej formy (mam taka na 12 - huraaa!) nic nie wkładałam, ale może czas to zmienić....

a tak nawiasem mówiąc, jak robiłam te mufinki po raz pierwszy to nie miałam wtedy foremek, tylko robiłam w zwykłych foremkach babkowych, ale i tak były super.... (i wtedy właśnie postanowiłam się zaopatrzyć w formę profesjonalną.... a long time ago...)

namawiam wszystkich do tego przepisu. :smacznego:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Jak to się stało że nie dodałam tu komentarza?? :shock: Bo robiłam je już dawno, wyszły takie pyszne że och, trochę inne bo nie lubię kawy i nic innego kawowego nie piekę. miodzio!
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Dziś robiłam powtórke, i kurcze zapomniałam wyłożyć blaszek foremkami, tylko wysmarowałam masłem, i czekolada przywarła do foremki, muffinki wyciągałam łyżką, teraz mam muufinkowe okruchy cappuccino i kawałkami czekolady, i jeszcze blaszkę porysowałam!!!! Gdyby one nie były takie genialne w smaku, to bym sie wkurzyła :twisted:
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Robiłam w piątek. Były tak pyszne, że w sobotę była powtórka z powiększonej porcji. 8)
Modyfikacja z mojej strony była taka, że zamiast gorzkiej czekolady (nie lubię ) - dałam białą i rodzynek dorzuciałam. Przepyszne.
icon_smile.gif
 

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36
Nie no, Małgoś, załamałaś mnie.
Ja już muffinek nie miałam piec (bo chcę się w końcu odchudzić :evil: ), a Ty mi tu piszesz że one z białą czekoladą są pycha (bo ja za gorzką też nie teges, a białą jeszcze mam). No i jak tu sie oprzeć takiej pokusie, no jak ??? :lol:
 

Penia

Member
Wrz 15, 2004
376
0
0
Dobre i szybkie w wykonaniu te muffinki, tylko następnym razem dodam gorzką czekoladę, będą bardziej wytrawne-dziś miałam tylko mleczną i wyszły trochę za słodkawe.
 

Ti'Ana

Member
Sty 15, 2005
280
0
0
Mnie wyszło 19 :shock:
Zwykłe metalowe foremki do babeczek.
W smaku rewelacyjne, kształt pozostawia wiele do życzenia.
Ale ja się nie znam, nie potrafię piec.
Kiedyś sobie kupię formę do muffinek i wtedy zabłysnę, jest czym
 

silencia

Member
Wrz 13, 2004
814
0
0
te muffinki są rewelacyjne ...... własnie w piekarniku jest druga porcja
icon_smile.gif

dziekuje z przepis
icon_smile.gif
:mrgreen:
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
nareszcie maaaaam upragnioną i długo wyczekiwaną muffinkową foremkę!!!!

No i teraz zamierzam piec! I chyba moją muffinkową przygodę rozpocznę od tego przepisu
icon_smile.gif
ma tyle pozytywnych opinii
icon_smile.gif


Tylko oświećcie mnie, czy wystarczy foremkę wysmarować (mam tę z ikei) czy papierki lepiej wkładać bo nie chciałabym już za pierwszym razem porysować jej sobie w razie gdyby nie chciały wyleźć