Sałatka nicejska

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Sałatka nicejska

Jedna z wielu wersji, pochodząca z książki Wędrówki po kuchniach świata Tadeusza Olszańskiego.

1 puszka tuńczyka
1 mała puszka anchois
2 ziemniaki ugotowane w mundurkach, obrane i pokrojone w plastry
2 jajka, ugotowane na twargo i pokrojone w ćwiartki
25 dag fasolki szparagowej, ugotowanej i pokrojonej na kawałki
2 pomidory, pokrojone w ćwiartki
1 ogórek, pokrojony w plastry
pół główki sałaty lodowej, osuszonej i porwanej na kawałki
15 oliwek
sos vinaigrette

Rozdrobnić tuńczyka i anchois. Połowę sosu wlać do salaterki, dodać wszystkie składniki (oprócz sałaty), delikatnie wymieszać, polać resztą sosu i wstawić na pół godziny do lodówki. Przed podaniem dodać sałatę. Raz jeszcze wymieszać.

Moje uwagi:
Zamiast fasolki można dać ugotowany i obrany z łupinek młody bób i pokrojoną w paski zieloną paprykę.
Najprostszy, najbardziej klasyczny sos vinaigrette to sok z cytryny lub ocet winny z oliwą w proporcji 1 do 3, z dodatkiem soli i pieprzu. Osobiście preferuję wersję z czosnkiem i musztardą.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Moja ukochana salatka
icon_smile.gif
To bylo z cala pewnoscia jedno z pierwszych dan francuskiej kuchni jakiego skosztowalam
icon_smile.gif


I do dzis kojarzy mi sie ono z ciaglymi 'sporami' Francuzow na temat skladnikow tej prawdziwej salatki nicejskiej
icon_wink.gif

Wg rdzennych mieszkancow Nicei bowiem - ta tradycyjna salatka ma sie skladac tylko i wylacznie z surowych warzyw, a jej jedyny gotowany skladnik to jajka. Mieszkancy Nicei bardzo obruszaja sie wiec, jesli dodaje sie do niej gotowane ziemniaki, fasolke szparagowa, czy inne ugotowane warzywo - jak to czesto bywa i w 100% francuskich restauracjach! Bardzo czesto jest teraz ona serwowana wlasnie z fasolka, ryzem czy ziemniakami (i przyznaje, ze w takiej formie tez bardzo mi smakuje
icon_smile.gif
).
Dodam jeszcze, ze dawniej serwowano te salatke wylacznie z filetami anchois, gdyz tunczyk byl wtedy ryba stosunkowo droga, serwowana ‘od swieta’.

Poza tym salatka nicejska stanowi 'farsz' nicejskiej kanapki zwanej 'pan bagnat'
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Tak to już jest z przepisami, że z czasem ewoluują, obrastają w luksusowe dodatki i z robotniczo - chłopskich awansują na wykwintne dania haute cuisine. To samo stało się ze słynną marsylską bouillabaisse, która z zupy rybaków, gotowanej w kociołku na plaży z niesprzedanych danego dnia resztek ryb awansowała na drogi rarytas.
icon_smile.gif

Czytałam, że niekiedy turyści rezygnują z jej spróbownia ze względu na cenę związaną z obecnością w jej składzie drogiego szafranu, szlachetnych gatunków ryb i langust.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Ja na bouillabaisse niestey nie mam ochoty ze wzgledu na rybne skladniki
icon_wink.gif

A co do jej ceny, to podyktowana jest rzeczywiscie drogimi gatunkami ryb (minimum cztery). Z langusta zas jest w bouillabaisse jak z gotowanymi warzywami w salatce nicejskiej ;)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Dokladnie tak. Czytałam, że daje się ją głównie, po to, by podbić cenę.
Zaś co do ilości surowca, spotkałam się z recepturą, wg której na 6 osób potrzeba 8 kg ryb.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
QUOTE (Joanna @ 22 Jan 2010, 13:14 ) index.php?act=findpost&pid=935629Dokladnie tak. Czytałam, że daje się ją głównie, po to, by podbić cenę.
Zaś co do ilości surowca, spotkałam się z recepturą, wg której na 6 osób potrzeba 8 kg ryb.
Szesc osob? Zdaje mi sie, ze mozna wtedy wykarmic taka salatka cale 5000 wyglodnialych
icon_wink.gif


Ale, ale chcialam dodac, ze moja salatka nikozja ze stekami z tunczyka marynowanego jest. Zdjecie jest niestety byle jakie i nie widac dobrze calego bogactwa tego dania, ale zareczam, smak jest wyjatkowy.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
tatter @ 22 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=935634Szesc osob? Zdaje mi sie, ze mozna wtedy wykarmic taka salatka cale 5000 wyglodnialych
icon_wink.gif


Ale, ale chcialam dodac, ze moja salatka nikozja ze stekami z tunczyka marynowanego jest.
Te sześć osób to chętni na zupę. Sałatki z pewnością wystarczyłoby dla większej grupy łakomczuchów.
icon_wink.gif


Coś mi się zdaje, że będę chyba jednak musiała Cię nawiedzić.
Choćby po to, by spróbować świeżego tuńczyka.
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: