Kokosowe kuleczki z Goa

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Coś pomiędzy truflami a Rafaello. Pyszne kuleczki podawane na deser w goańskich restauracjach.Tutaj bardziej szczegółowa wersja i nowe zdjęcia.

kulkigoa5poprawkicinssi0.jpg


liczba porcji: 15-20 kuleczek

0,5 szkl. wiórków kokosowych
125g masla ghee (lub 1/2 kostki zwyklego masła)
1-2 łyzki masła orzechowego
1/3 szkl. cukru pudru
1 lyzeczka esencji waniliowej
1,5 szkl. mleka w proszku

Roztopić polowe masła na patelni, wsypać wiórki kokosowe i smażyć je, aż się zezłocą. Pozostawić do ostygnięcia.
Utrzeć mikserem pozostałe masło z cukrem pudrem, masłem orzechowym i esencja waniliowa. Ucierając dodawać całkowicie ostudzone wiórki kokosowe. Dosypywać mleka w proszku do masy , aż będzie bardzo gęsta.
Odrywać kawałki masy i formować z nich kuleczki. Gdy kulka klei się do rąk, dodać więcej mleka w proszku, jeżeli kruszy się dodać więcej masła.
Ułożyć kulki na talerzu. Wstawić na godzinę do lodówki.

Przechowywać w lodówce. Można zamrażać. Pyszne z kawa lub z "indian chai" http://cincin.cc/index.php?showtopic=991
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
nie ma ktoś moze zdjecia?
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
bede miała, ale za jakiś tydzień ;)

na Swięta planuję. Nie mogę uwierzyć, że mi ten przepis umknął, bo kocham kokos i mleko w proszku
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
juz znalazlam na mniamie
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
z niej jest duzy talent fotograficzny
:shock: dzięki za niezasłużony komplement :mrgreen:

teraz to sie czuje zobowiązana, żeby kuleczki zrobic śliczne i apetyczne zdjęcie :mrgreen:
To jest przesadna skromnosc Paulinko, ty idz i obejrzyj swoje zdjecia moich ciasteczek sezamowych lub twojego snickersa.
icon_smile.gif


Malgosiu cos Ty znalazla na Mniamie - zdjecia moich kuleczek : :shock:
Bo przepis to jest od dawien dawna, ale zdjecia....
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Agusiu, na forum w watku trufelkowym.
Ostatnio pytalam tam Anie o te jagniecine i ten watek mi wpadl w oko
icon_smile.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
Na Mniamie są zdjęcia innych kuleczek i trufelków - przy Twoim przepisie nie ma zdjęcia. A swoją drogą one są bardzo dobre, tylko za szybko znikają.
Dzięki za przepis.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
noż mówię, że na forum. przecież sobie tego nie wymyśliłam!
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Zrobiłam :lol:
wyszły super, mimo że zabrakło mi masła i robiłam na margarynie
icon_razz.gif
przez dodatek masla orzechowego nie są takie bielutkie jak myslałam, ale raczej kremowe (jesli chodzi o kolor). Z masy potraktowanej mikserem zrobily mi sie takie suche okruszki, ale nabierane łyżeczką bardzo ładnie zlepiały sie i bezproblemowo kulały :mrgreen: obtoczyłam w mleku w proszku i wyszły mi takie śliczne śnieżynki
icon_smile.gif
w smaku rewelacja- wiadomo- w konsystencji też nie są kremowe, raczej jakby kruche, pyszne :!:

obiecane zdjęcie będzie na pewno, tylko nie teraz bo drugi komp na którym są zdjęcia się popsuł i dopiero po Świętach pewnie Tata sie za niego weźmie
icon_sad.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
dsc075421lg.png


dsc075445xj.png


dsc075477sv.png


moja Ciocia nawet się pytała, czy to do jedzenia, czy wyłącznie do ozdoby :mrgreen: :mrgreen:

te ciemne to oczywiście trufelki śliwkowe Bajaderki
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Paulinka, a co to za posypka, te kuleczki?


sliczne to wszytsko!